EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

KrisM
Posty: 81
Rejestracja: wtorek 11 lut 2020, 12:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: KrisM »

Wczoraj Valeriy z 'Open.HD FPV' (telegram) udostepnila swoje prywatne repozytorium kolejnych wersi image EZWB (wersja developowana przez 'Zipray' ) oraz kolejne wersje Ruby
https://cloud.mail.ru/public/3ddw/a1hRxMiKG/ Mam nadzieje ze ten adres bedzie aktywny jak najdluzej
Dr_Ozda
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 30 mar 2017, 06:20
Lokalizacja: Bartoszyce/Warszawa

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: Dr_Ozda »

Chłodzicie jakoś dodatkowo rpi które macie w latadłach? Mam problem że już po połączeniu linku wideo zrywa go po pewnym czasie (czasem minuta czasem trzy). Pomaga tylko restart.
Mam dość ciasno upakowane wszystko na przodzie talona mini.
Awatar użytkownika
marlabs
Posty: 47
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 13:23
Lokalizacja: Kraków

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: marlabs »

krism
nie mogę się doszukać czym się różni wersja 3.2.8(9) od Z1, wiesz może ? Ogólnie znaleźć coś na telegramie na tej grupie, jak się nie czytało wiadomości kilkanaście dni jest ciężkie :) Np u mnie wyszukiwarka nie znajduje podanego przez Ciebie adresu.


Niemniej jednak fajnie, że coś się dzieje, ja też uruchomiłem ez wifibroadcast u siebie, ładuje się to znacznie szybciej niż openhd na pi zero, domyślne osd wygląda lepiej, a konfiguracji via myszka w zasadzie nie potrzebuje, nie mam problemu z edycją cfg, więc zostaje na tym na razie, miałem nadzieję na testy, ale wieje mocno niestety.
W nadchodzącym tygodniu zamówię wreszcie antene panelową i spróbuje zrobić testy z trackerem.
Z nowinek Runcam wypuszcza wersję kamerki która będzie (powinna) współpracować z rpi, a także można kupić combo rpi w wersji mini z bec i wypuszczonymi portami USB (do air station), do ground station dobrze sprawdzają się normalne wersje raspberry.
Podaje link do aliexpress i taobao, podobno na taobao jest o wiele taniej, ale jeszcze nie przeszdłem procesu zamówienia więc nie wiem jak to wygląda:

Raspberry Pi mini:
https://item.taobao.com/item.htm?id=630406027686
https://www.aliexpress.com/item/1005002434163128.html

Runcam:
https://shop.runcam.com/runcam-mipi/
KrisM
Posty: 81
Rejestracja: wtorek 11 lut 2020, 12:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: KrisM »

marlabs pisze:krism
nie mogę się doszukać czym się różni wersja 3.2.8(9) od Z1, wiesz może ?... Np u mnie wyszukiwarka nie znajduje podanego przez Ciebie adresu.
linki od 'Zipray" sa niestety aktywne bardzo krotko.
Ten link z poprzednimi wersjami wciaz dziala https://cloud.mail.ru/public/3ddw/a1hRxMiKG/

Jezeli chodzi o opis co zostalo dodane to na 'telegram" Zipray wrzuca. Generalnie im nowsza tym lepsza , jezeli sie okaze z czyms problem szybko jest naprawiany
marlabs pisze: Niemniej jednak fajnie, że coś się dzieje, ja też uruchomiłem ez wifibroadcast u siebie, ładuje się to znacznie szybciej niż openhd na pi zero, domyślne osd wygląda lepiej, a konfiguracji via myszka w zasadzie nie potrzebuje, nie mam problemu z edycją cfg,
W nadchodzącym tygodniu zamówię wreszcie antene panelową i spróbuje zrobić testy z trackerem.
Z nowinek Runcam wypuszcza wersję kamerki która będzie współpracować z rpi, a także można kupić combo rpi w wersji mini z bec i wypuszczonymi portami USB (do air station), do ground station dobrze sprawdzają się normalne wersje raspberry.
Co do "jakie Rpi do air , jakie do GS" to odwieczne pytanie , ja mam standardowo Air -> Rpi 0, GS -> Rpi 3B+
Choc sam rok temu kupilem Rpi 4 i wiele razy mnie kusilo zeby rpi 0 wymenic Rpi 3 mini , ale do tej pory standardowy zestaw zawsze dawal rade
Podobno do obrazu 1080p 60Hz trzeba cos mocniejszego niz rpi 0, albo jezeli wejdzie kompresja obrazu h265 (zamiast obecnej h264) .. Bedzie pretekst na wymiane na cos lepszego :D

Runcam
Sam ostrze sobie zeby na tego runcam :) ale na razie czekam na imx307 czy i jak dziala.
KrisM
Posty: 81
Rejestracja: wtorek 11 lut 2020, 12:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: KrisM »

Dr_Ozda pisze:Chłodzicie jakoś dodatkowo rpi które macie w latadłach? Mam problem że już po połączeniu linku wideo zrywa go po pewnym czasie (czasem minuta czasem trzy). Pomaga tylko restart.
Mam dość ciasno upakowane wszystko na przodzie talona mini.
Na jednym RPi 0 mam radiator
EZWB pokazuje aktualna temperature dla Air i GS , moze zerknij czy Ci sie przegrzewa. Zazwyczaj zwykly "przeciag" podczas latania wystarczy zeby temperatura byla przyzwoita i na Rpi i na wifi
Za to GS mi sie przegrzewala ( konieczny byl wentylator)
Awatar użytkownika
marlabs
Posty: 47
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 13:23
Lokalizacja: Kraków

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: marlabs »

Mi właśnie też zrywa, ale to może być kwestia przegrzewania karty sieciowej też - podczas testów biurkowych, ustaw niższe dbi dla nadajnika w samolocie.
Przy czym muszę sprawdzić czy zrywa mi tylko na pi0 czy na pi3 też, na pewno na czas testów obniżenie dbi na 50 pomogło nawet dla pi0, ale dałem tam też radiator, na pewno mu nie zaszkodzi.
KrisM
Posty: 81
Rejestracja: wtorek 11 lut 2020, 12:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: KrisM »

marlabs pisze:Mi właśnie też zrywa, ale to może być kwestia przegrzewania karty sieciowej też - podczas testów biurkowych, ustaw niższe dbi dla nadajnika w samolocie.
Przy czym muszę sprawdzić czy zrywa mi tylko na pi0 czy na pi3 też, na pewno na czas testów obniżenie dbi na 50 pomogło nawet dla pi0, ale dałem tam też radiator, na pewno mu nie zaszkodzi.
Zrywa - w sensie restartuje sie samo czy chwilowy zanik transmisji?

Sprawdz napiecie - czasem moze byc niewydolnosc BEC , lub jakies piki w napieciu
Trzeba monitorowac temp na wskaznikach (OSD) mozesz tez sprawdzic reka czy wifi jest gorace (nie da sie utrzymac)
Dr_Ozda
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 30 mar 2017, 06:20
Lokalizacja: Bartoszyce/Warszawa

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: Dr_Ozda »

U mnie całkiem gaśnie przesył danych. Na ekranie zamrożone sa ostatnie parametry i aktualizuje się tylko temperatura rpi w stacji.
Pomaga tylko restart systemu na latadle. Wydaje mi się że jakieś bardzo gorące elementy nie były. Karta wifi nie parzyła tak samo jak rpi zero.
Wczoraj postawiłem EZ-wifibroadcast i problem się nie potworzył. Przykleję radiator do rpi zero w razie czego jeżeli się zmieści :)
Awatar użytkownika
marlabs
Posty: 47
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 13:23
Lokalizacja: Kraków

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: marlabs »

ja mysle ze u mnie sie karta wifi przegrzewa, bo jak podlaczam tv pod air unita to on wysyla nadal, a w ground jest taki objaw jakby air sie rozlaczyl, ze osd sie wiesza no i obrazu nie ma, wiec zostaje tylko wifi, jakby to bylo napiecie na pi0, to by tam też się zawiesiło - ale spoko, lubię debugować ;)
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: analogowy »

marlabs pisze:krism
Runcam:
https://shop.runcam.com/runcam-mipi/
Nie kupujcie tej kamery.
Zamówiłem ją w "pre orderze" i ... jak ją kupowałem to na stronie produktu było zdjęcie pokazujące, że można ją podłączyć wprost do RPi.
Dzisiaj na stronie produktu tej informacji już nie ma, a na moje pytanie do supportu dostałem odpowiedź, że wymagana jest "kastomizacja" ale ze względu na brak zainteresowania nie będą tego robić.
Awatar użytkownika
marlabs
Posty: 47
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 13:23
Lokalizacja: Kraków

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: marlabs »

Dokładnie, runcam poleciał w kulki. Ja czekam na firefly split 4k z hdmi i w koncu podłączyłem m12 do Pi HQ, więc myśle tam obraz będzie juz super. Dużo osób na telegramie testuje i kupuje wersje IP kamer, ale jakoś mnie nie przekonują te tanie przejściówki rj45 -> usb które są do tego potrzebne.
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: analogowy »

marlabs pisze:Ja czekam na firefly split 4k z hdmi
Tej kamery też proponuję nie kupować ;-) leży u mnie na biurku. Na wyjściu HDMI wystawia video 1080p/60fps lub 720p/30fps. Jeśli zamierzasz użyć jej z przejściówką HDMI-CSI to nie zadziała.
Ta przejściówka poprawnie działa z framerate'em 25fps. Przy 30fps i więcej nie daje rady ;-)
Zbieram się żeby napisać maila do chińskiego przyjaciela z pytaniem czy mają jakiś firmware który zapewni 25fps na wyjściu HDMI.
Awatar użytkownika
marlabs
Posty: 47
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 13:23
Lokalizacja: Kraków

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: marlabs »

sporo osób lata z tą kamerką na ez wifi/openhd, adaptery CSI do 30fps powinny działać, nie da się tego ustawić po stronie firefly też ?
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: analogowy »

Takie oto opcje dla HDMI Out ma ta kamera.
Firefly_1.jpg
Firefly_1.jpg (13.8 KiB) Przejrzano 2970 razy
Awatar użytkownika
marlabs
Posty: 47
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 13:23
Lokalizacja: Kraków

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: marlabs »

a to 1080p 30fps powinno śmigać z tym adapterem, mam nadzieję że w tym tygodniu przyjdzie kamerka :)

BTW używam, a raczej mam zamiar używać tego adaptera: https://botland.com.pl/tasmy-ffc-i-obud ... 43964.html
ODPOWIEDZ