EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

KrisM
Posty: 81
Rejestracja: wtorek 11 lut 2020, 12:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: KrisM »

@marlabs

AC56 to tez dobry kierunek , szczegolnie jezeli masz duzo sprzetu z analog 5.8 ktory mozesz uzyc.
Jezeli masz DJI FPV(wiec wzgledy finansowe odpadaja) i nie masz parcia na latanie ponad 5-10km, to kazdy powie ze nie ma sensu sie pakowac w EZWB czy OpenHD. :)
No chyba ze chcesz miec wygodny OSD + uwielbiasz przebudowywac po swojemu.
Awatar użytkownika
marlabs
Posty: 47
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 13:23
Lokalizacja: Kraków

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: marlabs »

Ja sie chce tam pakować właśnie ze względu na to, że lubię dłubać, jak tylko udaje sie wygospodarować jakiś czas. Pewnie to kwestia wieku, ale lubię mieć coś PNP jak DJI które używam cały czas i właściwie mam je od początku kiedy nie było takie popularne, a obok robić  przy czymś co się może okaże ciekawsze ... albo nie :)

Niestety bez sensu że DJI olało trochę ten projekt i firmware nowego już nie ma od bardzo dawna, a w EZ i pochodnych OSD wygląda kusząco, jakość linka hd bazując na YT też jest bardzo fajna, więc trzeba próbować :)
KrisM
Posty: 81
Rejestracja: wtorek 11 lut 2020, 12:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: KrisM »

EZ czy OHD, do dlubania, jest bardzo 'plastyczne' - budowa wlasnego setupu na rekordy zasiegu, czy nowe fukncjonalnosci OSD , wszystko jest do zrobienia :D
Sam sobie implementuje modyfikacje OSD jak mam pomysl co wyswietlic i chwile czasu

Mam wrazenie ze DJI Nie przez przypadek zostawilo juz digital FPV .. osiagneli co chcieli , nigdy dalekie zasiegi lub rozbudowany osd nie bylo ich celem, bo to malutka grupa docelowa.

Ja ze swojej strony zachecam bardzo do EZ czy OHD , szczegolnie do latania w FullHD :)
Awatar użytkownika
marlabs
Posty: 47
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 13:23
Lokalizacja: Kraków

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: marlabs »

a używasz gogli czy monitora ? jak mnie nie zadowoli hdmi in via rca to będę sie rozglądał za alternatywą :)
KrisM
Posty: 81
Rejestracja: wtorek 11 lut 2020, 12:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: KrisM »

Ja uzywam panelu LCD 15" 1080p z Aliexpres za 65$
IMG_20210123_114316_.jpg
IMG_20210123_114316_.jpg (233.25 KiB) Przejrzano 2582 razy
jako ciekawostka - na zlocie "Konarzyny 2020" podlaczalismy caly system do jakis googli fat shark przez mini hdmi ale wtedy dzialalo na 720p. Bo taka byla matryca w tych googlach - wygladalo ladnie, pewnie efekt podobny do googli DJI FPV.
Szczerze mowiac do tych zastosowan idealne byly by Google DJI (te biale ) one obsluguja HDMI i FullHD
Waldek 1964
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 31 paź 2016, 11:30
Lokalizacja: Olsztynek

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: Waldek 1964 »

Witam wszystkich. Zabieram się właśnie za ten projekt tylko szkoda że działa to z tak małą ilością kart sieciowych,w kraju te wymienione praktycznie niedostępne. Bazuję na konfiguracji kolegi KrisM tylko wymieniona kamera i RPi Zero wymaga odpowiedniej taśmy łączącej ta z zestawu kamery nie pasuje.
KrisM
Posty: 81
Rejestracja: wtorek 11 lut 2020, 12:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: KrisM »

Waldek 1964 pisze:Witam wszystkich. Zabieram się właśnie za ten projekt tylko szkoda że działa to z tak małą ilością kart sieciowych,w kraju te wymienione praktycznie niedostępne. Bazuję na konfiguracji kolegi KrisM tylko wymieniona kamera i RPi Zero wymaga odpowiedniej taśmy łączącej ta z zestawu kamery nie pasuje.
Czesc Waldek , milo widziec kolejna zaintresowana osobe :)

Ja tez zaczynalem z jakimis kartami z allegro za 20zl , ale bardzo szybko przeszedlem na te z aliexpres na chipsecie Athernos AR9271.
Gdzie tkwi kruczek - uzywanie pasma Wifi nie jest dobrym pomyslem , ze wzgledu na zaklucenia.
Albo uzyjesz 5.8G (ktore jest nie zatloczone) karty asus AC56 sa dostepne nawet w polsce (ale drogie) ,
Albo uzyjesz slawnego "blue stick" zeby pracowac na 2.3Ghz (chipset AR9217 - ma zakres 2.3-2.7 ) czyli poza pasmem wifi

Jezeli chodzi o tasme do kamery, to kwestia tego ze RaspebryPi Zero przez swoj maly rozmiar wymaga innej, mniejszej tasmy niz klasyczny duzy RPi. ale w Botland mozna wszysko dostac do Rpi w dobrej cenie i z szybka przesylka
Awatar użytkownika
marlabs
Posty: 47
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 13:23
Lokalizacja: Kraków

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: marlabs »

KrisM pisze:Ja uzywam panelu LCD 15" 1080p z Aliexpres za 65$
IMG_20210123_114316_.jpg
jako ciekawostka - na zlocie "Konarzyny 2020" podlaczalismy caly system do jakis googli fat shark przez mini hdmi ale wtedy dzialalo na 720p. Bo taka byla matryca w tych googlach - wygladalo ladnie, pewnie efekt podobny do googli DJI FPV.
Szczerze mowiac do tych zastosowan idealne byly by Google DJI (te biale ) one obsluguja HDMI i FullHD

bardzo mi się podoba Twoja stacja :) o czymś takim myślałem w zimie, próbując ogrzewać się w samochodzie ;) tak, białe gogle DJI nadawałyby się w sam raz, jak obraz będzie bardzo kiepski to się za nimi rozejrze, teraz cena powinna mocno spaść za nie, choć one nie były też jakoś mocno popularne.
KrisM
Posty: 81
Rejestracja: wtorek 11 lut 2020, 12:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: KrisM »

Potwierdzam :) Generalnie GS w samochodzie to bardzo dobre rozwiazanie. Zima czesto tylko wypuszczalem model i uciekalem szybko do samochodu. Wystarczylo ze w srodku nie jest zimno, zeby spokojnie latac nawet bez dogrzewania wewnątrz. Latem za to niestety nawet z otwartymi dzwiami jest cieplej niz pod ogrodowymi namiotami. Ale generalnie rozlozenie czy zlozenie calosci zajmuje bardzo krotko.
IMG_20210131_100705__.jpg
IMG_20210131_100705__.jpg (301.14 KiB) Przejrzano 2520 razy
(na samej gorze anteny od EZWB , w polowie statywu slabo widoczny dipol cwierc falowy do RC na 433Mhz)

Sa tez inne plusy
* antena jest wyzej jezeli ustawimy statyw na dachu
* samochod czesciowo blokuje zaklucenia pomiedzy elektornika GS w samochodzie a antenami na dachu
Waldek 1964
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 31 paź 2016, 11:30
Lokalizacja: Olsztynek

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: Waldek 1964 »

Witam ponownie. Projekt ruszył obraz jest, czekam teraz na karty sieciowe polecane z Ali i mam pytanie jakie anteny zastosować.Karty na 2,4GHZ jakie do modelu i do GS. Do GS najlepiej by było jakieś kierunkowe , bo mam możliwość zainstalowania na trackerze . Interesują mnie odległości 10 km i więcej ,anteny gotowe czy robione. Projekt ruszył na kartach firmy SAVIO model CL-63 ale tnie go mocno , jutro do testów dostanę dwie ALFA AWUS036NHA.
Awatar użytkownika
marlabs
Posty: 47
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 13:23
Lokalizacja: Kraków

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: marlabs »

Mój projekt też, wybrałem AC56 już zamówione wczoraj, wygrzebałem z szafy pi 3B x2, szukam kamerki bo gdzies sie zapodziała, docelowo będzie pi hq ale na razie co znajde, zastanawiam się też nad antenami.

http://interline.pl/ - oni mają i 2.4G oraz 5G i chyba jakośćiowo dobre, choć pod 2.4 trudniej kupić. Ja wybiore albo interline albo maple 17dbi z ali.
Pewnie w ciągu tygodnia powstanie POC to sie pochwalę 
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: pma_ »

nie wiem jakie są złacza ale bartek robi dobre anteny prodrone.pl
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
KrisM
Posty: 81
Rejestracja: wtorek 11 lut 2020, 12:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: KrisM »

Waldek 1964 pisze: mam pytanie jakie anteny zastosować.Karty na 2,4GHZ jakie do modelu i do GS. Do GS najlepiej by było jakieś kierunkowe , bo mam możliwość zainstalowania na trackerze . Interesują mnie odległości 10 km i więcej ,anteny gotowe czy robione. Projekt ruszył na kartach firmy SAVIO model CL-63 ale tnie go mocno , jutro do testów dostanę dwie ALFA AWUS036NHA.
Karty SAVIO model CL-63 to tylko do sprawdzenia czy wszystko wogole dziala i jest obraz.
To katy na zakres Wifi a testowane w domu z sieciami wlasnymi i sasiadow, bedzie ciac.

Rozmowa dopiero jest na kartach z chipsetem AR9271. Jak dostaniesz odrazu uruchamiaj na 2312 lub 2322 Mhz.

Na air anteny dookulne 5dbi , do GS dobrze miec min dwie karty zaczac rowniez od 5dbi i przesiasc sie potem na kierunkowa, lub uzyc odrazu kombinacji kierunkowa i dookulna
Czy gotowe czy robione? Jezeli jestes w stanie zrobic dobra antene sam i masz sprzet do wystrojenia to mozna samemu. Osobiscie raczej bym sklanial sie do kupnych
KrisM
Posty: 81
Rejestracja: wtorek 11 lut 2020, 12:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: KrisM »

Dla bardziej zainteresowanych , nagranie z konferencji z przed paru lat, gdzie "Ojciec" EZ-Wifibroadcast wyjasnia co mu przyswiecalo, jak to dziala i dlaczego tak
https://media.ccc.de/v/36c3-10630-wifibroadcast
KrisM
Posty: 81
Rejestracja: wtorek 11 lut 2020, 12:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: EZ-wifibroadcast , OpenHD - Digital FPV (budget)

Post autor: KrisM »

marlabs pisze:Mój projekt też, wybrałem AC56 już zamówione wczoraj, wygrzebałem z szafy pi 3B x2, szukam kamerki bo gdzies sie zapodziała, docelowo będzie pi hq ale na razie co znajde, zastanawiam się też nad antenami.

http://interline.pl/ - oni mają i 2.4G oraz 5G i chyba jakośćiowo dobre, choć pod 2.4 trudniej kupić. Ja wybiore albo interline albo maple 17dbi z ali.
Pewnie w ciągu tygodnia powstanie POC to sie pochwalę 
Do AC56 to tylko 5.8GHz, ta karta nie wspiera 2.4.
Co do http://interline.pl/ to mają chyba dobre opinie - wiele profesionalnych systemow telekomunikacyjnych bazuje na ich sprzecie.

W ogole co do okreslenia 2.4 jest panujaca powszechnie niejasnosc
Uzywanie dokladnie pasma "2.4" w rozumieniu 2.412-2484 Ghz stwarza ryzyko zaklucen przez inne sieci wifi i urzadzenia
Dlatego "2.4" nalezy rozumiec w praktyce jako 2.312 czy 2.322Ghz. Chipset AR9271 pracuje 2.312 - 2.712 Ghz
ODPOWIEDZ