Sky Cruise 2400 mini opis

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: SuperBartek »

Witajcie, po niedoczekaniu ss2000 wybór padł na ss2400 , do teraz bym sie niedoczekał mniejszej wersji. Przesiadam sie z kfc23ftb na ap+osd pitlab, jak uda sie mi wystartować bez gleby, to jakos dam rade :) Pierwsze wrazenie? Bydle i tyle :D

Wyposażenie :
Silnik: Turnigy SK3 - 3536-1400kv
Śmigło: 10x5 APC
Regulator: Turnigy Plush 60A
Serwa: 6x Corona 238MG
Video: Fox800 , Sony Super Had 600tvl , Runcam2 , Patch + Gp
AP+OSD Pitlab + eleres v2
Pakiety : 2x5000 mah 3s + 2200 3s do video
Waga : 3,3kg

Paczka - prawie jak łózko
Obrazek
Zestaw KIT - Na pierwszy rzut wyjęty obciąznik z dzioba - 268 gram, do pianki dolozone niezbedne srubki, popychacze, kolko, srubokret,pret stalowy pod ogon zeby sie nie obcierał.

Ogolnie myslalem ze poprowadzenie kabli bedzie prostsze, jako ze to moja pierwsza budowa od kita, ale musialem duzo ciąć pianki zeby jakos mi sie to poukladało, na pierwszy rzut poszlo mocowanie silnika - tu bez kłopotu.

Najbardziej w kosc dały mi pozaklejane kanaliki na przewody do serw i klap, musialem tu sposobem zadzialac i przepchnąlem same przewody i dopiero wtedy zarabialem koncowki bo inaczej nie daloby rady.

Obrazek

Pierwsze przymiarki przewodów:
Obrazek

Skala modelu w porownaniu do betki :
Obrazek

Wyprowadzone przewody od klap i lotek wyglądają tak na skrzydle :
Obrazek


Gniazdo do podłączenia lotek i klap - jedno jak i drugie na kablach Y:
Obrazek




Początkowo Kamera z pantiltem i fox przymocowane mialy byc w kabince - szybka zdjęta - pilot wyrzucony bo był stosunkowo ciezki. Ale niestety niezdaloby to egzaminu , za duzo kabli musialoby isc przez kabinke, ciezkoby sie ją zdejmowało do wlozenia baterii dlatego teraz zrezygnowalem z tego, szybke przykleje, bedzie bardziej aerodynamiczny, pantilt poszedl przez szybke a fox na dach.

Wypuszczony kabel do foxa:
Obrazek

Mniej wiecej wyglądał bedzie tak:
Obrazek

Kamery z przodu:
Obrazek

Dipol na ogonie idący od eleresa v2, antena by Kkacper - przewód 35cm , dolny drut w termokurczce przyklejony na stale, antena głownie trzyma sie na przyklejonym "rozgalęzieniu" drutów.
Obrazek

GPS i eleres na ogonie - podpatrzone w relacji darka_op
Obrazek
Obrazek


Wnęka na regulator - duzo musialem wyciac pianki zeby ten plush mi sie tam schował. Problemem bylo upchnięcie kabli idących do silnika, niezbedne bylo skrocenie ich do minimum.
Obrazek

Klapa rewizyjna, opisalem sobie zeby nie pomylić Lotka Biały kabel, Klapa Żółty kabel, skrótami:)
Obrazek


Kanapka przymocowana tak aby dało sie ją wysunąć "na szynach" Nie dawałem gąbki pod ap, jezeli sie nie sprawdzi mozliwe jest dodanie.
Klawiatura na drzwiczkach zeby nie latała po modelu:

Obrazek


Tutaj widać foxa na dachu - bedzie dobrze chłodzony, odległośc spora od ogona wiec nie powinno sie gryzc. Kabinka bedzie w srodku pomalowana na czarno, zeby nie bylo ze laciate takie :D
Obrazek

Całość klejona uhu porem i co jakis odcinek pociągniete CA.

Wasze sugestie mile widziane, jeszcze trymuje model i dzialam jakies drobne rzeczy.
Czeka mnie jeszcze wyważenie, bedzie cos sie dzialo bede wrzucał, pozdro
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
madejson
Posty: 146
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 09:07
Lokalizacja: Wrocław/Tarnów

Re: Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: madejson »

Na pierwszy rzut oka - czemu wyciąłeś luk rewizyjny od tej strony? Trzymając się zasady, że szpilki od AP obowiązkowo mają iść w tył, będziesz miał utrudniony dostęp do portów usb kanapki. Co do reszty - setup mam baardzo podobnie poprowadzony, sprawdza sie :) Termike przy pakietach 2x5200 + 500video lapie nawet do 5m/s. Model lata bardzo stabilnie nawet przy dużym wietrze, jestem zadowolony. Problem z nim jest tylko jeden - transport.

Zastanow sie jeszcze czy nie chcesz odciąć tej pianki wokoło silnika, troche poprawisz osiągi śmigła.

Pzdr
Sky Cruise 2400, Turnigy 9XR-Er9x, RangeLink, OSD+AP+BF+GS by Zbig & Pitlab, Fox 1.2GHz 800mW(8ch), Sony 600TVL+MOBIUS
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: SuperBartek »

Racja - spierdzielilem tutaj temat ale jeszcze cos wykombinuje dla zlącza usb wiec moze obejdzie sie bez dodatkowych stresów:D Ale kanapka wysuwa sie dosyc dobrze , wiec z podlaczeniem nie ma takiego az problemu. Maly masz pakiet do video, ja mam luzem jeszcze 1000 mah - wytrzyma te 2x5000? Z wagi troche bym wtedy zjechał. Z transportem to klopot na pewno bedzie ale, bardziej martwie sie o start, jak dzisiaj wszystko poskladalem to samemu nie ma opcji go rzucic, ktos bedzie musial pomoc i to dwoma rekami:D
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Re: Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: zybyzy »

Przy oblotach to fakt ze przyda się druga osoba, ale jak już będzie latał ok i włączysz auto start to dasz rade sam :-)
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: SuperBartek »

Narazie ograniczony jestem do off/stab/auto:D musze zapoznac sie w boju z tymi trybami :D
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: darek_op »

Będziesz zadowolony z modelu, to bardzo wdzięczna maszyna. Pamiętaj o lekkim wychyleniu steru wysokości do góry w czasie startu, to bardzo pomaga.
A tak zupełnie z innej beczki, gdzie latasz ?
Awatar użytkownika
madejson
Posty: 146
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 09:07
Lokalizacja: Wrocław/Tarnów

Re: Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: madejson »

Na spokojnie, zapoznaj się z trybami AP, wytrymuj model, zapisz trymery wg zasady, dopiero jak bez staba model bedzie latał "sam" to po prostu włącz asystenta startu. Ustaw go na kąt 12 stopni i tak 150m wysokość co wg mnie jest optimum, gaz na prawie maxa (jakies 30A zeby silnik CI pobieral) odpal klapy na 30 procent i wyrzut z reki masz bezstresowy. Przy wznoszeniu powoli chowaj klapy. Co do mojego wideo pakietu to tak, latam poki co na 500 ale mam juz 1000 a jak to bedzie malo to czekaja baterie 2600. ;) Hmmm ciekaw jestem czy ten model da rade z 4x5200 3s :) Pzdr
Sky Cruise 2400, Turnigy 9XR-Er9x, RangeLink, OSD+AP+BF+GS by Zbig & Pitlab, Fox 1.2GHz 800mW(8ch), Sony 600TVL+MOBIUS
KamilCK
Posty: 658
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 07:55
Lokalizacja: Kielce

Re: Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: KamilCK »

12 stopni dla tego modelu będzie za dużo i przyciągnie 5/6 stopni to max dla niego.
Gaz na maxa nie na 30A przy starcie.
Ps. Latam z pakietem 25ah bez problemu
Awatar użytkownika
madejson
Posty: 146
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 09:07
Lokalizacja: Wrocław/Tarnów

Re: Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: madejson »

No przy takiej wadze to sie nie dziwie :) KamilCK 25Ah LiPo? Podane przeze mnie wyzej parametry do startu byly dla modelu z 10,4 Ah + 500 video. Wtedy bez problemu przy 25A i 12stopniach samolot ciagle przyśpiesza. Osiągnąłem tym samolotem zużycie 87mAh/km, oczywiscie ze wspomaganiem termiki.

SuperBartek: jeszcze pamietaj o środku ciężkości, krążą opinie, że nie każdy model ma go w tym samym miejscu. U mnie jest idealnie 11 cm od krawędzi natarcia.

Pzdr!
Sky Cruise 2400, Turnigy 9XR-Er9x, RangeLink, OSD+AP+BF+GS by Zbig & Pitlab, Fox 1.2GHz 800mW(8ch), Sony 600TVL+MOBIUS
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: SuperBartek »

Tak czy siak musze najpierw wytrymowac zeby bez stab lecial prosto - tak jak mowicie. Gaz bedzie na maksa dopoki nie bede bezpiecznie wysoko:D Książkowo srodek ciezkosci jest na 9cm, ale nie zaryzykuje, bo czytalem ze raczej zadziera dziob odrazu w ziemie, myslalem wlasnie cos ok 10,5 cm, co myslicie?
Madejson masz na 11cm ale masz baterie 500 do video.. u mnie 2200, wiec waga z przodu u mnie wieksza wiec rozumując powinienem dac srodek ciezkosci wg Twojej zasady ok 11,5 cm.
Jak masz ulozone baterie? 5200 jedna na drugiej czy obok siebie ? Pozdro
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
madejson
Posty: 146
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 09:07
Lokalizacja: Wrocław/Tarnów

Re: Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: madejson »

Środek ciężkości jest stały. Najpierw go musisz znaleźć ze względu na to że instrukcja swoje doświadczenie swoje (akurat w tym modelu). Jak już znajdziesz, to zaznaczasz sobie te punkty. I przy zmianie setupu baterii nie zmieniasz środka ciężkości, tylko ustawiasz tak baterie aby samolot w pierwotnie ustawionym SC stał równo.
Baterie mam dwie obok siebie na płasko, a video 500 latał luzem z przodu (niewiele miał już tam miejsca a masa na tyle mała, że praktycznie nic nie zmieniało :D). Teraz bede oblatywał z pakietem 1000 to już będzie na stałe umiejscowiony, pewnie gdzieś na początku kabinki.

Pozdr
Sky Cruise 2400, Turnigy 9XR-Er9x, RangeLink, OSD+AP+BF+GS by Zbig & Pitlab, Fox 1.2GHz 800mW(8ch), Sony 600TVL+MOBIUS
KamilCK
Posty: 658
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 07:55
Lokalizacja: Kielce

Re: Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: KamilCK »

Środek cięzkosci zaznacz sobie kreski 11cm i 12cm i między nimi najlepiej mi się lata a waga do lotu miałem 3.7kg i start na maxa 60A bez klap
A latalem na 3s9p Li-ion
I termike łapie niesamowicie do 6m/s
I przede wszstkim ustaw sobie do obrotu EXPO bo przy maksymalnych wychyleniach jest dość nerwowy
Tu jedna część filmy jak termike łapie ten potwór prz 3.7kg wagi
https://m.youtube.com/watch?v=vieFTGNnKMs
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: SuperBartek »

Super filmik, rzeczywiscie moze go wyyniesc :)
Posluchalem rady i narysowalem kreski 11cm i 12cm, na srodku opierala sie "wywazarka"
i w takim ukladzie przod dzioba pozostaje pusty , wywaza sie jak pakiety cofne prawie do konca polki, zostaje ok 1cm, wyglada to tak:
Obrazek
Obrazek

Macie podobnie?
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: darek_op »

Mnie najlepiej się lata jak SC jest jakieś 10 cm od natarcia :-) Pakiet napędowy leży sobie tak, a obok niego 2200 mAh do AP i Video

Obrazek

Jak latam na 5000mAh to pakiet jest przesunięty do przodu o jakieś 3cm.

Model wyszedł Ci bardzo fajnie, ale mam jedna uwagę. Wycięcia na ogonie na RC i GPS osłabiają trochę belke ogonową. Ja w swoim modelu za radą kolegów wkleiłem dwa po obu stronach belki, pręty szklane 2mm od samego końca ogona do jakiś 3 cm za wieżyczką.
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: SuperBartek »

Dzieki Darku, to u mnie jakos daleko od przodu te pakiety lezą na tej polce wzgledem Twoich,ale to pewnie to przez ten 1cm roznicy w wywazeniu. Ciekawe co powie madejson bo u niego sc jest na 11. Mam luźne pręty węglowe, coś dopasuje i u siebie też wkleje, ponadto cały spód, do połowy kadłuba okleilem taśmą zbrojoną, natarcia skrzydeł i ogona również.
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
ODPOWIEDZ