usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!!

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: jacekV »

Jambo pisze:
jacekV pisze:
Masz rację.
A Dupa Wołowa nie miała pojęcia co się dzieje.. jakiż to plik się ściąga na mòj dysk... o jej... pewnie prezent od Świętego Mikołaja.
A propos, ile masz lat Kaziu ? 40 ? I ciągle wierzysz w Świętego Mikołaja ?
Ten dowcip dedykuję Tobie.
Kolego idziesz sobie chodnikiem a tam leży portfel i co dalej :

- podnosisz ?
- czy nie twoje to nie ruszasz ?

a może podnosisz i sprawdzasz czy są dokumenty w środku i postanawiasz oddać portfel ... a właściciel daje ci w ryja bo jak nie twoje to nie ruszaj .

wyluzuj , plik był publiczny to został podniesiony .
Niedobry chłopak... Niedobry przykład.
Chodzę za Tobą i czekam na moment Twojej nieuwagi i zapieprzam Ci portfel...

Teraz lepiej ? Czy dalej Rżniecie głupa ?
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: Kris_po »

jacekV pisze:
Jambo pisze:
jacekV pisze:
Masz rację.
A Dupa Wołowa nie miała pojęcia co się dzieje.. jakiż to plik się ściąga na mòj dysk... o jej... pewnie prezent od Świętego Mikołaja.
A propos, ile masz lat Kaziu ? 40 ? I ciągle wierzysz w Świętego Mikołaja ?
Ten dowcip dedykuję Tobie.
Kolego idziesz sobie chodnikiem a tam leży portfel i co dalej :

- podnosisz ?
- czy nie twoje to nie ruszasz ?

a może podnosisz i sprawdzasz czy są dokumenty w środku i postanawiasz oddać portfel ... a właściciel daje ci w ryja bo jak nie twoje to nie ruszaj .

wyluzuj , plik był publiczny to został podniesiony .
Niedobry chłopak... Niedobry przykład.
Chodzę za Tobą i czekam na moment Twojej nieuwagi i zapieprzam Ci portfel...

Teraz lepiej ? Czy dalej Rżniecie głupa ?

to co myślisz że ktoś czatował 2 dni na forum bo może akurat będzie jakiś plik do ściągnięcia ?
bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: bajer0 »

Tutaj dość podobny przypadek:
https://niebezpiecznik.pl/post/kupiles- ... ien-haslo/
Szymon pisze:Kawałek KK:
Art. 267. § 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
OK to które znamiona przestępstwa twoim zdaniem mogły tutaj zostać spełnione?
Czy wpisanie adresu znanego portalu w przeglądarce oraz pobranie pliku który został tam udostępniony można pod którekolwiek podciągnąć?

Ja rozumiem, że sytuacja jest trudna dla wielu osób, ale szukacie winnego nie tam gdzie trzeba.

Ponowie iż moim zdaniem na ten moment powinny zostać PRZYNAJMNIEJ rozesłane PW z informacją o możliwym wycieku bazy oraz prośbą o zmianę hasła na tym i innych portalach gdzie możemy używać tego samego hasła.

Jako KARA dla administratora - kupno książki/książek o bezpieczeństwie IT do pobliskiej biblioteki (oczywiście po jej/ich przestudiowaniu) :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: Verid »

jacekV pisze:
Jambo pisze:
jacekV pisze:
Masz rację.
A Dupa Wołowa nie miała pojęcia co się dzieje.. jakiż to plik się ściąga na mòj dysk... o jej... pewnie prezent od Świętego Mikołaja.
A propos, ile masz lat Kaziu ? 40 ? I ciągle wierzysz w Świętego Mikołaja ?
Ten dowcip dedykuję Tobie.
Kolego idziesz sobie chodnikiem a tam leży portfel i co dalej :

- podnosisz ?
- czy nie twoje to nie ruszasz ?

a może podnosisz i sprawdzasz czy są dokumenty w środku i postanawiasz oddać portfel ... a właściciel daje ci w ryja bo jak nie twoje to nie ruszaj .

wyluzuj , plik był publiczny to został podniesiony .
Niedobry chłopak... Niedobry przykład.
Chodzę za Tobą i czekam na moment Twojej nieuwagi i zapieprzam Ci portfel...

Teraz lepiej ? Czy dalej Rżniecie głupa ?
Oba niedobre chłopaki :mrgreen:

Widzisz że komuś wypada portfel - czekasz aż odejdzie, podnosisz i dzida w długą.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: jacekV »

Kris_po pisze:

to co myślisz że ktoś czatował 2 dni na forum bo może akurat będzie jakiś plik do ściągnięcia ?
Tego nie wiemy, ale z pewnością było to świadome działanie.
Postanowiłem być takim... whistleblowerem (cytat)
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: Piotrowy »

Kris_po pisze:to co myślisz że ktoś czatował 2 dni na forum bo może akurat będzie jakiś plik do ściągnięcia ?
Może nie czatował, ale był czujny i obserwował, a jak się nadarzyła okazja uderzył :-/
Jak krążący złodziej obserwuje i czeka na klucze od samochodu niedbale porzucone na stole w kuchni.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: matulekpl »

no dobra, a z kim tu pogadać, żeby dodać w końcu jakieś fajne skrypty do silnika forum?:) bo ICQ i inne informacje to lekki staroć;)
ICQ używałem w 1997:)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
sogun
Posty: 279
Rejestracja: środa 02 kwie 2014, 12:03
Lokalizacja: Starachowice

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: sogun »

Panowie wyluzujta ,admin dał ciała to nie ulega wątpliwosci,wspolczuje tym co pisali z kochankami na PW itd.... :) hasla na forum mozna zmienić,adresy,tel nr kont, no coż chyba zaczniemy dostawać wiecej spamu na tel i skrzynke od firm handlujących bzdetami,a tak nawiasem mówiąc fajne forum jest i szkoda byłoby go likwidować,to jakaś nauczka na przyszłosc,po mojemu to amatorszczyzna i brak wyobrazni no ale moze potrzebna była taka lekcja
bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: bajer0 »

Piotrowy pisze:
Kris_po pisze:to co myślisz że ktoś czatował 2 dni na forum bo może akurat będzie jakiś plik do ściągnięcia ?
Może nie czatował, ale był czujny i obserwował, a jak się nadarzyła okazja uderzył :-/
Jak krążący złodziej obserwuje i czeka na klucze od samochodu niedbale porzucone na stole w kuchni.
Ale rozumiecie, że w tym przypadku to "czatowanie" to było po prostu odświeżanie strony forum a nie czarna magia nad klawiaturą?
To mógł być każdy z was.

Dlaczego nikt nie dopytuje KTO w tamtym momencie zajmował się od strony administracyjnej migracją i kto umieścił zrzut bazy w niewłaściwym miejscu?
matulekpl pisze:no dobra, a z kim tu pogadać, żeby dodać w końcu jakieś fajne skrypty do silnika forum?:) bo ICQ i inne informacje to lekki staroć;)
ICQ używałem w 1997:)
też pojadę żartem, - obecnie OKO ;) ;P
pkucaba
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 06 paź 2014, 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: pkucaba »

sogun pisze:Panowie wyluzujta ,admin dał ciała to nie ulega wątpliwosci,wspolczuje tym co pisali z kochankami na PW itd.... :)
Święta racja...
sogun pisze: fajne forum jest i szkoda byłoby go likwidować,to jakaś nauczka na przyszłosc,
W 100% się zgadzam.
Największą wartością tego forum jest wiedza.

Proponuję się nie nakręcać niepotrzebnie, to może zaszkodzić najbardziej właśnie samemu forum właśnie.
Awatar użytkownika
Jambo
Posty: 299
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 18:50
Lokalizacja: EU

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: Jambo »

Ja tylko chciałem powiedzieć moje zdanie ze nie ma co lińczować oko owszem pobrał , ale niczego nie łamał .

Wiem że na tym forum są użytkownicy w różnym wieku z różnymi zainteresowaniami ...
przykład z potrfelem jaki był taki był , mówie tylko że jak ktoś zajmuje się takimi sprawami na codzień to wg jego podejścia grzechem było by nie podnieść , a dla innego jest to nie do pomyślenia .
No ale chyba każdy średnio rozgarnięty może okiełznać że nie było to włamanie na serwer a baza przez chwilę była publiczna .

cały temat traktuje jako dobrą dyskusję do piwka ;-)

rc-fpv to na szczęście nie bank
Naza-M v1 4.0, F450, Sunnysky V2216 900kv, OPTO 30, AlexM + tarot T-2D ,
tarot T-4 , shell od phantoma
quad 250/280 + cc3d (OP) , PH3P, Mavic Air 2, smart controller
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: qczek »

Panowie właściciele forum,
To są jakieś jaja, ja dowiedziałem się od kolegi, że wyciekły dane z forum, wchodzę na forum, szukam, co jak ni ch...ja. Na górze na czerwono informacja o .... planowanej migracji forum. WTF??? Jak już się coś stało, to daje się info o tym, aby zainteresowani mogli chociaż zmienić hasło....
Sorry ale takie próby ukrywania faktu są moim zdaniem gorsze od faktu pobrania dumpa tej zakichanej bazy...
Awatar użytkownika
konrad_p
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2012, 21:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: konrad_p »

Panowie bez jaj.

Kradzież, przywłaszczenia ba nawet próba kradzieży podlega karze.
99,99% użytkowników na tym forum nie ma bladego pojęcia o prawie i wypowiadanie się autorytatywne, że jakiś przepis ma czy nie ma zastosowana w tej sprawie nie ma sensu. Liczy się kontekst a od kontekstu mam prawników. Ja aż takiej wiedzy też nie mam, ale moja kancelaria ma taką wiedzę ma też i środki i siłę aby takim procederom położyć kres.

Cóż, złodzieju, niestety Twojej logiki nie jestem w stanie zrozumieć i nigdy jej nie zrozumiem ponieważ nie jestem złodziejem.

PS.
Czyżby tylko JacekV rozumiał że stało się coś złego i należy wyciągnąć konsekwencje?
Pozdrawiam Konrad P.
Jeśli nie jesteś zdolny widzieć więcej ponadto co widzialne, nie możesz zobaczyć niczego.
Ruth Bernhard
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: matulekpl »

konrad_p pisze:Panowie bez jaj.

Kradzież, przywłaszczenia ba nawet próba kradzieży podlega karze.
99,99% użytkowników na tym forum nie ma bladego pojęcia o prawie i wypowiadanie się autorytatywne, że jakiś przepis ma czy nie ma zastosowana w tej sprawie nie ma sensu. Liczy się kontekst a od kontekstu mam prawników. Ja aż takiej wiedzy też nie mam, ale moja kancelaria ma taką wiedzę ma też i środki i siłę aby takim procederom położyć kres.

Cóż, złodzieju, niestety Twojej logiki nie jestem w stanie zrozumieć i nigdy jej nie zrozumiem ponieważ nie jestem złodziejem.

PS.
Czyżby tylko JacekV rozumiał że stało się coś złego i należy wyciągnąć konsekwencje?
ale pokaż mi, w którym miejscu doszło do kradzieży czy też przestępstwa?
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
adudi95
Posty: 7
Rejestracja: sobota 21 lis 2015, 22:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza / Gliwice

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: adudi95 »

Tak właściwie to kiedy miał miejsce ten wyciek? Bo od mniej więcej 7.03 mam dziwne telefony, jakieś szkoły językowe, numery zastrzeżone itp. Nie chcę siać paniki ale raczej nie szastam swoim numerem telefonu na lewo i prawo, a zdziwiło mnie że od 7.03 nagle rozdzwoniły się telefony. Może to nie mieć żadnego związku ze sprawą, po prostu luźne kojarzenie faktów.

PS. Mój numer był w prywatnej wiadomości ponieważ dokonywałem transakcji z kolegą z forum.
Zablokowany