Problem z pakietem 3S

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

rmw1982
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2019, 20:06

Problem z pakietem 3S

Post autor: rmw1982 »

Cześć,
kupiłem pakiet 3S, 3000mah i okazało się, że jedna cela jest poniżej normy i ładowarka wywala komunikat, że cela ma zbyt niskie napięcie i nie podejmuje współpracy w żadnym trybie dla lipo. Sprzedawca mega fajnie ogarnął temat bo wysłał pakiet 5200mah a "starego" mam nie zwracać (koszty utylizacji i nie opłaca mu się) mam sobie coś z nim zrobić więc mam dwie opcje, zrobić 2S lub próbować jakoś reanimować tą jedną cele. Zastanawiam się nad sposobem podładowania tylko jej ale nie mam do końca pomysłu jak to bezpiecznie przeprowadzić. Prosze o podpowiedzi. Ładowarka to Imax B6
Dziękuje
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Problem z pakietem 3S

Post autor: Kowal »

Podładuj chwilę, na prawdę chwilę programem PB, i powinien "załapać". A dalej już na LiPo.
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Problem z pakietem 3S

Post autor: pawelsky »

Kowal pisze:Podładuj chwilę, na prawdę chwilę programem PB, i powinien "załapać". A dalej już na LiPo.
To zalezy jak bardzo ponizej normy jest ta cela, jak troszke, to mozna probowac reanimowac, jak mocno to cela do wywalenia (ew. do zastosowan malo krytycznych np. do testow na biurku).
rmw1982
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2019, 20:06

Re: Problem z pakietem 3S

Post autor: rmw1982 »

Spróbuje podładować trybem Pb, jak długo ładować?
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Problem z pakietem 3S

Post autor: kiu86 »

Nie ma poprawnej odpowiedzi jak długo. Po prostu podłączasz i ładujesz ciągle obserwując napięcie i zachowanie lipo. Jak przekroczy 3,3V to ładowarka powinna go już bez problemu widzieć w trybie lipo. ładuj nie za dużym prądem.
rmw1982
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2019, 20:06

Re: Problem z pakietem 3S

Post autor: rmw1982 »

Podłączyłem pakiet w programie lipo ale z opcją ładowania bez balancera i ruszyło, w trakcie ładowania wpiąłem wtyczkę balancera i wcisnąłem przycisk status, pokazuje napięcie poszczególnych cel, ta padnięta miała 2.60V. Gdy najsłabsza cela dobiła do 3.20V przełączyłem na ładowanie z balancerem i udało się. Problem z tym że niestety cela szybko się wykrzacza z voltów więc póki co pakiet będzie do krótkich około 2 minutowych lotów próbnych a gdy już padnie to zrobię pakiet 2S i tak z niego będę korzystał.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Problem z pakietem 3S

Post autor: lesz »

Wg. Mnie nie warto jej stosowac do latania. Moze do auta, bo co najwyzej po prostu sie zatrzyma, czy zasilania jakis mniej znaczacych urzadzen typu podglad dla widza, itp
W przeciwnym wypadku,w najmniej spodziewanym momencie zlosliwie zdechnie w trakcie lotu i bedziesz miec kreta probnego ;)
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
lukifrucio
Posty: 66
Rejestracja: piątek 19 sty 2018, 13:01

Re: Problem z pakietem 3S

Post autor: lukifrucio »

Ja nigdy nie miałem sytuacji samozapłonu lipo ale zdarza się to na tyle często że ja bym nie ryzykował. Zrób sobie 2s i po sprawie. Nie ryzykuj bo szkoda quada ewentualnie domu, a o zdrowiu nawet nie mówię...

Pół biedy jak by spadek był na chwilę i zaraz byś podbił i by trzymała napięcie. A jeśli nie trzyma to szrot.
rmw1982
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2019, 20:06

Re: Problem z pakietem 3S

Post autor: rmw1982 »

quad spoko leci i na 2S, na 3S jest po prostu mocniejszy ale i tak lot maks do 2m w celach testowych wchodzi w grę jedynie.
lukifrucio
Posty: 66
Rejestracja: piątek 19 sty 2018, 13:01

Re: Problem z pakietem 3S

Post autor: lukifrucio »

Rozumiem. Z tym że mi chodzi o to że trzymanie takiego ogniwa w domu może być groźne z tego co się orientuję. Bo jeśli nie trzyma napięcia to nigdy nie wiadomo kiedy zejdzie do niebezpiecznego poziomu.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Problem z pakietem 3S

Post autor: Verid »

lukifrucio pisze:trzymanie takiego ogniwa w domu może być groźne z tego co się orientuję
Źle się orientujesz. Trzymanie jest bezpieczne. Z ładowaniem gorzej, tu faktycznie można sobie diabła narobić.
rmw1982 pisze:ta padnięta miała 2.60V.
Wywal to w pioruny. Szkoda sprzętu. Co z tego że quadro lata na 3S i 2S jak ci to jedno S się rozszczelni i rozewrze.
Ten wredny...
lukifrucio
Posty: 66
Rejestracja: piątek 19 sty 2018, 13:01

Re: Problem z pakietem 3S

Post autor: lukifrucio »

No widzisz to byłem w błędzie :)
rmw1982
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2019, 20:06

Re: Problem z pakietem 3S

Post autor: rmw1982 »

Wrócę jeszcze do tematu ale trochę inny problem się pojawił. Chcę tych 3S użyć w MJX Bugs 5W podpiąłem i pokazuje mi rozładowanie akumulatora na dzień dobry, mam ten problem na wszystkich dwóch sztukach 3S (1x5200mah i 1x3000mah). Pakiety ładują się poprawnie, napięcia jak trzeba. Problemu nie ma przy podpięciu pakietu 2S. No wiadomo, na 3000mah coś może nie działać ale 5200 powinien być ok.
Czy to możliwe żeby było jakieś zabezpieczenie w dronie na 3S? inne MJX np. bugs3, 3Pro, 2se itd. latają na 3S (kupa filmików na YT).
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Problem z pakietem 3S

Post autor: lesz »

RTFM, a po naszemu wez moze przeczytaj instrukcje od tego drona,bo mam wrazenie ze on jest na 2S.
I miej nadzieje, ze podpieciem3S nie usmazylo jakiejs elektroniki, jesli to prawda z tym napieciem zasilania :p
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
rmw1982
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2019, 20:06

Re: Problem z pakietem 3S

Post autor: rmw1982 »

lesz pisze:RTFM, a po naszemu wez moze przeczytaj instrukcje od tego drona,bo mam wrazenie ze on jest na 2S.
Tak, on standardowo lata na 2S lecz wpinają do niego 3S i też lata.
lesz pisze:I miej nadzieje, ze podpieciem3S nie usmazylo jakiejs elektroniki, jesli to prawda z tym napieciem zasilania :p
wsio działa.

Doszedłem do wniosku że albo podepnę silniki bezpośrednio do 3S a kontroler przez BEC albo jeśli się uda to zasilę kontroler z esc (mają bec wbudowany)

Tylko nie wiem jak będzie podawany stan baterii, te informacje dość się przydają w trakcie dalszego lotu :-D
ODPOWIEDZ