Łódka do wywozu zanęty

na wodzie i pod wodą

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kamien
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 07 kwie 2013, 10:11
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kamien »

przy energicznych ruchach to i mój żyroskop działa , ale chodzi tu o bardzo powolne zmiany kierunku .
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

kamien pisze:kupiłem tanie , to okazało się szajsem . Nie znam się na żyroskopach . Co to za funkcja "headlock "?
Jeśli robiłeś już testy w łódce opisz dokładnie jak przebiegały, jak była konfiguracja sprzętu, co się działo, jakie korekty wprowadziłeś. Po co robić drugi raz to samo. Jeśli masz jakieś żyro - nie kupuj innego! Opisz najpierw co było na tamtym, myślę że powinno wystarczyć do dalszych testów.
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

kamien pisze:co myślicie o tym żyroskopie Align GP780 , nadało by się ?
To jest dobre żyrko. Nie jest to jakieś super mistrzostwo świata, ale przyzwoite żyrko MEMS średniej klasy. Ma opinię wrażliwego na wibracje, ale oczywiście to tylko opinie z jakimi się można spotkać, bo poza tym jest masa ludzi, która lata(ła) na nim helikami z sukcesem.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

kamien jeśli miałeś to żyro i nie wiedziałeś co to headlock to pewnie był wyłączony. Trzeba po pierwsze tak żyro podłączyć aby mieć sterowanie headlockiem z apki. A już w ogóle najlepiej tak poustawiać miksery aby mieć regulację czułości na pokrętle w apce, a headlock na przełączniku. Jak dla mnie to pierwsza kwestia którą musisz ogarnąć przed testami na wodzie. Dzięki temu łatwiej i szybciej pójdzie.

http://www.kooltoyz.co.uk/head-lock-gyr ... p-359.html
Artu

Post autor: Artu »

na tym filmie widać działanie headlock:

kamien
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 07 kwie 2013, 10:11
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kamien »

niestety chyba masz racje ,że nie włączyłem" headlock " . Czyli muszę jeszcze przetestować.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Musisz doprowadzić do oscylacji spowodowanych za dużą czułością. Układ ma się wzbudzać. Wiesz co mam na myśli?

Artu, w tym filmie jest coś nie tak. Znaczy się tam jest zaprezentowany headlock i jakiś inny tryb w którym żyro wcale nie działało. Pewnie wina słabej apki i nie mógł panować nad czułością i w efekcie jest na 0.
kamien
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 07 kwie 2013, 10:11
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kamien »

poza tym zauważyłem że heli nie wracał dokładnie w pierwotne miejsce .
Awatar użytkownika
saku
Posty: 391
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 21:34
Lokalizacja: Świdwin

Post autor: saku »

Witam,
Panowie odswieze troche temat. ;-)
Potrzebuje do regli 30A turnigy jakies silniki (odpowiedniki speed 500) ktorych juz nie ma.
Pod akumulator zelowy 6 albo 12v?
Pozdrawiam.
grzesiekcichy
Posty: 83
Rejestracja: sobota 26 wrz 2015, 18:29
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Łódka do wywozu zanęty

Post autor: grzesiekcichy »

Odświeżę troszkę temat.
Mam następujące pytanie. Czy silnik bez szczotkowy NTM 2836 nadaje się do łódki zanętowej? Chodzi mi o to czy aku. żelowe sobie poradzą?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Łódka do wywozu zanęty

Post autor: Adrián »

Tylko który dokładnie? Ile kV?
Znajdź taki sam w hobbyking i sprawdź ile maksymalnie A potrzebuje i sprawdź jaki masz akumulator i będziesz wiedział, czy podoła czy nie.
grzesiekcichy
Posty: 83
Rejestracja: sobota 26 wrz 2015, 18:29
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Łódka do wywozu zanęty

Post autor: grzesiekcichy »

Dzięki już sprawdziłem sobie i przy 2szt. trochę sporo. Chodziło mi o 210W. A czy silniki 2x80W wystarczą? Pobierają max. po 7A.
ODPOWIEDZ