Problem z programowaniem aparatury

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Thomassino
Posty: 303
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 11:58
Lokalizacja: Siedlce

Problem z programowaniem aparatury

Post autor: Thomassino »

Witam.

Mam spory problem z drążkiem "throttle" w moim Turnigy 9x (dron DJI F550 naza). Mianowicie po włączeniu aparatury i podłączeniu zasilania do modelu przechodzi on standardową procedurę szukania sygnału GPS.
Gdy już znajdzie sygnał i chcę polatać przeprowadzam rozruch wirników poprzez skierowanie drążków w dół i do siebie, silniki startują.
Teraz pojawia się problem którego nie jestem w stanie rozgryźć, dając lewym drążkiem gazu ( throttle up ) dron nie reaguje na gaz a śmigła kręcą się wolniutko.
Dopiero gdy wychylę drążek delikatnie powyżej połowy to zaczynają się rozpędzać ale nie delikatnie tylko dość gwałtownie ( dron jeszcze się nie wzbija w powietrze ).
Dodając jeszcze więcej gazu zaczynam latać.
Natomiast gdy wyląduję jest płynna regulacja z max obrotów do minimalnych i wyłączenia wirników.
Programowałem ponownie ESC odłączając od NAZY i podpinając bezpośrednio pod odbiornik i tak gaz działa płynnie.
Dłubię już któryś dzień z kolei przy tym i nie widzę rozwiązania dla tego mam nadzieję na Waszą pomoc.

Dodam że drona posiadam jakieś 3 lata i kupiłem używkę która działała bez żadnego problemu.
Musiałem coś namieszać w ustawieniach aparatury lub w sofcie NAZA M.

Dzięki za wszelką pomoc.
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z programowaniem aparatury

Post autor: volender »

W aparaturce możesz sobie wyświetlić ekran z pozycją drążka - chodzi płynnie w całym zakresie? Jeżeli tak, to raczej nie jest problem aparatury...
Ewentualnie coś w mixerze, ale to by było dziwne.... spróbuj też utworzyć w aparaturze nowy model, i skonfigurować go na nowo od zera ;)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9758
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Problem z programowaniem aparatury

Post autor: pawelsky »

Thomassino pisze:Teraz pojawia się problem którego nie jestem w stanie rozgryźć, dając lewym drążkiem gazu ( throttle up ) dron nie reaguje na gaz a śmigła kręcą się wolniutko.
Dopiero gdy wychylę drążek delikatnie powyżej połowy to zaczynają się rozpędzać ale nie delikatnie tylko dość gwałtownie ( dron jeszcze się nie wzbija w powietrze ).
To standardowe zachowanie w nowszych firmware Nazy
Awatar użytkownika
Thomassino
Posty: 303
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 11:58
Lokalizacja: Siedlce

Re: Problem z programowaniem aparatury

Post autor: Thomassino »

Patrząc w ustawieniach DISPLAY w 9X wszystko wychyla się płynni.

Kolega pawelsky uświadomił mnie że tak jest po "aktualizacji", DZIĘKUJĘ ! :) , przyznam że byłem w szoku że tak się zmieniło, stąd ten temat.

Tak czy inaczej , dziękuję bardzo za pomoc, temat zamknięty.
ODPOWIEDZ