EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marlabs
Posty: 47
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 13:23
Lokalizacja: Kraków

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: marlabs »

chodzi o raspberry zero ?
Dr_Ozda
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 30 mar 2017, 06:20
Lokalizacja: Bartoszyce/Warszawa

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: Dr_Ozda »

Akurat o rpi 3b+ mi chodzi.
Na fotce dolny punkt jest średnio wyraźny.

https://static.rcgroups.net/forums/atta ... 7C3C4C.png
Awatar użytkownika
marlabs
Posty: 47
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 13:23
Lokalizacja: Kraków

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: marlabs »

tak, to lutujesz do nóżki tego elementu, zasilanie na GPIO już nie jest potrzebne
Dr_Ozda
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 30 mar 2017, 06:20
Lokalizacja: Bartoszyce/Warszawa

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: Dr_Ozda »

Dziś pierwsze odpalenie całości w latadle i niestety nie czyta mi telemetrii. W FC telemetrię po jakim linku puszczać?
Awatar użytkownika
marlabs
Posty: 47
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 13:23
Lokalizacja: Kraków

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: marlabs »

ja używam ardupilota, w aktualnym testowym reptile dragon 2 dla openhd mam f405-wing i tam puszczam mavlinkiem do openhd - protokół mavlink 2, prędkość 115. Upewnij się co do poziomów napięć na UART - raspberry używa 3.3V. Ja miałem jechać teraz i się rozpadało :/
Dr_Ozda
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 30 mar 2017, 06:20
Lokalizacja: Bartoszyce/Warszawa

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: Dr_Ozda »

Właśnie pod open hd też mam F405-wing.
KrisM
Posty: 81
Rejestracja: wtorek 11 lut 2020, 12:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: KrisM »

Dr_Ozda pisze:Właśnie pod open hd też mam F405-wing.
Sprawdź czy RX TX (i w Rpi 0 i w FC) jest poprawnie podłączone.
I czy w openh telemetria jest na mavlink i czy prędkość w Rpi, FC jest ta sama. Ja używam 55670 ( czy ile tam jest). Z tego co pamietam to maksymalna predkosc np w ustawieniach Inav
KrisM
Posty: 81
Rejestracja: wtorek 11 lut 2020, 12:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: KrisM »

Tym razem wynik dystansu z 'telegram' OpenHD.FPV poprawiony na 75km


W zasadzie to tylko 5km wiecej w stosunku do poprzednioego wyniku. Ale jest to zrownanie z ustanowionym ~3 lata temu rekordem.
Awatar użytkownika
marlabs
Posty: 47
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 13:23
Lokalizacja: Kraków

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: marlabs »

Podoba mi się obraz z jego kamery, ciekawe czy używa firefly czy coś innego. Ja niestety w weekend nie polatałem na openhd, ale wszystko gotowe, jutro rano zamierzam zrobić szybki test :) Druknę też obudowę  gdzie doloże przyciski dla obsługi Ruby, tak, żeby testować oba.
Po ostatnim teście z zasięgu jestem zadowolony, niedługo test jakiejś panelowej, ale kiepsko wygląda obraz z kamerki Pi HQ, zauważyłem, że częściej chyba używają firefly split i z niego obraz wygląda już przyzwoicie i nie ma takiego efektu jello. W pi hq mam ogromny, mam jeszcze jedną inną kamerkę to potestuje na niej. Chciałem potestować kiedyś firmware EZ Z1 ale coś nie mogłem znaleźć nic bez kompilowania to sobie na razie dałem spokój :)
KrisM
Posty: 81
Rejestracja: wtorek 11 lut 2020, 12:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: KrisM »

marlabs pisze: Po ostatnim teście z zasięgu jestem zadowolony, niedługo test jakiejś panelowej, ale kiepsko wygląda obraz z kamerki Pi HQ, zauważyłem, że częściej chyba używają firefly split i z niego obraz wygląda już przyzwoicie i nie ma takiego efektu jello. W pi hq mam ogromny, mam jeszcze jedną inną kamerkę to potestuje na niej. Chciałem potestować kiedyś firmware EZ Z1
Je ze swoim modelem troche walczylem nim usunalem wibracje i jello na RPi cam V2.

Podsylam link od EZ 3.2.8 (to gotowy img do wypalenia na air i GS)
( trzeba pobierac szybko bo spodziewam sie ze w lipcu 2021 bedzie juz nie aktywny - kiedy 'Zipray' wypusci nowy release)

marlabs, a jak wyglada Twoj obraz ? masz moze screenshoty?
Jaki zasieg udalo Ci sie na razie zrobic?

Tu ktos wrzucil test z kamery IMX 307 , z EZ nagrany w apce FPV-VR
Awatar użytkownika
marlabs
Posty: 47
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 13:23
Lokalizacja: Kraków

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: marlabs »

marlabs, a jak wyglada Twoj obraz ? masz moze screenshoty?
Jaki zasieg udalo Ci sie na razie zrobic?
no właśnie nie mam, kolejnym razem chce zrzucić, mało czasu ostatnio mam a bardzo chce porobić trochę testów i wszystko tak na hurra trochę robię :)
Odnośnie zasięgu, to tak około 4k z kawałkiem na fabrycznych antenach, przy czym TxPowerAir było ustawione na 58dbi, a da się ustawić 61, TXPOWER miałem na 2000, a można ustawić 3000.

Dotarłem do jakiś testów i wyszło że na tych ustawieniach i częstotliwości 5180mhz, te karty asusa ac56 mają najlepszą wydajność - tak więc będę sprawdzał.

Odnosnie jello, akurat ten model na którym testowałem mógł mieć trochę drgań, to taki testowy, mocno wysłużony sonicmodel binary, gdzie śmigła nie były wyważone. Teraz przełożyłem wszystko do innego, który lata o wiele stabilniej, wszystko się trzyma kupy i nic nie odpada ;)

Mam jeszcze stare xiaomi, tą sportową kamerkę, spróbuję na tym jak mi dojdzie adapter.

Po kolejnych lotach postaram się podesłać trochę screenów i wniosków, może się komuś przydadzą.


Tutaj np. całkiem fajnie wygląda PiHQ: https://www.youtube.com/watch?v=294ytixKWGU
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: TorFPV »

75343
Czyli nowy rekord odległości w Polsce to 75 km 343m w Polsce ?

Powinieneś to umieścić w dziale "Wasze rekordy odległości" :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
KrisM
Posty: 81
Rejestracja: wtorek 11 lut 2020, 12:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: KrisM »

Hej toretto1995. Nie nie , żeby nie było nieporozumień :-)
To na razie żaden z nas , 75 km to rekord świata w kategorii digital ( na bazie wifi ):-)
Z tego co wiem rekord swiata w kategorii analog to chyba 120km czy 140km :-) (zalezy co uznac za jeszcze czytelny obraz)
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: analogowy »

KrisM pisze:Podsylam link od EZ 3.2.8 (to gotowy img do wypalenia na air i GS)
( trzeba pobierac szybko bo spodziewam sie ze w lipcu 2021 bedzie juz nie aktywny - kiedy 'Zipray' wypusci nowy release)
Czy ten fork EZ WiFi jest gdzieś dyskutowany ? Na jakimś forum ?

Macie jakieś sprawdzone anteny 5.8GHz (do zamontowania na samolocie) godne polecenia ?
KrisM
Posty: 81
Rejestracja: wtorek 11 lut 2020, 12:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: KrisM »

analogowy pisze: Czy ten fork EZ WiFi jest gdzieś dyskutowany ? Na jakimś forum ?
Macie jakieś sprawdzone anteny 5.8GHz (do zamontowania na samolocie) godne polecenia ?
Tak na komunikatorze 'Telegram' kanal 'Open.HD FPV'

Jezeli chodzi o anteny 5.8 to w zasadzie uzywaja tu "sword antenna" - antenna na pcb, chyba 5dbi
https://www.rcgroups.com/forums/showpos ... stcount=29
Z tego co wiem ludzie zamawiaja kilka sztuk bezposrednio z firmy ktora robi plytki
( ja latam na 2.312 wiec nie testowalem)

Dla zainteresowanych
Norbert z 'Open.HD Users' wrzucil swoja konfiguracje na ktorej zrobil 42km https://discuss.openhdfpv.com/t/my-hard ... -links/150
ODPOWIEDZ