Budowa mojego pierwszego drona

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
cesarz150
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 18 paź 2018, 08:04
Lokalizacja: Mielec, Dębica

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: cesarz150 »

I jeszcze jedno, w ustawieniach w Betaflight zauważyłem że zarówno uzbrajanie jak i rozbrajanie silników powinno objawiać się sygnałem dźwiękowym - ja żadnego sygnału nie słyszę co zresztą jest logiczne bo silniki nie są uzbrajane
Nazgul 5, Crocodile Baby 5, GreenHornet 3, Twin Star 2, Talon, Taranis X9D plus - OSD+AP+GS by PitLab, Fox 1.2, eLeReS
mcmajcher79
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 22 wrz 2019, 18:38
Lokalizacja: Waltershausen

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: mcmajcher79 »

Kolego cesarz150 podaj może nazwe tego modelu BNF i producenta. Ułatwi to nam zdiagnozowanie twojego problemu. Druga sprawa to napisales ze uzbrajanie masz ustawione pod jeden z przełączników. Czy moglbys podac jak masz ustawione suwaki w tej zakaladce ARM i jaka jest wartosc uzbrojenia. Bo byc moze masz źle ustawione suwaki i dlatego nie mozesz uzbroic koptera.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4654
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: pma_ »

cesarz150 pisze:
Po uzbrojeniu silników przełącznikiem w googlach widzę napis THROTTLE, po rozbrojeniu napis znika.
To oznacza, ze gaz masz za wysoko i dlatego się pozwala uzbroić
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
cesarz150
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 18 paź 2018, 08:04
Lokalizacja: Mielec, Dębica

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: cesarz150 »

mcmajcher79 pisze:Kolego cesarz150 podaj może nazwe tego modelu BNF i producenta. Ułatwi to nam zdiagnozowanie twojego problemu. Druga sprawa to napisales ze uzbrajanie masz ustawione pod jeden z przełączników. Czy moglbys podac jak masz ustawione suwaki w tej zakaladce ARM i jaka jest wartosc uzbrojenia. Bo byc moze masz źle ustawione suwaki i dlatego nie mozesz uzbroic koptera.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
Mam 2 drony BNF, w obu przypadkach producentem jest iFlight:

1/ Green Hornet 3Inch CineWhoop 4S z kontrolerem SuccesX-E Mini F4,
2/ Nazgul5 z kontrolerem SucceX-EF4.

Do uzbrojenia silników wykorzystałem kanał aux1 i przełącznik dwupozycyjny w nadajniku Taranis X9D Plus.

Poniżej zamieszczam zdjęcia obrazujące stan po uzbrojeniu silników.
po uzbrojeniu silników
po uzbrojeniu silników
po uzbr.jpg (54.4 KiB) Przejrzano 2429 razy
a teraz przed uzbrojeniem silników
przed uzbr.jpg
przed uzbr.jpg (51.21 KiB) Przejrzano 2418 razy
Ostatnio zmieniony sobota 20 mar 2021, 16:48 przez cesarz150, łącznie zmieniany 1 raz.
Nazgul 5, Crocodile Baby 5, GreenHornet 3, Twin Star 2, Talon, Taranis X9D plus - OSD+AP+GS by PitLab, Fox 1.2, eLeReS
Awatar użytkownika
cesarz150
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 18 paź 2018, 08:04
Lokalizacja: Mielec, Dębica

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: cesarz150 »

3.jpg
3.jpg (139.35 KiB) Przejrzano 2407 razy
1.jpg
1.jpg (100.58 KiB) Przejrzano 2407 razy
a tak wyglądają ekrany w mojej aparaturze


[attachment=1]2.jpg[/attachment
Załączniki
2.jpg
2.jpg (107.49 KiB) Przejrzano 2439 razy
Ostatnio zmieniony sobota 20 mar 2021, 18:36 przez cesarz150, łącznie zmieniany 5 razy.
Nazgul 5, Crocodile Baby 5, GreenHornet 3, Twin Star 2, Talon, Taranis X9D plus - OSD+AP+GS by PitLab, Fox 1.2, eLeReS
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: Verid »

cesarz150 pisze:niestety nie udaje mi się zamieścić od razu 3 obrazki i muszę w trzech odrębnych odpowiedziach
Nie, nie musisz. Poprawiłem twoje posty. Po wgraniu plików musisz jeszcze kliknąć "Wstaw w tekst" żeby wybrane z rozwijanej listy zdjęcie pojawiło się tam gdzie chcesz a nie na końcu tekstu.
Wejdź w tryb edycji swojego istniejącego postu to zobaczysz.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: pawelsky »

cesarz150 pisze:a tak wyglądają ekrany w mojej aparaturze
Sprawdz czy minimalna wartosc Throttle w BF jest mniejsza niz "Stick Low Threshold" w zakladce Receiver oraz wieksza niz "Valid Pulse Range Settings -> minimum length" w zakladce Failsafe.

Pamietaj tez ze uzbrajac powinienes z throttle na minimum.
Awatar użytkownika
cesarz150
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 18 paź 2018, 08:04
Lokalizacja: Mielec, Dębica

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: cesarz150 »

Verid pisze:
cesarz150 pisze:niestety nie udaje mi się zamieścić od razu 3 obrazki i muszę w trzech odrębnych odpowiedziach
Nie, nie musisz. Poprawiłem twoje posty. Po wgraniu plików musisz jeszcze kliknąć "Wstaw w tekst" żeby wybrane z rozwijanej listy zdjęcie pojawiło się tam gdzie chcesz a nie na końcu tekstu.
Wejdź w tryb edycji swojego istniejącego postu to zobaczysz.
Dzięki, wszystko jest proste jak się już wie jak to robić :-) . Mam nadzieję, że podobnie będzie z uzbrajaniem silników moich kopterków :-)
Nazgul 5, Crocodile Baby 5, GreenHornet 3, Twin Star 2, Talon, Taranis X9D plus - OSD+AP+GS by PitLab, Fox 1.2, eLeReS
Awatar użytkownika
cesarz150
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 18 paź 2018, 08:04
Lokalizacja: Mielec, Dębica

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: cesarz150 »

Biję się we własne piersi, tak to jest jak się coś robi pierwszy raz.
Ustawiłem kanały wg kolejności która jest wymagana w symulatorze VELOCIDRONE (przynajmniej tak tam było sugerowane) , "zafascynowany" że w BF paski mi się przesuwają zupełnie zaćmiło mój umysł że nie odpowiadają takim kanałom w BF jak powinny.
Teraz dopiero widzę, że jak przesuwam lewym drążkiem góra-dół to w BF przesuwa się pasek "ROLL",
jak przesuwam lewy drążek lewo-prawo to w BF przesuwa się pasek "YAW",
jak przesuwam prawy drążek góra-dół to w BF przesuwa się pasek "TROTTLE",
jak przesuwam prawy drążek lewo-prawo to w BF przesuwa się pasek "PITCH".

Tak więc w czasie uzbrajania silnika drążek odpowiedzialny za "TROTTLE" był w pozycji środkowej a więc nie mogły się uzbroić silniki :-) :-) :-)

Jeszcze tego nie zrobiłem ale chyba jak zmienię kolejność kanałów w nadajniku to pewnie wszystko pójdzie gładko.
Jeszcze tylko się upewnię:
- ruch lewego drążka góra-dół to "TROTTLE",
- ruch lewego drążka lewo-prawo to "YAW",
- ruch prawego drążka góra-dół to "PITCH",
- ruch prawego drążka lewo-prawo to "ROLL".

Przepraszam że zająłem wam tyle czasu a tak oczywista sprawa przeszła mi niezauważona. Zmienię i zobaczę ale z pewnością wszystko będzie OK.
Nazgul 5, Crocodile Baby 5, GreenHornet 3, Twin Star 2, Talon, Taranis X9D plus - OSD+AP+GS by PitLab, Fox 1.2, eLeReS
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: pawelsky »

cesarz150 pisze:Jeszcze tego nie zrobiłem ale chyba jak zmienię kolejność kanałów w nadajniku to pewnie wszystko pójdzie gładko.
Kolejniosc kanalow mozesz zmienic tez w BF ("Channel map" w zakladce "Receiver").
mcmajcher79
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 22 wrz 2019, 18:38
Lokalizacja: Waltershausen

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: mcmajcher79 »

pawelsky pisze:
cesarz150 pisze:Jeszcze tego nie zrobiłem ale chyba jak zmienię kolejność kanałów w nadajniku to pewnie wszystko pójdzie gładko.
Kolejniosc kanalow mozesz zmienic tez w BF ("Channel map" w zakladce "Receiver").
W Channel Map ustaw AETR 1234 i bedzie dobrzeObrazek

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: pawelsky »

mcmajcher79 pisze:W Channel Map ustaw AETR 1234 i bedzie dobrzeObrazek
Patrzac na zamieszczane wczesniej screenshoty z aparatury to raczej TAER...
Awatar użytkownika
cesarz150
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 18 paź 2018, 08:04
Lokalizacja: Mielec, Dębica

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: cesarz150 »

Zmieniłem kolejność w nadajniku i wszystko jest OK, chociaż nie podoba mi się praca silników, jak uruchamiam je przy podpiętym kabelku to w BF widać że tylko jeden silnik przyśpiesza a pozostałe w zasadzie nie - oczywiście jeśli dodaję tylko gazu (lewy drążek w górę). Poza tym jak się uruchamiają to wydaje mi się że mają zbyt wysokie obroty - idzie to jakoś wyregulować?
Nazgul 5, Crocodile Baby 5, GreenHornet 3, Twin Star 2, Talon, Taranis X9D plus - OSD+AP+GS by PitLab, Fox 1.2, eLeReS
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: pawelsky »

cesarz150 pisze:Zmieniłem kolejność w nadajniku i wszystko jest OK, chociaż nie podoba mi się praca silników, jak uruchamiam je przy podpiętym kabelku to w BF widać że tylko jeden silnik przyśpiesza a pozostałe w zasadzie nie - oczywiście jeśli dodaję tylko gazu (lewy drążek w górę). Poza tym jak się uruchamiają to wydaje mi się że mają zbyt wysokie obroty - idzie to jakoś wyregulować?
Przede wszystkim to nie powinienes wyciagac zbyt daleko idacych wnoskow z testowania na biurku, gdzie dron nie moze sie swobodnie stabilizowac. A poza tym to musisz zrobic kalibracje akcelerometru, kompasu (jesli posiadasz) oraz (jesli przy testach w zakladce motors silniki nie startuja rowno) takze ESC. Dodatkowo wylaczyc Airmode (chyba ze go potrzebujesz).
Awatar użytkownika
cesarz150
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 18 paź 2018, 08:04
Lokalizacja: Mielec, Dębica

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: cesarz150 »

Kalibrację akcelerometru zrobiłem, airmode mam wyłączone, zajmę się więc kalibracją ESC.
Nazgul 5, Crocodile Baby 5, GreenHornet 3, Twin Star 2, Talon, Taranis X9D plus - OSD+AP+GS by PitLab, Fox 1.2, eLeReS
ODPOWIEDZ