ZOHD Dart 250G

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

ZOHD Dart 250G

Post autor: cobra »

Doszedł do mnie Dart250g.
01.jpg[/attachment [attachment=0]03.jpg


Miałem pomysł, żeby dać mu płytkę kfc32, ale wszystko wskazuje na to, że jest uszkodzona i nic z tego.
Mam wolne odbiorniki eLeReS, więc może kontroler + osd Matek F411 Wing?
Ja ostatnio trochę wypadłem z tematu. Może jest jakiś inny kontroler, który watro kupić, czy jednak F411?
Załączniki
03.jpg
03.jpg (384.54 KiB) Przejrzano 4983 razy
01.jpg
01.jpg (377.01 KiB) Przejrzano 4983 razy
________________
Cobra
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZOHD Dart 250G

Post autor: cobra »

A jednak KFC działa, więc nie będę nic innego kombinował.
________________
Cobra
Rolnick
Posty: 60
Rejestracja: poniedziałek 05 lut 2018, 08:07
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: ZOHD Dart 250G

Post autor: Rolnick »

Też go składam. Mimo iż wyrwałem na ostatnich promocjach fullversion to jednak i tak składam po swojemu.
Zdecydowalem się na nowego F411-WSE, idealnie pasuje w tylną komorę
Obrazek
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZOHD Dart 250G

Post autor: cobra »

Uzboiłem Darta. Anteny tylko na czas testów na stole - czekam na zamówione specjalnie do tego modelu.
dart250.jpg
dart250.jpg (268.51 KiB) Przejrzano 4725 razy


Czy któryś z Kolegów z Warszawy byłby w stanie pomóc w konfiguracji kfc + iNav? Jeśli trzeba to podjadę.
Płytka to KFC32 v2.
Nigdy nie miałem z tym do czynienia.
________________
Cobra
krzysztofk
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2019, 16:40

ZOHD Dart 250G

Post autor: krzysztofk »

Koledzy wiecie może jaki silnik jest oryginalnie tam zastosowany? Zdaje się że właśnie spaliłem w swoim... tak właściwie to jestem pewien że spaliłem.
Napisałem do supportu na zohd.net ale zdaje się że mają wolne do początku lutego.
Może ktoś z was wie gdzie dostać taki nowy?

1406 2600kV
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: ZOHD Dart 250G

Post autor: Verid »

Tobie naprawdę Google rąbnęli? Bo wpisanie tych cyferek zwraca źródło tak na Ali jak i na BG.
:roll:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ZOHD Dart 250G

Post autor: PiotrSz »

krzysztofk pisze:Może ktoś z was wie gdzie dostać taki nowy?

1406 2600kV
Poszukaj na facebooku gościa Grzegorz Cendrowski, bardzo dobrze przewija nasze silniczki modelarskie.
Koledze przewijał oryginalny silnik od ZOHD nano Talona, co więcej przewinął z 3S na 4S.
krzysztofk
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2019, 16:40

Re: ZOHD Dart 250G

Post autor: krzysztofk »

Dziękuje za sugestie również te na pw!
Ze swojej strony w temacie jeszcze dodam iż często czytałem że nie jest to wcale model dla początkujących. Powiem tak - jest to mój pierwszy skrzydlaty orzeł i po ponad 20 spektakularnych kraksach na starcie przy pomocy znajomego który zasugerował mi wstępne ustawienia potencjometrów na Kopilot lite (mam komplet ZOHD) odbyłem 4 skuteczne loty. Póki co dzielnie znosi moje błędy i naukę, jedynie jeden ze stabilizatorów doznał małego uszczerbku. Przydałby się sposób na solidne mocowanie baterii, póki co mocuje ją na rzepy 3M ale Murphy mi mówi że w końcu coś wyrwie przy zderzeniu bo zawsze kończy na kablu poza obudową uprzednio katapultując pokrywę kabiny :)
Rolnick
Posty: 60
Rejestracja: poniedziałek 05 lut 2018, 08:07
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: ZOHD Dart 250G

Post autor: Rolnick »

cobra, widzę że na jednym zdjęciu stateczniki masz do środka a na kolejnym na zewnątrz.. Czy ma to jakieś znaczenie? Czy ktoś już próbował różne ustawienia w locie?
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZOHD Dart 250G

Post autor: cobra »

Mnie bardziej podobają się odchylone na zewnątrz i tak już zostaną.
Na razie jestem w rozjazdach i tak będzie jeszcze przez kilka tygodni, więc oblot musi niestety poczekać.
A wszystko już praktycznie gotowe.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Re: ZOHD Dart 250G

Post autor: FlyPro »

Rolnick pisze:cobra, widzę że na jednym zdjęciu stateczniki masz do środka a na kolejnym na zewnątrz.. Czy ma to jakieś znaczenie? Czy ktoś już próbował różne ustawienia w locie?
Sądzę że nie ma to znaczenia. Ale też uważam osobiście że jednak na zewnątrz wygląda lepiej ;-)
eLRS Smart, OSD+AP 1.3 i GS by Zbig & Pitlab, JETI duplex DS14, Fatshark HDO2 + RapidFIRE, Mini Talon.
( dawniej RCkopter )
Pozdrawiam Kamil
krzysztofk
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2019, 16:40

Re: ZOHD Dart 250G

Post autor: krzysztofk »

Chciałbym się z wami podzielić potencjalnym defektem.
Leciałem dość wysoko, trudno mi określić bo jeszcze nie mam pomiaru wysokości ale na oko około 50m, coś dziwnie szarpnęło więc wróciłem i wylądowałem. Okazało się że pokrywa kabiny się zdematerializowała. Było trochę wietrznie więc tak sobie myślę że wiatr nieszczęśliwie ją poderwał.
Mam zamiar dodać rzep na powierzchni zaznaczonej na czerwono na poniższym zdjęciu aby ją dodatkowo trzymał. Gdybyście mieli sugestie lub inny pomysł dajcie znać :)
Trochę szczerze przyznam dziwie się temu co zaistniało bo według mnie ta pokrywa dość solidnie jest trzymana przez magnesy i frontowy zaczep. Po głowie chodzi mi jeszcze jedna przyczyna - zdarzyło się wam że jakiś ptak zaatakował taki mały model? "Strzał" był dość dynamiczny i krótki - 12s wycinek video z lotu na yt (8:51) : https://youtu.be/0fzTJmmKG48
dart250_bez_pokrywy.jpg
dart250_bez_pokrywy.jpg (164.15 KiB) Przejrzano 4209 razy
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: ZOHD Dart 250G

Post autor: Verid »

Atak ptaka, choć możliwy jak najbardziej jest dość mało prawdopodobny. To rzadko jest jeden strzał i spokój. Ptak broniący terytorium najpierw by cię straszył robiąc naloty z różnych kierunków i na bank byś go w którymś momencie zauważył. Drapieżny nie zadowoliłby się kawałkiem kabinki i widząc że nadal lecisz molestowałby cię dalej.
Możliwości widzę dwie - skoro piszesz że kabinka dość dobrze siedziała na magnesach to albo kable zasilające tak się niefortunnie ułożyły że wywierały nacisk na kabinkę i dodatkowy podmuch ją zrzucił albo masz gdzieś otwór na nosie i pęd powietrza zrobił ci nadciśnienie w komorze baterii co ułatwiło odskoczenie magnesów.
Co do zapobiegania - rzep, jak najbardziej tyle że dobrze by było go zagłębić bo inaczej kabinka może odstawać. Grubsza gumka recepturka lub opaska rzepowa wokół pyska (przy natarciu) tez powinna zdać egzamin.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: ZOHD Dart 250G

Post autor: Adrián »

krzysztofk pisze: Po głowie chodzi mi jeszcze jedna przyczyna - zdarzyło się wam że jakiś ptak zaatakował taki mały model? "Strzał" był dość dynamiczny i krótki
Masz rację, to był "ptaszek" ;-)
Lewy, górny róg.

W 3-4s widać jak ptak pojawia się z lewej strony i zapewne zrobił nawrót i zaatakował.
Załączniki
Bez tytułu 1.jpg
Bez tytułu 1.jpg (116.78 KiB) Przejrzano 4191 razy
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg (92.6 KiB) Przejrzano 4197 razy
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: ZOHD Dart 250G

Post autor: Verid »

:shock: o patrz skubańca...
Ten wredny...
ODPOWIEDZ