DJI Mini2 - silnik nie tyrka

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
esc
Posty: 67
Rejestracja: piątek 30 sty 2015, 18:41
Lokalizacja: Krk

DJI Mini2 - silnik nie tyrka

Post autor: esc »

Wczoraj aktualizowalem miniaka i przy okazji go bardziej macalem niz zazwyczaj. Aktualizowaly sie i oprogramowanie samego urzadzenia i baterii i dji fly. Ale przy okazji zobaczylem, ze kiedy byl wlaczony i sie aktualizowal to bardzo sie grzeje - w pewnym momencie juz sie modlilem aby aktualizacja sie pospieszyla - czy to normalne ? i druga rzecz ktora mnie bardziej zmartwila. Jeszcze poprzedniego dnia latalem i bylo wszystko w porzadku a podczas macania silnikow zwrocilem uwagę ze jeden z nich nie ma takiego charakterystycznego tyrkania i jakby ciezej sie obraca. Do tego po aktualizacji od razu wyskoczyl wlasnie blad silnika.

Niestety jedyne co w google znalazlem to wlasnie problem i blad motor speed error po aktualizacji natomiast cos mi sie wydaje ze silnik ma dosc. Troche sie dziwie bo miniak ma przelatane kolo 15 lotow i praktycznie startuje i laduje z reki - nie mial odpukac dzwonow. Wiec tak troche slabo zeby juz padl :)

Ktos cos poradzi, podpowie
Pozdrawiam Esc
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mini2 - silnik nie tyrka

Post autor: Verid »

Co do grzania - wcześniejszy i nieco większy model, Air, podczas aktualizacji zachowywał się jakby chciał odlecieć na wbudowanym wentylatorze a tu masz przy podobnych parametrach mniejsze gabaryty. Gdzieś to ciepło od "intensywnego myślenia" tych wszystkich pozespołów podziać się musi.
Co do silnika - ja bym zrobił zawis nad czymś miękkim i wypalił jeden pakiet. Jak ten jeden silnik będzie wyraźnie cieplejszy to lepiej wymienić. "Ciężkie chodzenie" silnika może też być spowodowane wadą ESC więc konkretna treść komunikatu który dostałeś by się przydała.
Ten wredny...
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI Mini2 - silnik nie tyrka

Post autor: lesz »

Jak V pisze, po testowym zawisie i macanku, jeszcze sciagnij logi i pojejrzyj co tam sie dzieje
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
esc
Posty: 67
Rejestracja: piątek 30 sty 2015, 18:41
Lokalizacja: Krk

Re: DJI Mini2 - silnik nie tyrka

Post autor: esc »

Dzięki. Zrobiłem jak poradziłeś ale coś nie teges jest z tym silnikiem. Jak przygotowałem go do startu to nie chciał wystartować podając błąd silnik się nie obraca. Po czym gasił 3 pozostałe i maszyna zostaje na ziemi. Podkręciłem tym silnikiem trochę ręcznie i w końcu wystartował po czym trochę w zawisie i trochę delikatnie po pokoju polatalem i niby w porządku nawet nie jest specjalnie cieplejszy. No sam nie wiem co mam robić.

Zaraz będę szukał logów chioc nie wiem w którym to miejscu.
Obrazek
Pozdrawiam Esc
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mini2 - silnik nie tyrka

Post autor: Verid »

Wywal ten silnik. Nie ma prawa być czegoś takiego że nie działa ale na pych się obróci i jednak ruszy. Tym bardziej jak diagnostyka pokładowa wali błędem.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ