Wsparcie dla ułomnych

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Kowal »

I jeszcze system nagradzania LENIWCÓW proponuję :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: kamilborkowski »

Kowal, przecież krawaty już się wydłużają :D
Awatar użytkownika
Mitar
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 13:51

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Mitar »

Dla mnie ideałem jest pisanie,komentowanie i ocenianie postów na forach typu IP.Board (chyba tak się nazywa ten silnik)
Są dwie strzałki, góra | dół , podoba się rozwiązanie albo zgadzam się z treścią daje UP , nie podoba mi się daje w dół.

Dla zwykłego użytkownika jest to filtrowanie wzrokowe dobrych/złych/pomocnych/spamu. (jak ktoś korzysta z StackOverflow wie jak te zielone ptaszki przy dobrych rozwiązaniach pomagają :-D )
Przy okazji admini pewnie mogą sobie konkretne wątki odfiltrowywać wg tych z dużą ilością na - ,bez potrzeby przeglądania całego forum.

Powoduje to też, że sami użytkownicy forum nawzajem się pilnują lub nagradzają.

Żeby uniknąć sprzeczek i strachu przed wyklęciem można by strzałki w dół dawać anonimowo (tylko zalogowani i warunek, patrz niżej)
Do tego możliwość oceniania tylko z reputacją nie ujemną (reputacja = suma(strzałki w górę) - suma(strzałki w dół))

Oczywiście bany/ostrzeżenia swoją drogą.
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: markac »

Mitar pisze:Są dwie strzałki, góra | dół , podoba się rozwiązanie albo zgadzam się z treścią daje UP , nie podoba mi się daje w dół.
Czyli jak to, autorowi tematu odpowiedź pomogła, to daje UP, a koleś, który nie lubi autora tematu, albo nie lubi nikogo daje w DOWN? :)
Właśnie z tego powodu, Facebook nie daje Dislików, bo zawsze znajdzie się jakiś złośnik, który zechce mieć więcej UP-ów, więc wszystkim innych będzie dawał więcej DOWN-ów :D
Jak już robić, to same UP (zwykłe Pomógł), jest to bardziej miarodajne.

-- edit --
Ale, żeby to miało może jeszcze większy sens, to takie wypowiedzi powinny być może sortowane w wątku jako pierwsze, z tym, że może to popsuć trochę czytelność.
Awatar użytkownika
Mitar
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 13:51

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Mitar »

Coś bazujące tylko na pochwałach nigdy nie będzie miarodajne.
Oczywiście zawsze znajdą się ludzie niezadowoleni z życia i będą minusować bo tak.
Ale podejrzewam, że takich ludzi szybko zweryfikuje mechanizm reputacji(brak możliwości oceniania)
Taki system miałby jeszcze fajne zastosowanie w spamo-burzach , ludzie bali by się ,że za dużo minusów dostanie na każdego posta.

A propos facebooka to nie jest dobry przykład , to typowy portal który ma zagonić jak najwięcej ludzi w celu ochów i achów.
Na Youtube jest taki system i mimo, że zdarzają się osoby minusujące dla zasady to i tak suma summarum widać co warto a co nie warto oglądać.

Podsumowując, plusiki miały by być zachętą aby przyłożyć się do odpowiedzi, postarać się pomóc lub po prostu założyć jakiś ciekawy temat.
Minusy to typowy kubeł zimnej wody.
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: markac »

Mitar, to rozwiązanie jest złe, choćby dlatego, że ocenie ma podlegać odpowiedź, a w Twoim przypadku nic nie stoi na przeszkodzie,
aby minusowć samego autora tematu z pytaniem (chyba, że są jakieś dodatkowe obostrzenia).
Dlatego system z samym Like wydaje się być lepszy, w końcu jak się wzorować, to na najlepszych.
Ale to nie jest odpowiedni temat do tego...
Awatar użytkownika
Mitar
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 13:51

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Mitar »

Jak autora tematu ? pisałem przecież ,że oceniane są wątki , jeśli ktoś zakłada nowy temat to także tworzy post który podlega ocenie.
Zresztą to nie są moje pomysły , na "konkurencyjnym" forum jest taka funkcjonalność i jakoś się to sprawdza, nie widziałem nigdy by ktoś minusował bez powodu.
markac pisze:...w końcu jak się wzorować, to na najlepszych
Facebook najlepszy? 8-)

Oczywiście to był luźny pomysł, nikogo nie chcę na siłę uszczęśliwiać :)
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Rayford »

Strzałki to rozwiązanie, "potrzebne zupełnie do niczego" takimi strzałkami to można robić sondaże, najlepiej sprawdzało by się jak napisałem wcześniej, pomocna odpowiedz podświetlała by się na inny kolor, lub w inny sposób wyróżnić odpowiedz i każdy inny szukający info szybko znajdywał by odpowiedzi w danym temacie i nie trzeba byłoby wertować cały wątek ....
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: kamilborkowski »

Dokładnie tak, strzałki, sortowanie postów na podstawie ilości punktów itd. jest dobre dla serwisów w których pada pytanie a wszystkie kolejne wiadomości to odpowiedzi do tego pytania. W przypadku forum jednak zupełnie inaczej to wygląda.
Też popieram coś w stylu "Pomógł" + ewentualne subtelne wyróżnienie.
Awatar użytkownika
Mitar
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 13:51

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Mitar »

Rayford pisze:...pomocna odpowiedz podświetlała by się na inny kolor, lub w inny sposób wyróżnić odpowiedz i każdy inny szukający info szybko znajdywał by odpowiedzi w danym temacie i nie trzeba byłoby wertować cały wątek ....
Także z chęcią widział bym takie rozwiązanie, też o tym wspomniałem, ale równie przydatne dla mnie było by taka sytuacja, że wchodzę do tematu, widzę przy konkretnych postach czerwony kolor czy tam coś innego i wiem ,że nie ma sensu tego czytać.
Marzeniem była by możliwość auto ukrywania postów które mają powiedzmy więcej jak ileś tam minusów. :roll: (Też sporo paneli dyskusyjnych ma takie coś)
Spam i hejt znikał by sam.
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: RW »

Mitar pisze:konkretnych postach czerwony kolor czy tam coś innego i wiem ,że nie ma sensu tego czytać.
A chciałbyś, żeby na to miały wpływ niekompetentne i złośliwe osoby? Bo ja nie :-/
Rafał Wojtyniak
Awatar użytkownika
Mitar
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 13:51

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Mitar »

Ale czemu wszyscy z założenia przyjmują, że ludzie będą minusować na potęgę? Czemu gdzie indziej się to sprawdza a tu nie?
Chyba aż tak źle nie ma? ;-)
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: RW »

Wystarczy spojrzeć na poziom frustracji niektórych, którzy nie doczekali się takiej pomocy o jakiej marzyli :roll:
Rafał Wojtyniak
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Rayford »

Dla przykładu podaję jak to jest na forum CNC, podaję ten przykład bo nie zarejestrowani tego nie widzą .
Poniżej zrzut tematów, i widać, że nie które tematy są podświetlane, co oznacza że w danym temacie były odpowiedzi wyczerpujące na zadane pytanie i autor wątku komuś kliknął przycisk pomógł. I teraz szukając sobie jakiegoś info widać czy wchodzić w ogóle w temat czy nie... Czy to nie wygoda ?

Obrazek

Wchodzimy dalej w ten temat i widzimy odpowiedź w którym wciśnięty był przycisk pomógł , cała ramka jest podświetlona innym kolorem i czy tak jest nie wygodnie ?

Obrazek
Awatar użytkownika
Mitar
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 13:51

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Mitar »

RW pisze:Wystarczy spojrzeć na poziom frustracji niektórych, którzy nie doczekali się takiej pomocy o jakiej marzyli :roll:
No ok, ktoś pyta cię o coś w temacie APM (bo tam widziałem że odwalasz dobrą robotę ;) ) i odpowiadasz mu ,że było niech poczyta 5 stron wcześniej.
Koleś ,że jest leniwy wkurza się i daje ci -. Jeden minus od lenia to nie problem ,post dalej istnieje. A nawet jeśli jakiś post zarobi 10 minusów to się chowa (z możliwością kliknięcia i przeczytania).

Teraz taki Mitar wchodzi do jakiegoś wątku bo chce się czegoś konkretnego dowiedzieć, nie musi się przedzierać przez 50 stron z czego 30 stron to spam i kłótnie tylko cyk, same konkrety, albo co lepsze "zielone" odpowiedzi :)
ODPOWIEDZ