Wsparcie dla ułomnych

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Jagoda »

Xeo pisze:Zastanawiam się czy również innym na tym forum podnosi się poziom irytacji w momencie jak widzicie kolejny post z serii:
  • Cześć co możecie polecić do 100pln i latało 60min
  • Co kupić na początek?
  • itd itp
oraz na brak kultury osobistej, który cechuje się tym że pierwszy post jest przeważnie w tonie j/w.

Poza tym jak już chcemy mieć w miarę uporządkowane forum to warto by coś z tym fantem zrobić.
Trochę nad tym myślałem i zastanawiam się czy nie warto aby wprowadzić mechanizmu (zaczerpnięte na sąsiednim forum) że zanim cokolwiek taki user może zrobić na forum wpierw musi zawitać w powitalni i zostać zaakceptowany przez moda.
Inna idea to combo - powitalnia + możliwość tworzenia nowych wątków po okresie karencji

Co o tym sądzicie?
Zastanawiam się też, ale nad inspiracją...
Na każdym forum jest np.:
-jaką lustrzankę
-jaki kompakt
-jaki TV
-jaką pralkę
.....
itd,itp.
Nasze Forum chyba nie jest jedyne jakie odwiedziliście/jesteście użytkownikami, więc chyba możecie to potwierdzić.
Również zastanawiało mnie skąd takie posty!
Pomyślałem, że powody są dwa: lenistwo albo bezradność.
Siebie uważam za nienajgoreszego "googlarza" (nigdy i nigdzie nie zadałem podobnego pytania - co kupić) nie mniej są na pewno lepsi .
Ale to ma też minusy - mój stan umysłu powstał m.in. (ca 50%) w wyniku czytania tego Forum -przyjąłem ofertę sprzedaży "fajtoma" i zostałem "fanboyem"
Na żadnym forum (na pl.rec. również)nie odesłałem do googlarki tylko podałem linka(i) (jak wiedziałem lub znalazłem )co najwyżej z jakąś nielekceważącą uwagą.
Prawdopodobnie nigdy nie zakładam lenistwa tylko bezradność albo zagubienie w natłoku informacji (czyt. marketingowej papki)

Może po prostu warto by było po otwarciu "Indeks witryny" umieścić temat "Jaki(ego) dron(a) kupić.A za umieszczenie pytania "kaj indziej" - out w cholerę.To tak do Aminków.


Kowal - za tę przypowieść, jeżeli spotkamy się kiedyś w realu masz kszynkę piwa lub jak wolisz flasię łyski, a jak jesteś abst. to maluśśśki soczek.Albo mniejszy. :mrgreen:
I nie pytam o pozwolenie - przytoczę innym (np. w pracy)

Wszystkim (tym też!) życzę wszystkiego naj..naj..naj w Nowym Roku.

Jagoda - ale facet i sorry (bo ja newbie tutaj), że mnie naszło bo akurat usiadłem.
Pozdrawiam. :), :)
anita
Posty: 164
Rejestracja: sobota 25 lut 2012, 10:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: anita »

Verid pisze:Pomagasz żeby się tym licytować?
Nie, po prostu jest mi przykro jak ktoś mi zarzuca ból dopy
Rozumiem pytanie młodego człowieka o model za 100pln
sam zbierałem przez rok w latach 70-tych kasę na swój pierwszy silnik spalinowy ( Sokół prod. CCCP)
Modele były zbudowane w 70% aby zachęcić odbiorcę do naszej pasji
Natomiast przed każdym kto pomógł (obdarował innych) chylę czoło
A może pod avatarem zamieścić licznik postów przeczytanych nie napisanych
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9758
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: pawelsky »

Kowal pisze:Giełda już jest ograniczona i zabezpieczona, jak Byś nie zauważył :mrgreen:
A to chyba jakos niedawno, bo widywalem ogloszenia z niewystarczajaca liczba punktow. No ale jak jest zabezpieczenie z automatu to dobrze.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Verid »

anita pisze:Rozumiem pytanie młodego człowieka o model za 100pln
To zrozum jeszcze że to forum, nie help desk. Forum się czyta w poszukiwaniu potrzebnych informacji a pyta dopiero jak się ich nie znajdzie. Mam świadomość że czasem ciężko się przegryźć przez tonę żargonu wymieszanego z fachową nomenklaturą. Po to też powstał wątek "Jaki dron kupić" w którym zebrałem jak umiałem co popularniejsze rozwiązania dostępne na rynku a nie mordujące kieszeni. Wątek który każdy chętny może rozszerzyć wstawiając opis zakupionej przez siebie cacki. Są przyklejone wątki o budowie koptera od A do Z i słownik pojęć FPV. Co z tego jak NIE MA WOLI żeby z tego korzystać. Łatwiej jest się zarejestrować i wklepać z miejsca pytanie niż zastanowić się 15 sekund o co spytać szukajkę.
anita pisze:sam zbierałem przez rok w latach 70-tych kasę na swój pierwszy silnik spalinowy ( Sokół prod. CCCP)
Ja też na swoje zabawki zbieram szmat czasu a nie jestem dzieckiem i nie muszę czekać aż mi rodzic skapnie. Ale przez myśl by mi nie przeszło żeby z tego powodu odpuścić szukajce.
anita pisze:Modele były zbudowane w 70% aby zachęcić odbiorcę do naszej pasji
Teraz też masz RTFy dla niechętnych, ARFy dla zaciekawionych i KITy dla chętnych. Każdemu w/g potrzeb.
Ten wredny...
anita
Posty: 164
Rejestracja: sobota 25 lut 2012, 10:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: anita »

Verid pisze: przeszło żeby z tego powodu odpuścić szukajce.
Masz rację, ale.....już dwa razy zmieniałem system w sieci jest tyle śmieci że antywirus dostaje czkawki, nie jestem informatykiem i
zaczyna mnie to przerastać, wracam do lektury na forum od dłuższego czasu jestem uziemiony i muszę nadrobić zaległości
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Verid »

Miałem na myśli forumowe szukajki - te nie są zawiruszone a zwracają co potrzeba.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: kamilborkowski »

markac pisze:
pawelsky pisze:Pytanie jakie jest kryterium? I jakie uprawnienia ma dana grupa?
Wychodzi na to, że nie ma przydzielonego żadnego zestawu uprawnień do tej grupy... Czyli wszystkie uprawnienia na NIE...
Sam tego do końca nie rozumiem, ale ciekawe jest chyba, że można wyłączyć wiadomości prywatne np. dla takich nowo zarejestrowanych spamerów np.
Może kamilborkowski zechce to rozgryźć :->
Dzisiaj miałem chwilę i oglądałem trochę funkcjonalności phpBB3 i zauważyłem u nas niektórych użytkowników należących do grupy "Nowo zarejestrowani użytkownicy". Nie wiem czy tak było wcześniej czy ktoś dzisiaj to sprawdzał, ale wygląda na to, że automatyczne przydzielanie grupy jest już w jakimś stopniu uruchomione.
Muszę jeszcze sporo poczytać jak to wszystko działa w phpBB3 i może coś uda się z tego mądrego wdrożyć. Niestety czasu mało więc będzie to powoli szło do przodu. Zainstaluję sobie gdzieś na swoim serwerze phpBB3 i będę testował różne rozwiązania.
Trochę bałaganu się robi bo w dwóch wątkach trwa symultaniczna rozmowa o pomysłach na zabezpieczanie się przed użyszkodnikami przemieszana z emocjonalnymi postami :-/
Verid pisze:kamilborkowski - jak umiesz dodać shadow ban'a do forum to bardzo chętnie. Dobry patent na kolejne wersje bubu. Nie będzie tworzył kolejnych jak nie będzie miał świadomości że obecna została zbanowana.
Ejjj... myślałem że sam coś takiego wymyśliłem a tu się okazuje, że pomysł już taki istniał. Zepsułeś moje poczucie dumy z własnego pomysłu.... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Verid »

kamilborkowski pisze:Ejjj... myślałem że sam coś takiego wymyśliłem a tu się okazuje, że pomysł już taki istniał. Zepsułeś moje poczucie dumy z własnego pomysłu.... :mrgreen:
Uniżenie proszę o wybaczenie :mrgreen:
Ten wredny...
Xeo
Posty: 355
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 10:31
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Xeo »

To może niech ktoś władny sklei pomysły w jednym wątku aby można było coś z tego wybrać finalnie.
Awatar użytkownika
automaciek
Posty: 1035
Rejestracja: wtorek 16 paź 2012, 08:03
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: automaciek »

ANITA, JAGODA (cóż za zbieg okoliczności) tu nie chodzi o to czego oczekują userzy forum i co moze im to forum dać , tylko o sposób w jaki chcą uzyskać wiedzę, o język jakiego używają na forum i o chroniczny brak szacunku dla ludzi którzy to forum tworzą. Jeden zwyzywał MISIA, inny wszystkich adminów, jeszcze innych całe forum zwyzywał. Nawet bana nie można dać , bo menda wróci z zaświatów z pretensjami.



Wysłane HuaPhone :-)
Zapraszam na: http://automaciek.webhop.net oraz na miniblog modelarza: http://automaciek1.esy.es/
Nowy członek rodziny : PENTAX K-S2 https://www.flickr.com/photos/141377769@N08/
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: RW »

Obie (oboje) z zachwianą tożsamością płciową :mrgreen:

Wcześniej któreś z nich wspomniał(o) o tym, że Miś cierpliwie tłumaczył po raz któryś starym wyjadaczom, to my mamy tak samo być cierpliwi dla nowych forumowiczów.

Różnica jest taka, że stary wyjadacz ma szacunek do innych, będzie wdzięczny za pomoc - takiemu można po raz któryś pomagać w tej samej kwestii.
Natomiast większość świeżych forumowiczów - jeśli ktoś nie udzieli odpowiedzi, nie usatysfakcjonuje go, nie zaradzi jego problemom w takim stopniu jakim by tego chciał.... to zaraz zacznie szczekać, że forum jest do bani, że ludzie są nieuprzejmi, mają swój światek i nie chcą się dzielić :shock:
Awatar użytkownika
automaciek
Posty: 1035
Rejestracja: wtorek 16 paź 2012, 08:03
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: automaciek »

RW w obecnej, napiętej sytuacji uwaga o płci była nie na miejscu, ja sie w język ugryzłem.


Wysłane HuaPhone :-)
Zapraszam na: http://automaciek.webhop.net oraz na miniblog modelarza: http://automaciek1.esy.es/
Nowy członek rodziny : PENTAX K-S2 https://www.flickr.com/photos/141377769@N08/
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: RW »

Może i masz rację :-)

Ale jak mam szukać po postach, w jaki sposób mam się do tej osoby zwracać, to wiesz :-/
Awatar użytkownika
automaciek
Posty: 1035
Rejestracja: wtorek 16 paź 2012, 08:03
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Wsparcie dla ułomnych

Post autor: automaciek »

RW pisze:Może i masz rację :-)

Ale jak mam szukać po postach, w jaki sposób mam się do tej osoby zwracać, to wiesz :-/
Noo, kolegami raczej nie będziecie.
Niech by żona zobaczyła że sobie z z nimi mailuję, od razu tekst że forum modelarskie to przykrywka.......


Wysłane HuaPhone :-)
Zapraszam na: http://automaciek.webhop.net oraz na miniblog modelarza: http://automaciek1.esy.es/
Nowy członek rodziny : PENTAX K-S2 https://www.flickr.com/photos/141377769@N08/
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Jagoda »

Maciek - zgadzam się co do formy i szacunku (braku lekceważenia) - bo chociażby (jak wcześniej pisałem) som my z jednej parafii.

RW - w poście powitalnym w dziale dla początkujących napisałem "żem facet".Zwrot chyba wiadomy.
Jagoda -ksywka za studiów (były takie owocowe:Borówka,Śliwa....) i później z armii.
Nigdy nie spotkałem się z odniesieniem jej do mojej orientacji seksualnej.
Teraz nie czuję się urażony ale jest mi przykro - cios poniżej pasa (i to teraz na Sylwka) - bo jak mam udowodnić, że ja nie wielbłąd i nie wielbłądzica.
Pozdrawiam. :), :)
ODPOWIEDZ