Biedrony - H36 V929 V939

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

siezy
Posty: 5
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 20:57

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: siezy »

dejv,
wszystko wyjaśnione. Czasem moja biedronka po prostu fixuje. Raz ewidentnie włączyłem ją za szybko i jeden silnik działał z opóźnieniem. Kolejne razy jak dłuższy czas odczekałem pomiędzy włączeniem biedry a następnie nadajnika, poprawiło sytuację. Więc teraz jak coś się takiego zdarzy po prostu odłączam zasilanie na chwilę i następuje poprawa.
majjki
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2015, 12:03
Lokalizacja: mazowsze

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: majjki »

siezy pisze:dejv,
wszystko wyjaśnione. Czasem moja biedronka po prostu fixuje. Raz ewidentnie włączyłem ją za szybko i jeden silnik działał z opóźnieniem. Kolejne razy jak dłuższy czas odczekałem pomiędzy włączeniem biedry a następnie nadajnika, poprawiło sytuację. Więc teraz jak coś się takiego zdarzy po prostu odłączam zasilanie na chwilę i następuje poprawa.
Ja mam taki patent na odpalenie zestawu (v929, v2):
- sprawdzam, czy aku jest równo wsunięte w stelaż
- podłączam aku biedrony, która stoi na równej powierzchni (!)
- czekam, aż dioda zacznie szybko migać(!)
- włączam apkę

Dodatkowo (dla pewności, że potencjometry w apce - standard, z zestawu RTF - prawidłowo wykryją położenie wolantów):
- zanim biedra zacznie reagować na stery (to jest dosłownie moment po uruchomieniu apki) daję pełny gaz i od razu zdejmuję do zera (trzeba wyczuć, żeby biedra nie oderwała się od ziemi)
- po tym wychylam do pełnych zakresów pozostałe (yaw, pitch, trim)
- zmieniam sensitivity do 60% (to kwestia subiektywna)
Po powyższych działaniach biedra jest na 100% ready to flight.
- testowo do góry na 30-40 cm, jeżeli trzeba, delikatne trymy osi.

Odkąd przechodzę te kroki po kolei, nie zdarzyło mi się, aby coś się nie połączyło, znosiło biedrę itd.
Całość trwa 10 - 15 sekund. Później jest już sama przyjemność :)
hoRacy
Posty: 6
Rejestracja: środa 02 lip 2014, 15:20
Lokalizacja: Szczecin

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: hoRacy »

Witajcie Panowie. Koło roku temu zjarała mi się płytka z biedrony. Kupiłem na Ebay tranzystorki, podlutowałem i działała, ale zrobiłem niechcący spięcie i całość n-ty raz poszła z dymem... Mam masę części zamiennych, więc

Kupię płytkę do biedrony v929 lub całą biedronę (bez sterownika)
http://facebook.com/godbite - nie bądź taki, posłuchaj Godbite
Droniarz
Posty: 3
Rejestracja: sobota 26 wrz 2015, 11:48

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: Droniarz »

Siema Panowie. Kupiłem pare miesięcy temu biedronę V929 i zamówiłem dodatkowo śmigła ze sklepu Boble.pl z Allegro.
Okazało się, że moje ośki mają za małą średnice do tych śmigieł. Sklep powiedział, że oni innych śmigieł nie zamawiają.

Skąd mogę dostać śmigła do mojej biedrony? Nie mam czym zmierzyć, ale wychodzi na to, że były 2 średnice? Może ktoś podać średnice mniejszej ośki?
Gdzieś też wyczytałem, że można dopasować inne śmigła, np. GWS 5443 ale, jak sprawdzić czy będą pasować?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: Adrián »

Naklej taśmę na ośkę i po problemie. Były 2 średnice.
ar2rcc
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 05 paź 2015, 20:11

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: ar2rcc »

witam. pomóżcie. jaki wybrać ? v959 czy v222. ma być prezent dla ojca. wiem że części te same. a różnice ?
GrzegorzG
Posty: 27
Rejestracja: środa 21 paź 2015, 13:18
Lokalizacja: Malczyce

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: GrzegorzG »

Niestety moja biedronka v929 od nowości jest niesprawna. Nie można nią w ogóle wystartować od razu przekręt w bok. I tak w kółko. Nie pomaga z trymowanie. Podejrzewam, że nic się nie da już zrobić poza sprzedażą na części. Niepotrzebnie dokupywałem 4 akumulatorki
olvap
Posty: 2
Rejestracja: środa 02 gru 2015, 15:47

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: olvap »

ar2rcc pisze:witam. pomóżcie. jaki wybrać ? v959 czy v222. ma być prezent dla ojca. wiem że części te same. a różnice ?
Niedawno miałem ten sam dylemat.
Po długim studiowaniu internetu postawiłem na v222 i już zamówiłem.
Z tego co mogłem wywnioskować to, to że v222;
- ma nieco bogatsze oświetlenie(dotyczy to spodu ramion)
- jest stabilniejsza w locie ze względu na żyroskop + akcelelator(choć ta nowa v959 też już to chyba ma)
- nie jestem pewien, ale może mieć też elektronikę trochę inną.

Zwracaj uwagę na datę dyskusji w necie. V222 pojawiła się sprzedaży w roku 2013 i wtedy szeroko były komentowane różnice pomiędzy v959 a v222.
Była też sytuacja (2013 i 2014), że v222 lubiała niespodziewanie tracić kontakt z nadajnikiem i glebiła.
Obecnie jest zdaje się OK, usunięto usterkę.

Pozdrawiam,
Paweł
yarex
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 13:33

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: yarex »

Mój pierwszy post na tym forum więc witam się ze wszystkimi.


Kupiłem od Pana Wojtka z allegro swojego V929, którego ku zaskoczeniu otrzymałem od kuriera w sobotę, do tego 3 dodatkowe pakiety od innego sprzedawcy (te przyszły w piątek więc zdążyłem je naładować BX6ka przed sobotą) i niestety załamka - biedron nie binduje się z nadajnikiem. Oglądałem na youtubie rożne filmiki jak połączyć biedronkę z nadajnikiem, ale nic nie pomaga.

Biodron stoi na stole, podłączam baterie, dioda zamiga kilka razy wolno, później kilkanaście razy szybko i później już tylko miga wolno. Nadajnik pika 14 albo 15razy ciszej (ciężko policzyć) na końcu raz głośniej i tyle - reaguje na wszystkie wajchy i przyciski - widać zmiany na wyświetlaczu.

Oczywiście nadajnik włączałem w różnych etapach migania diody w biedronce, jak i włączałem wpierw nadajnik później biedronkę, lecz efektu nie ma żadnego. Baterie w nadajniku jak i biedronce przemierzone miernikiem więc są na 100% sprawne. Byłem z biedroną na dworze co by wyeliminować wpływ domowych sieci wifi mojej jak i sąsiadów ale bez efektów.

Jutro będę odsyłał biedronkę do sprzedawcy, ale może jest jakiś trik o którym nie wiem...

Jak by miało to jakieś znaczenie to płytka główna jest z modelu 949 bo ma złącza na ledy - nadruk na płycie JR-WL-FD02R-1 Rev:02 2012/07/30

pozdrawiam
Jarek
yarex
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 13:33

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: yarex »

Odpowiem sobie sam.

Pożyczyłem od kumpla radio Rurnigy X9, stworzyłem profil dla V929 i działa, wychodzi na to, że dostałem uwalony kontroler w zestawie.
Nie pozostało mi nic jak odesłanie biedrony.

pozdrawiam
Jarek
yarex
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 13:33

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: yarex »

Dostałem od Pana Wojtka nowe radio do biedronki i jestem teraz mega zadowolony z niej - jest już mega zabawa przy ustawieniach na 40%. ;-) Ktoś mi tylko powie gdzie w Polsce można kupić ledy z modelu v949, ew jak nazywają się te wtyki pod złącza ledów/ sliniczków co by można było coś samemu polutować?


pozdrawiam
Jarek
Spike
Posty: 65
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 20:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: Spike »

Szybkie pytanie - czy apką od v949 można sterować coś innego niż tylko biedrona? Czytałem, że apka działa na protokole FlySky. Można dokupić jakiś odbiornik z tym protokołem i wykorzystać go do sterowania innego modelu RC?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: Adrián »

Tutaj jest z v911, może z v949 też się uda https://www.youtube.com/watch?v=Fs10LM1oI_A
Spike
Posty: 65
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 20:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: Spike »

Chodziło mi bardziej o wykorzystanie samej apki do sterowania odbiornikiem o tym samym protokole niż zmianę nadajnika na multiprotocol.
PucH2
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2015, 15:44
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: Biedrony - H36 V929 V939

Post autor: PucH2 »

Spike nie ma odbiornika o tym samym protokóle. Dopiero zmieniając oprogramowanie na multiprotocol nauczysz radio korzystania z dobrodziejstw pełnej gamy protokółów FlySky. Co za tym idzie będziesz mógł bindować odbiorniki z tej stajni jak i dedykowane do FlySky firm trzecich.
ODPOWIEDZ