"Long range" na Nazie - eksperyment

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1060
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: "Long range" na Nazie - eksperyment

Post autor: Marcin »

Polatałem trochę i wszystko wskazuje na to, że to jednak jest ślepy zaułek, albo przynajmniej serio wąska uliczka.
Na ramie F450 z silnikami 22XX 960KV (nie pamiętam dokładnie, ale typowe DJI) i śmigłach DJI 9calowych uzyskuję około 10min lotu na pakiecie 4s 3000mAh. Lecąc w trybie GPS da się spokojnie trochę odlecieć i wrócić.
Niemniej jednak...
450tka to juz konkretna rama, wielka, ciężka. Dodatkowo przy tych śmigłach i silnikach już zaczyna się pojawiać nasze kochane jello. Mało upierdliwe w locie postępowym ale jednak jest.
RTH działa bezproblemowo. Na OSD widzę wszystkie dane potrzebne do lotu. Wypuściłem się tylko na trochę ponad 1km od siebie, bo potem kończyły się pola, jakieś tory i droga, wolałem nie ryzykować. Link video na 200mW spokojnie dawał radę. Link RC Jeti też, tzn przy powrocie coś tam zapikało przez chwilę, ale to pewnie kwestia zasłonięcia anten przez ramę.
Ogólnie na ten moment stwierdzam, że DA SIĘ ale chyba jeszcze spróbuję jak to w Betaflight będzie wyglądało, bo moim 5calowym racere dziś odleciałem na taki sam dystans dużo szybciej, spokojniej (bez jello) i z zapasem mocy, bo w nim pakiet 4s 1550 wystarcza na 10 min bezpiecznego lotu z gazem na poziomie 35%.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: "Long range" na Nazie - eksperyment

Post autor: krall »

Marcin pisze:Polatałem trochę i ....Ogólnie na ten moment stwierdzam, że DA SIĘ...
Taki wynik był w zasadzie do przewidzenia ale co się pobawiłeś w przyjemną modelarską robotę to Twoje :-)

Niestety, co z modelarskim bólem należy stwierdzić, DJI tak optymalizuje swoje zabawki, że trudno coś poprawić, w dość szerokim zakresie zastosowań.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1060
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: "Long range" na Nazie - eksperyment

Post autor: Marcin »

Pamietam, ze mieli zestaw napedowy Snail pod 5calowe racery wiec moze to by bylo jakies wyjscie.
Nie zarzucam tematu, bo wiem, ze jest to jakas furtka, ale na razie zostaje z boku. Tzn kopter bedzie gotowy i pewnie nie raz go jeszcze zabiore. Poza tym 9cali na 450 maja jeszcze sporo zapasu miedzy lopatami, wiec moznaby spokojnie mniejsza, lzejsza rame mu zorganizowac.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1060
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: "Long range" na Nazie - eksperyment

Post autor: Marcin »

ODPOWIEDZ