Matek F722 std

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

konrad216
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 15 cze 2015, 06:48

Matek F722 std

Post autor: konrad216 »

Witam,
Mam problem ze złączem w fc matek F722 std. Podczas lutowania kabelków przypadkowo cyna skapnęła na nóżki złącza. Próbowałem jakoś to naprawić ale po zdjęciach widać jak to wyszło.
Po podpięciu do pc normalnie działa, ale po podłączeniu przez taśmę do pdb jest zwarcie na lini 5v, pewnie jakieś nóżki przy złączu są nadal zwarte. Da się jakoś to odratować czy mam nowe fc zamawiać? Może plecionka albo topnik coś pomoże?
pdb-Matek pdb vtx

https://i.imgur.com/7HUfTkb.jpg
https://i.imgur.com/eF0hUAF.jpg
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Matek F722 std

Post autor: pawelsky »

konrad216 pisze:Może plecionka albo topnik coś pomoże?
Zapewne pomoga, ale daj to komus kto ma odpowiedni sprzet i umiejetnosci bo zrobiles tam straszna masakre...

Choc jesli podlaczyles to do zasilania w takim stanie to efekty tego moga byc rozne...
konrad216
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 15 cze 2015, 06:48

Re: Matek F722 std

Post autor: konrad216 »

Dałem znajomemu, niestety ścieżki były na tyle zniszczone, że nie udało się naprawić. Pozostało tylko nowe fc kupić.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Matek F722 std

Post autor: pawelsky »

konrad216 pisze:Dałem znajomemu, niestety ścieżki były na tyle zniszczone, że nie udało się naprawić. Pozostało tylko nowe fc kupić.
Kosztowna lekcja na przyszlosc...
konrad216
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 15 cze 2015, 06:48

Re: Matek F722 std

Post autor: konrad216 »

Jednak udało się naprawić. Od początku nie pasowało mi, że zwarcie jest tylko po podłączeniu taśmy. Pojechałem z kabelkami i wszystko pięknie działa.
edit: Nie wiem dlaczego, ale po poskładaniu quada w całość trzeba było przeflashować esc bo dron po zbindowaniu sam odlatywał. Kiedyś po kraksie miałem to samo. Te esc (Racerstar RS30A) to tak same z siebie te ustawienia zmieniają?
mcmajcher79
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 22 wrz 2019, 18:38
Lokalizacja: Waltershausen

Re: Matek F722 std

Post autor: mcmajcher79 »

Witam.
Mam ten sam Fc ale inny problem. Otóż jest on nie wykrywalny przez komputer jak i przez telefon z aplikacją Speedybee. Do tej pory wszytko działało ale teraz przestało. Z komputerem łączyłem się po kablu, natamiast z telefonem po przez Speedybee Adapter 2. Czy ktoś może miał taki problem i wie jak to naprawić. Dodam tylko że po pdłączeniu kabla zapalają sie diody czerwona i niebieska na tym Fc, wiec napiecie jest. Ale nic pozatym brak sygnału do kompa jak i telefonu. Zero komunkacji. W aplikacji Speedybee caly czas pokazuje mi błąd związany z brakiem komunkacji. Proszę o pomoc w tym temacie. Pozdrawiam.



Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ