EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: Szymon »

Panowie, jak Wy to robicie, że EzWifiBroadcast startuje Wam na malinie 3B+? U mnie płytka nadawcza z modelu Pi 0 W startuje elegancko, a 3B+ jedynie miga czerwona dioda. Jednocześnie na 3B+ działają wszystkie inne obrazy, a zasilanie naziemnej maliny 3B+ mam ultra stabilne.

Normalnie bym nie pytał, no ale Wy piszecie że działa, na stronie projektu piszą, że nie działa, no i u mnie nie działa. Wersja, którą próbuję to 1.6RC6.

EDIT

Na Ruby nie mam problemu, wszystko działa od strzała, na ten moment zostaję na Ruby i będę to testował.
Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: Szymon »

Koledzy, kupiłem karty WiFi niby na scalaku AR9271, do których linki przewinęły się w tym temacie. Karty przyszły, przetestowane na ziemi nawet działa, ale w powietrzu oczekiwane i wcale niewygórowane - jak na początek - rezultaty są niezadowalające.
Moje karty widać na obrazku poniżej.
1690276084983.jpg
1690276084983.jpg (160.31 KiB) Przejrzano 938 razy
Po prawej karta przeznaczona na samolot, ze zdjętą obudową.
Po lewej karta naziemna, z podwójnym wyjściem antenowym. Wg opisów obie na tym samym chipie AR9271. Czy mi się wydaje, czy ta karta naziemna to jakiś... scam? Płytka wyjątkowo mała jak na tak dużą obudowę. Całość zamocowana w obudowie na hotglue. blaszka ekranująca jakaś taka mała, znacznie mniejsza niż w karcie po prawej.
Zainstalowałem w windows drivery do AR9271 i karta samolotowa bez problemu została rozpoznana, natomiast ta naziemna widnieje w nierozpoznanych urządzeniach jako PCL TV PTA-01 i nie akceptuje sterowników od AR9271.

Mój zestawi cyfrowego OSD:
- popędzam softem RubyFPV,
- na ziemi malina 3B+ z dwiema kartami WiFi jak po lewej (jedna karta odbiorcza ma baciki z zestawu ponoć 5dB, na drugiej założone długie baty 12dB jeśli wierzyć opisowi, jednak antena w górę, jedna w dół),
- w powietrzu malina Pi Zero W z kartą po prawej z antenką 5dB z zestawu.

W warunkach testowych na ziemi obraz jest, ale w powietrzy bardzo szybko spada jakość, pikseloza i dramatyczne klatkowanie .

Malina naziemna rozpoznaje te karty w obudowach jako generyki:
1690277188912.jpg
1690277188912.jpg (271.25 KiB) Przejrzano 938 razy
Może ktoś z Was używa takich kart naziemnych i jest w stanie zajrzeć do swojej celem porównania? A może wszystko jest OK a to jest tylko kwestia ustawień w RubyFPV - na początek odpaliłem wszystko na ustawieniach domyślnych?

Edit

dopiero teraz zobaczyłem, że od maja cisza w wątku a ostatni post jest mój. Customowe cyfrowe linki video chyba nie są zbyt popularne na rynku.
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: df2 »

Cisza w temacie, bo wszyscy w pracy harują na plus.
Poczekaj do zimy to się tameat rozrusza.

Wieczorem poszukam moich kart to obejrzymy. Chociaż ja jakiś mega odległości nie robiłem - brak czasu od paru lat. 500m max robiłem.
Awatar użytkownika
pki
Posty: 445
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 20:05
Lokalizacja: kaszuby

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: pki »

Pokaż naklejkę na obudowie. Wygląda na scam, powinna być rozpoznana bez łaski jako AR.

Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka

Zagi 120cm, Boro X-9, Quad 550mm alu
Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: Szymon »

Nie ma naklejek. Oderwałem płytkę od obudowy - jest bez cokolwiek mówiących oznaczeń. Scam, w ofercie z której ja kupiłem są tylko dwie, ale dobre opinie, w innych które sprzedają ten sam produkt jest sporo więcej, w zdecydowanej większości negatywnych. Że niby jakiś chip z XBoxa co to do niego nie ma sterowników.

Uważajcie co kupujecie.
Awatar użytkownika
pki
Posty: 445
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 20:05
Lokalizacja: kaszuby

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: pki »

Te co miałem to miały naklejki z dołu i hologram. Na tej czarnej obudowie.

Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka

Zagi 120cm, Boro X-9, Quad 550mm alu
ODPOWIEDZ