Eachine tyro99 i problem i mega zakłócenia

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

skyllancer
Posty: 36
Rejestracja: środa 04 paź 2017, 19:21
Lokalizacja: Skała

Eachine tyro99 i problem i mega zakłócenia

Post autor: skyllancer »

Witajcie,

Założyłem dzisiaj eachine tyro99, wszystko z zgodnie z instrukcją i ogólnie jestem zadowolony. Lata ładnie i bez problemów poza podglądem fpv. Wszystko podłączyłem jak na schemacie a mam takie zakłócenia, że nie da się latać. Obraz szapie razem z osd. To nie są lekkie zakłócenia tylko cały pływający i szarpany obraz. Płyta główna niby ma filtry ale to chyba nic nie daje, Nadajnik to ts5828l i do zestawu są gogle eachine ew30. Kondensator zainstalowany oryginalnie na esc. Wszystkie poradniki jakie widziałem nie obejmowały takich zakłóceń, raczej ludzie na yt składali o po prostu działało. Jakieś pomysły ?

Pozdrawiam
Seba_K
Posty: 175
Rejestracja: środa 24 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Rusiec/Bełchatów

Re: Eachine tyro99 i problem i mega zakłócenia

Post autor: Seba_K »

Zły kanał na odbiorniki/nadajniku video?
Turnigy 9x +eleres mod
SW 1900, Legwan
AP i OSD Zbig&Pitlab, KFC32 + OSD
Sony600tvl + Fox1500
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Eachine tyro99 i problem i mega zakłócenia

Post autor: lesz »

jesli to nie banal jak Seba pisze, to musisz dojsc droga eliminacji :( jesli obraz skacze rowno caly czas, a nie nasila sie podczas np. dawania wiecej mocy to problem chyba lezy wczesniej
- sprawdz luty/kable video i zasilania
- sprawdz antene/zlacze ant.
- sprawdz poprowadzenie przewodow, bo moze ida za blisko np. zasilania i sa przebicia
(btw: nie wlaczyles VTX bez anteny? bo to dosc duza moc na mala plytke i mozna go zarznac bez odprowadzenia mocy)
jesli powyzsze ok, to chyba zostaniejakis inny monitor fpv/gogle - sprawdzic czy to nie EW30
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
skyllancer
Posty: 36
Rejestracja: środa 04 paź 2017, 19:21
Lokalizacja: Skała

Re: Eachine tyro99 i problem i mega zakłócenia

Post autor: skyllancer »

No wlasnie nie pierwszy raz skladalem drona ale pierwszy raz mam takie cos :) Natajsnika nie podlazalem bez anteny kanaly mam dobrane dobrze wybrane z instrukcji :) w sensie z tabeli googli i tabeli nadajnika :) jak nie wykombinuje nic to chyba bede rozlutowywal wszystko :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Eachine tyro99 i problem i mega zakłócenia

Post autor: Verid »

skyllancer pisze:kanaly mam dobrane dobrze wybrane z instrukcji
Nie to żebym ci wrzucał ale jakbyś miał wszystko dobrze to by tego tematu nie było ;-)
Zanim narobisz sobie roboty rozlutowując to:
-po prostu przejdź na inny kanał z odbiornikiem i nadajnikiem. Oczywiście posługując się rzeczywistymi częstotliwościami a nie numerami kanałów bo np. kanał 30 w odbiorniku nie musi wcale odpowiadać częstotliwością kanałowi 30 w nadajniku, nawet jak to ten sam producent
-jeżeli to nie da efektu, zostaw nadajnik na jednym kanale i poskacz odbiornikiem po kanałach - bzdury w instrukcji też nie są niczym nieprawdopodobnym
-upewnij się po raz n-ty że nie założyłeś anteny z dziurką w złączu do nadajnika/odbiornika również z dziurką
-dokładnie sprawdź masy czy nie masz jednej za mało lub jednej za dużo (pętla). Szczególnie dokładnie przepatrz wtyczki - nawet w fabrycznie zaciśniętych zdarzają się buble.
Ten wredny...
skyllancer
Posty: 36
Rejestracja: środa 04 paź 2017, 19:21
Lokalizacja: Skała

Re: Eachine tyro99 i problem i mega zakłócenia

Post autor: skyllancer »

Witajcie, ostatnio wracał późno z pracy wiec nie miałem, kiedy ale wreszcie sprawdziłem dobór kanałów jest prawidłowy. Czeka mnie niestety rozkręcanie wszystkiego. Jak nie zapomnę to zrobię zdjęcia to przynajmniej będziemy wiedzieć o czym mówimy.
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Eachine tyro99 i problem i mega zakłócenia

Post autor: df2 »

Antena video nie dotyka masą do metalowych lub węglowych elementów quada?

Jeśli tak, to zaizoluj to porządnie.

Spróbuj z dłuższą anteną. U mnie w jakimś triszke większym tyro mocno poprawiło obraz założenie długiej pagody z abcrc. Mooooooocno.
skyllancer
Posty: 36
Rejestracja: środa 04 paź 2017, 19:21
Lokalizacja: Skała

Re: Eachine tyro99 i problem i mega zakłócenia

Post autor: skyllancer »

Rozumiem, że masa nie idzie po "nakrętce" anteny ? Bo sama antenata zamontowana jest przez przejściówkę i faktycznie idzie to przez aluminiowa obudowę jak na zdjęciach :
https://pl.banggood.com/Eachine-Tyro99- ... rehouse=CN

Natomiast inny dostałem nadajnik : ts5828l oraz inny adapter kompatybilny z tym nadajnikiem i anteną. Nie widzę problemu, jeśli będzie taka potrzeba to kupię nowy nadajnik i antenę Pagody, kilka razy już miałem te anteny i byłem zadowolony.
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Eachine tyro99 i problem i mega zakłócenia

Post autor: df2 »

skyllancer pisze:Rozumiem, że masa nie idzie po "nakrętce" anteny ? Bo sama antenata zamontowana jest przez przejściówkę i faktycznie idzie to przez aluminiowa obudowę jak na zdjęciach :
Nie rozumiem dlaczego rozumiesz, że masa anteny nie idzie po nakrętce. Oczywiście, że idzie.
W 1 na 10 setupów to nie przeszkadza, jak zauważyłem, a w 9 na 10 powoduje zakłócenia. Szczególnie przy zmianie obrotów silnika/silników, czyli bardzo często.
ODPOWIEDZ