Odbiornik Eachine ROTG01 OTG 5.8G

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

anita
Posty: 164
Rejestracja: sobota 25 lut 2012, 10:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Odbiornik Eachine ROTG01 OTG 5.8G

Post autor: anita »

Spike pisze:. Do auta się nada spokojnie ale czy do czegoś latającego to nie wiem.
Będzie właśnie do modelu samochodu(Maverick Scout), do latających mam Fox-a 1,2i7"Damtecha.Wynalazek j/w w Stradzie,po domu i ogrodzie +gogle VR wystarcza.
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: Odbiornik Eachine ROTG01 OTG 5.8G

Post autor: woyd »

Witajcie. Na Gearbest znalazłem inną wersję tego odbiornika otg fpv, bez logo Eachine, przez to w trochę lepwzej cenie. Widziałem kilka opinii na polskojęzycznych stronach - nikt nie skarżył się szczególnie na jakość.

Dobrze myślę, że bebechy ma raczej te same co Eachine (nawet guzik skanowania w tym samym miejscu), więc i z rozdzielczością na smartfonie będzie podobnie?

Nie mam ambitnych planów szybkiego latania, planuje zbudować gogle fpv dla syna, który lubi towarzyszyć mi w lataniu (Hubsan H501s z fpv).

https://www.gearbest.com/receiver-trans ... 38513.html
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
Spike
Posty: 65
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 20:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odbiornik Eachine ROTG01 OTG 5.8G

Post autor: Spike »

Ale na BG Eachine wychodzi taniej, 73 zł mi pokazuje (na GB 77 zł).
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Odbiornik Eachine ROTG01 OTG 5.8G

Post autor: skazi »

Spike pisze:Ale na BG Eachine wychodzi taniej, 73 zł mi pokazuje (na GB 77 zł).
Z kodem wychodzi taniej na GB.
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: Odbiornik Eachine ROTG01 OTG 5.8G

Post autor: woyd »

A masz może kod?
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
duchu
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 07 lis 2017, 08:50

Re: Odbiornik Eachine ROTG01 OTG 5.8G

Post autor: duchu »

Witam

mam takie cos wlasnie z GB jak kolega pisze razem z eachine vtx03 i dziala dobrze na odleglosc moze 20m,
pozniej sygnal zanika i pojawia sie jak zaczynam sie poruszac i krecic z telefonem, jak stoje w miejscu to dziala
elegancko, nie wiem co moze byc przyczyna...
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: Odbiornik Eachine ROTG01 OTG 5.8G

Post autor: woyd »

Poczytaj instrukcję - w kamerce można ustawić moc (poziome kreseczki na wyświetlaczu). Jeśli masz 1 kreseczkę - najniższa noc. Większa moc np 200w powinna przełożyć się na większy zasięg. Ale też kamerka będzie mocniej się grzała.
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
Diabolique
Posty: 56
Rejestracja: środa 25 paź 2017, 22:15

Re: Odbiornik Eachine ROTG01 OTG 5.8G

Post autor: Diabolique »

Mam problem z odpaleniem obrazu z kamery tx03 za pomocą tego odbiornika na smartfonie. Na notebooku z win10 i programem debut działa.
Na telefonie z 6 różnych aplikacji fpv i w każdym czarny ekran, ale kamera jest wykrywana. Po prostu nie ma podglądu. Przeskanować częstotliwość jak na pc, chyba się nie da. Chociaż na yt widziałem obraz skanowania taki sam jak na pc na jakimś telefonie. Smartfon to galaxy s3, który jest wspierany przez odbiornik, otg i całą resztę ma.
Proszę coś doradzić.

Objawy takie jak tutaj https://www.youtube.com/watch?v=Wenxz0ku_Uw
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: Odbiornik Eachine ROTG01 OTG 5.8G

Post autor: woyd »

Sprawdziłeś, czy Twój telefon wspiera OTG ? Skoro na kompie działa, to i kamerka i odbiornik muszą być OK. Telefon musi wspierać OTG. Niektóre modele są tej opcji pozbawione, albo jest ona domyślnie wyłączona i trzeba pogrzebać w necie jak ją uaktywnić.

Mam taki sam zestaw (tx3 + odbiornik OTG) i wszystko działa jak należy. Mój syn korzysta z tego samego odbiornika gdy latamy Hubsanem h501s i też wszystko jest ok. Na mój gust problem jest w telefonie. Spróbuj z innym telefonem i wtedy zobacz.
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
PucH2
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2015, 15:44
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: Odbiornik Eachine ROTG01 OTG 5.8G

Post autor: PucH2 »

Diabolique pisze:Na telefonie z 6 różnych aplikacji fpv i w każdym czarny ekran, ale kamera jest wykrywana. Po prostu nie ma podglądu. Przeskanować częstotliwość jak na pc, chyba się nie da. Chociaż na yt widziałem obraz skanowania taki sam jak na pc na jakimś telefonie. Smartfon to galaxy s3, który jest wspierany przez odbiornik, otg i całą resztę ma.
Mam dokładnie ten sam problem z innym telefonem. Brak jest sterownika w firmware. Po wymianie oprogramowania wszystko hula. Niestety ten szyty soft ma inne błędy i nie mogę na nim pozostać. Problem w tym że nie potrafię tego błędu opisać więc tak jakby nie istniał.
Diabolique
Posty: 56
Rejestracja: środa 25 paź 2017, 22:15

Re: Odbiornik Eachine ROTG01 OTG 5.8G

Post autor: Diabolique »

woyd pisze:Sprawdziłeś, czy Twój telefon wspiera OTG ? Skoro na kompie działa, to i kamerka i odbiornik muszą być OK. Telefon musi wspierać OTG. Niektóre modele są tej opcji pozbawione, albo jest ona domyślnie wyłączona i trzeba pogrzebać w necie jak ją uaktywnić.

Mam taki sam zestaw (tx3 + odbiornik OTG) i wszystko działa jak należy. Mój syn korzysta z tego samego odbiornika gdy latamy Hubsanem h501s i też wszystko jest ok. Na mój gust problem jest w telefonie. Spróbuj z innym telefonem i wtedy zobacz.
Tak, telefon wspiera OTG na 100%. Póki co nie mam jak sprawdzić na innym. Jeden bez OTG, jakiś tam asus niby z OTG bo działają pendraki, ale nie wykrywa w ogóle odbiornika.
Chyba bede musiał monitor dokupić, bo to bardziej mobilna opcja niż latanie z notebooka. A zdecydowałem się na taki zestaw bo miało działać z telefonem.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Odbiornik Eachine ROTG01 OTG 5.8G

Post autor: Verid »

Diabolique pisze:jakiś tam asus niby z OTG bo działają pendraki, ale nie wykrywa w ogóle odbiornika
Bo OTG to nie wszystko. Miałem dokładnie ten sam problem tyle że z endoskopem na USB. 4 telefony do dyspozycji (Szajsung z tych tańszych i 3 chińczyki), wszystkie 4 (teoretycznie) z OTG bo pendraki na nich działały a po podłączeniu endoskopu i uruchomieniu aplikacji czarny ekran. Dopiero na LG G3 ruszył. Najgorzej że za pioruna nadal nie wiem jak odróżnić telefon z OTG obsługujący zewnętrzne źródło obrazu od telefonu którego OTG gada tylko z pędrakami.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Odbiornik Eachine ROTG01 OTG 5.8G

Post autor: miś »

Bo oprócz OTG to musi jeszcze obsługiwać protokół UVC.
Tu: https://www.febon.net/pages/compatible-uvc-camerafi jest lista (nie wiem czy aktualna) telefonów co obsługują UVC.
Pzdr. -----MIŚ-----
Diabolique
Posty: 56
Rejestracja: środa 25 paź 2017, 22:15

Re: Odbiornik Eachine ROTG01 OTG 5.8G

Post autor: Diabolique »

Wygląda na to, że nie zadziała. Przerobiłem trochę netu i nie spotkałem się z rozwiązaniem tego problemu, a występował on parokrotnie. Z tej listy wynika, że działa z jakąś egzotyczną wersją telefonu.
Chociaż apki typu Go FPV stwierdzają, że UVC driver jest. W liście kompatybilności na stronie sklepu też występuję. Jednak efektu brak.
Dzięki.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Odbiornik Eachine ROTG01 OTG 5.8G

Post autor: Kowal »

Na moim "chińczyku" LETV LeEco 2 X520 działa bezproblemowo :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
ODPOWIEDZ