Mam dji s900 i co dalej? X8?

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kamilkamien
Posty: 174
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 19:21
Lokalizacja: Chojnice

Mam dji s900 i co dalej? X8?

Post autor: kamilkamien »

Witajcie!
Moja bazowa rama to dji s900 jednak jest to bardzo wibrogenna rama w której nie mogę wyeliminować wibracji do porządnego poziomu. Wpadłem więc na dwa pomysły,
#1 pierwszy to aby wymianie poddać silniki, śmigła i ewentualnie regle. Zamienic seryjne 15' na 17' i dodać silniki o mniejszym kv Coś na wzór seryjnego zestawu e1200 który jest gotowcem ale drogim.
#2 drugi pomysł, to wydłubać co nie da z obecnej s900. chodzi o system podwozia, może silniki i regle oraz zrobić coś na kształt x8 Obawiam się, że tutaj też niestety ale ostatecznie skończę na większych śmigłach a z kultowego s900 zostaną tylko nogi.
Czy ktoś z szanownego towarzystwa może mi pomóc podjąć jakieś dalsze kroki? Założenie tak jak mówię, chodzi o stworzenie platformy która posiada spójna konstrukcję oraz nie generuje wibracji a docelowo dźwignie coś z większych bezlusterkowców z gimbalem.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Mam dji s900 i co dalej? X8?

Post autor: Głuś »

kamilkamien pisze:#1 pierwszy to aby wymianie poddać silniki, śmigła i ewentualnie regle. Zamienic seryjne 15' na 17' i dodać silniki o mniejszym kv Coś na wzór seryjnego zestawu e1200 który jest gotowcem ale drogim.
Śmigła czym większe tym większy problem z drganiami więc idziesz w złą stronę. Oczywiście da się wyważyć i 22 cale i będzie obraz jak żyleta, ale o wiele łatwiej to zrobić z mniejszym jak z większym.

Ja sugeruję spróbować dobre śmigła 3 łopatowe lub zainwestować dobrą wyważarkę i poczytać na forum o wyważaniu silników, a tak na marginesie na co Ci to? Jak wejdą nowe przepisy po Nowym Roku to będziesz tym mógł co najwyżej żaby na łące straszyć.
Niestety era komercyjnego latania sprzętem DIY powoli dobiega końca...
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ