Wsparcie dla ułomnych

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: RW »

Najwyraźniej ktoś poczuł, że to odpowiedni temat do omawiania tej kwestii :mrgreen:
Rafał Wojtyniak
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Pieth »

Pierwsze co mi przyszło na myśl, że to nowe bbcode You bo właśnie tu zostało przypomniane, no i wątek dla ułomnych ;-)
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Rybskee »

Będąc tu jakiś czas mogę śmiało stwierdzić, że bardziej mnie razi (jak nie wkurw*a) setny post "było, poszukaj, poczytaj, google it itd" w dziale dla Początkujących (NIC nie wnoszący do tematu) aniżeli pytania o drona za 300zł pod Nexa + gdzie znajdę niedzielne wesele. Ludzie, nikt Wam nie każe tam zaglądać. Po to jest chyba ten dział by świeżaki mogły zadawać śmiało pytania albo czegoś nie rozumiem w słowie "początkujący". Kiedy mam nudny wykład czasami pomogę komuś w banalnym problemie bo z tego co pamiętam były osoby które pomogły kiedyś i mnie.

Gdyby faktycznie było tutaj 80% treści a 20%spamu to ok, jednak te proporcje są niekiedy odwrócone dlatego nie ma co wymagać by ktoś się przekopywał przez stek bzdur i samemu analizował co ma faktycznie miejsce a co nie, bo na pierwszy rzut oka wyniósłbym takie wnioski:
-eLeReS to cudo ale bez kursu programowania to nie dla Ciebie, lamusie.
-FOX800 to najlepszy TX&RX. Masz słaby zasięg? Cienias. Hiro poleciał na 50km.
-600TVL bije wszystko i wszystkich. Po co komu DX201?!
-Naza ucieka ale i tak na niej skończysz
-kup Phantoma 3 Pro, sam przynosi browara
-APM? Kup Pixhawka lamo

Litości :)

Najlepszego w tym roku dla cierpliwych adminów i by to forum funkcjonowało coraz lepiej :*
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Verid »

Ale setny post pytający o to samo już cię nie wkuropatwia? Nie, ten dział nie jest po to żeby Świeżaki mogły pytać tylko po to żeby mogły czytać i w miarę łatwo znaleźć informacje Świeżakom potrzebne. A jak Świeżak zastanie pierdyliard powielonych pytań to stwierdzi że dołoży jeszcze swoje - a co - i poczeka na Dobrego Wujka Krwawiące Serduszko który po raz sto pierwszy napisze to samo co ma w poprzednich stu.
Rybskee pisze:Gdyby faktycznie było tutaj 80% treści a 20%spamu to ok
Właśnie przez takie podejście z poklepywaniem po główce i podsuwaniem pod nosek doprowadziło do tego że nawet chcący może mieć problem z wyłuskaniem informacji. I dalej sugerujesz że ten śmietnik powinien się pogłębiać?

Litości nie będzie.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Boogie
Posty: 276
Rejestracja: piątek 29 cze 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Boogie »

Czytam sporo na forach zagranicznych i takich postów w stylu co kupić jako pierwsze itd. nie ma w zasadzie w ogóle. Pojawiają się może raz na ruski rok. Ciekawe skąd to wynika, z naszej (polskiej) mentalności? Z wychowania?

Ja również jestem za bezwzględną czystką na forum. Życzę adminom sporo cierpliwości w tym. Na innym forum, po usunięciu postu użytkownika (również obecnego tutaj) zostałem nazwany gestapowcem...
Pozdrawiam,
Krzysiek
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: kamilborkowski »

Boogie pisze:zostałem nazwany gestapowcem...
Czyli zgodnie z Prawem Godwina ktoś przegrał dyskusję :D
Generalnie też jestem za zamykaniem / usuwaniem taki wątków, ale jednak zawsze trzeba się pochylić nad tematem czy aby na pewno założenia, które ma wątkotwórca zostały już tutaj poruszone.
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Rayford »

A może zrobić tak jak było na forum http://www.cnc.info.pl na którym byłem wiele lat, był przycisk "POMÓGŁ" i nikogo nie raziło, że ktoś zadaje laickie pytania, każdy chętnie odpowiadał....
Teraz sprawdzałem zmienili trochę zasady, http://www.cnc.info.pl/topics58/rabaty- ... t10419.htm wyznaczono nagrody za udzielanie się i pomaganie innym ... Coś w tym jest...
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Pieth »

Boogie pisze:Czytam sporo na forach zagranicznych i takich postów w stylu co kupić jako pierwsze itd. nie ma w zasadzie w ogóle. Pojawiają się może raz na ruski rok. Ciekawe skąd to wynika, z naszej (polskiej) mentalności? Z wychowania?

Ja również jestem za bezwzględną czystką na forum. Życzę adminom sporo cierpliwości w tym. Na innym forum, po usunięciu postu użytkownika (również obecnego tutaj) zostałem nazwany gestapowcem...
Przeryłem na RCGroups ponad 300 stron w jednym temacie i było mnóstwo pytań od osób zupełnie nowych 3-10 postów, ale praktycznie po wszystkich tych "zielonych" było widać przygotowanie do tematu.
Może rzeczywiście coś mamy w mentalności :?:
Ostatnio zmieniony niedziela 03 sty 2016, 10:52 przez Pieth, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Kowal »

Rybskee, akurat przykład cnc-forum jest trafione jak kulą w płot :mrgreen: "Jestem" na tamtym forum, i zadanie jakiegokolwiek "głupiego" pytania jako "swieżak", kończy się "zjebką" typu:
- to nie będzie działać (bez jakiegokolwiek wytłumaczenia dla czego)
- czytaj, problem był poruszany wielokrotnie
- taka konstrukcja, to chyba tylko do styropianu
i wiele innych podobnych w tym tonie :-P
Już nie piszę o forum elektroda, bo to już całkowita mekka profesjonalistów :mrgreen:

Ja problemu nie mam, odkąd przestałem być moderatorem, i nie muszę czytać wszystkich postów :-D
Korzystam nagminnie ze skryptu Kamila, i każdy bzdurny temat od razu trafia do ignorowanych, a ja jestem duuuużo zdrowszy - polecam to rozwiązanie :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: jacekV »

Uważam że Button "pomógł" czy "piwo" jest jak najbardziej OK w ramach rewanżu za poświęcony czas...
Zawsze można "zrealizować " na złocie szczególnie to "piwo" :mrgreen:

W naszym przypadku w zamian za pomocne podpowiedzi czy sugestie chętnie "udzielę" Amperòw pomocnej osobie. A potem na złocie można wykorzystać i polatać.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: kamilborkowski »

Też popieram pomysł takiego przycisku. Czasami wystarczyłoby kliknąć zamiast dopisywać posta "Dobry pomysł".
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Kowal »

jacekV pisze:Zawsze można "zrealizować " na złocie szczególnie to "piwo" :mrgreen:
To ja sobie nie "popiję"... :lol:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: jacekV »

Artur,
Może wreszcie będziesz miał właściwą motywację żeby przyjechać...
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Kowal »

Brak mi jednak motywacji, aby pomagać leniom, i odpowiadać po raz kolejny na te same pytania :-P
Piwo, to ja mogę sam sobie kupić :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
aro89aro
Posty: 220
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 01:04
Lokalizacja: Kielce

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: aro89aro »

Bardzo często jest też tak że ktoś napisze odpowiedź na dane pytanie i wyczerpie nim temat ale autor czeka na wypowiedzi innych użytkowników. I tu zamiast pisać: popieram kolegę wyżej, myślę podobnie etc. można by kliknąć znienawidzone z facebooka "lubię to" lub coś w stylu "popieram", "podpisuje się pod wypowiedzią kolegi". Kilka takich pozytywów pod postem i autor wie że większość myśli podobnie. Uważam tez że nie ma sensu analogicznie wstawiać przeciwstawnych buttonów typu "nie popieram" czy "nie lubie" bo jak ktoś ma coś do powiedzenia to i tak się wypowie. ; ]
Łowca kretów i samotnych drzew.
ODPOWIEDZ