Fport i telemetria Frsky.

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

wladek77
Posty: 126
Rejestracja: niedziela 29 cze 2014, 14:28
Lokalizacja: Szczecin

Fport i telemetria Frsky.

Post autor: wladek77 »

Witam. Wygrałem do radia frsky x10s opentx wersja 2.3.5 do nadajnika R9m accst firmware flex 190117, do odbiornika r9mm ota accst firmware 190201. Odbiornik z nadajnikiem zbindowany, odbiornik połączony z kakute f7 3 przewodami, 5v gnd tx6, wpisałem set serialrx_halfduplex = on, set serialrx_inverted = on, save. Ustawilem uart 6 serial rx, wybrałem fport w configuratorze, radio działa kopter działa ale nie pokazuje mi telemetrii w radiu, nie wykrywa nowych czujnikow, wgralem bf lua, script działa okna się przelaczaja ale cały czas komunikat U dołu wyswietlacza no telemetry, czy żeby sterować z radia kontrolerem i vtx muszę podłączyć sbus, fport, 5v, gnd, 4 przewodami czy wystarczy 3 przewodami? W menu radia nie mam jednej zakładki tools not available. Może ktoś się spotkał z takim problemem.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Fport i telemetria Frsky.

Post autor: pawelsky »

A masz wlaczone Telemetry w konfiguracji BF?
wladek77
Posty: 126
Rejestracja: niedziela 29 cze 2014, 14:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: Fport i telemetria Frsky.

Post autor: wladek77 »

Tak włączone. Czy wgranie opentx 2.3.5 od razu nie jest problemem? Bo czytam w internecie że trzeba najpierw wgrać 2.1 wersje a później 2.2. Soft do kakute f7 też wgrywalem ale powinno być ok bo gps satelity łapie, quad sie uzbraja dopiero jak zlapie fixa, osd działa ale chciałem mieć regulację vtx tbs oraz telemetrie w aparaturze.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Fport i telemetria Frsky.

Post autor: pawelsky »

wladek77 pisze:Tak włączone.
A w x10s? Telemetria wlaczona? Rodzaj telemetrii ustawiony poprawnie? Modul wewnetrzny wylaczony?
wladek77
Posty: 126
Rejestracja: niedziela 29 cze 2014, 14:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: Fport i telemetria Frsky.

Post autor: wladek77 »

Dzięki za zainteresowanie problem rozwiazany. Wgralem jeszcze raz opentx 2.3.4 do radia i wszystko działa.
ODPOWIEDZ