Trójmiejskie Spotkania

Tu umawiamy się na spotkania a potem opisujemy jak było ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Trójmiejskie Spotkania

Post autor: kuczy »

UWAGA!

Dla.wszystkich, którzy w ten weekend przebywają z dronami w Gdyni:

#ograniczenia #pokazylotnicze #aerobaltic2018

W najbliższy weekend 17-19.08 pokazy Gdybia Aerobaltic 2018

https://aerobaltic.pl/

W celu zabezpieczenia przestrzeni na czas pokazów dziś wyszedł poniższy Suplement wprowadzający ograniczenia. Znajdziecie tam wszystkie szczegóły a tym najważniejsze:




„Rejony pokazów wprowadzone dla zabezpieczenia pokazów lotniczych w ramach imprezy AEROBALTIC 2018. Wlot do rejonów możliwy po uzyskaniu zgody od organizatora”




AEROPACT Sp. z o.o. AEROPACT Sp. z o.o. Tel. kom.: +48-605-290-520




Wiem, że to w większości MATZ EPOK gdzie zwyczajowo dostajecie zgody od wieży w Oksywiu na telefon aczkolwiek w tym przypadku przewagę maja strefy na Aerobaltic. Ograniczenie dotyczy wszystkich, nawet poniżej 600g.




Gorąca prośba od osób które będą czuwać nad bezpieczeństwem tej imprezy, w tym przypadku kontrolerów ruchu lotniczego z Okęcia, o zdrowy rozsądek i przestrzeganie ograniczeń. Nie psujmy jako środowisko tej wspanialej imprezy !
medium
Posty: 18
Rejestracja: środa 11 lut 2015, 21:26

Re: Trójmiejskie Spotkania

Post autor: medium »

Witam,
Doszły do mnie gogle eachine EV200,

Dla mnie przesiadka z monitora 7'' zamontowanego na radiu to szok....
O jakości wykonania - jest ok, plastik przyzwoity, raczej porządnie spasowane elementy. Po niedzieli chce kupić nowe anteny i potestować.

Jeśli ktoś z okolicy 3city chciałby porównać do posiadanego sprzętu to do kolejnego piątku nie mam problemu się spotkać, potem niestety delegacja
Awatar użytkownika
nightec
Posty: 61
Rejestracja: niedziela 08 mar 2015, 20:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Trójmiejskie Spotkania

Post autor: nightec »

W weekend nad straszyńskim jeziorem spotkałem ziomka z tamtych okolic ale z racji ze trochę byłem zajęty (rodzinka) nie było czasu pogadać- odezwij się na PW to może będzie okazja razem coś polatać z jednej lub drugiej strony jeziora :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Martian II, DRC Fury 5X, DRC Fury 3.5, BAT-100, WingWing Z-84, FX-61
KrisM
Posty: 81
Rejestracja: wtorek 11 lut 2020, 12:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: Trójmiejskie Spotkania

Post autor: KrisM »

Czy ktos z forum lata moze na Gdynia - Chwarzno lub okolice?
Jak do tej pory niestety udalo mi sie spotkacy wylacznie kolegow modelarzy.
Niestety nie dziela oni fascynacji do FPV lub lotow dalszych niz 300m

Ja bardziej uskrzydlony niz uquadzony :-)
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Trójmiejskie Spotkania

Post autor: sajgon »

A na czym latasz? ;) znasz jakieś fajne miejscówki w Gdyni?
KrisM
Posty: 81
Rejestracja: wtorek 11 lut 2020, 12:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: Trójmiejskie Spotkania

Post autor: KrisM »

A takie tam dwa stwory z piwnicy ;-)

Jezeli chodzi o miejscowki to ja latam glownie Chwarzo, ale zdazylo mi sie kiedys za jeziorem Osowskim
Szukam ludzi i miejscowek ;-)
IMG_20200430_091524_.jpg
IMG_20200430_091524_.jpg (662.57 KiB) Przejrzano 6266 razy
IMG_20200912_192506_.jpg
IMG_20200912_192506_.jpg (573.78 KiB) Przejrzano 6266 razy
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Trójmiejskie Spotkania

Post autor: Verid »

Ale fajne ulepy. Czasy "Zuzi" aka Solution mi się przypominają... :mrgreen:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Trójmiejskie Spotkania

Post autor: sajgon »

Oooo jakie dwa bandziory ;) jak coś to ja się piszę na jakiś mini zlot :D
KrisM
Posty: 81
Rejestracja: wtorek 11 lut 2020, 12:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: Trójmiejskie Spotkania

Post autor: KrisM »

Verid pisze:Ale fajne ulepy. Czasy "Zuzi" aka Solution mi się przypominają... :mrgreen:
Zdecydowanie to dwa frankesnteiny maja z Zuzia wspolna .. ide by matka byla Castorama ;)
Zuzia niestety jest duzo bardziej urodziwa :) zazdroszcze precyzji wykonania

Vsajgon pisze:Oooo jakie dwa bandziory ;) jak coś to ja się piszę na jakiś mini zlot :D
To dobry pomysl zeby skrzyknąć cos np calodniowego w okolicy Trojmiasta lub ogolnie Pomorskeigo

Ktos jeszcze byl by chetny na wspólne latanie?
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Trójmiejskie Spotkania

Post autor: sajgon »

z tego co widzę "lotnisko modelarskie w Chwarznie" jak i ten cały obszar jest wyłączony z latania, jest tam jakaś strefa wojskowa czy coś tam... strasznie duża ta strefa i wymaga "pozwolenia na lot" ? ogólnie to mam na to w...e ale chciał bym wiedzieć co i jak kiedy idę puszczać swój latawiec na sznurku czy balonik, co więcej los tego fajnego terenu został chyba właśnie przesądzony https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Du ... 50334.html jak coś to zapraszam na latanie z plaży w Brzeźnie póki co tam jeszcze nie postawią tam bloków ale kto wie ;-) tam nie ma żadnych stref i praktycznie połowa Zatoki Gdańskiej jest poza strefą więc można poszaleć, tylko trzeba być pewnym modelu na 100% bo jak wpadnie do zatoki... to popłyniesz ;-) ale myślę że warto bo widoki przepiękne :lol:
KrisM
Posty: 81
Rejestracja: wtorek 11 lut 2020, 12:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: Trójmiejskie Spotkania

Post autor: KrisM »

sajgon pisze:z tego co widzę "lotnisko modelarskie w Chwarznie" jak i ten cały obszar jest wyłączony z latania, jest tam jakaś strefa wojskowa czy coś tam... strasznie duża ta strefa i wymaga "pozwolenia na lot" ? ogólnie to mam na to w...e ale chciał bym wiedzieć co i jak kiedy idę puszczać swój latawiec na sznurku czy balonik, co więcej los tego fajnego terenu został chyba właśnie przesądzony https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Du ... 50334.html że warto bo widoki przepiękne :lol:
Rozmawialem z kolegami modelarzami na temat pozwolen na loty. Dowiedzialem sie ze zazwyczaj dzwonili zglaszac loty, ale raz przyjechal tam po sluzbie kontroler z lotniska Babie-doly "zobaczyc jak to na prawde wyglada", skomentowal to ze do czasu jak nie przekraczaja 300m niech tego nie zglaszaja bo to zawracanie glowy (tak w skrocie). Spotkalem tez kursy "operatora drona" i wiem ze instruktorzy zglaszaja to do FIS i bez problemu dostaja zgody.

Co do Terenu to .. zarowno koledzy modelarze rozmawiali podobno z samym Szczurkiem ktory zagwarantowal ze nie postawia tam osiedla, a nawet ma uwzglednic lotnisko w planach (dofinansowane pasa asfaltowego). Wiem tez z sa w tej sprawie pisane petycja i projekty na temat zagospodarowania jako teren rekreacyjny.
Powyzsze informacje sa niestety tylko "na Gebe" - nie mam na to zadnych kwitow ;-)

Tak wiec cos tan papewno powstanie ale wszystko na to wskazuje ze z poszanowaniem modelazy, ludzi z psami, odpoczywajacych mieszkancow ,a nie deweloperow.

Czas pokaze. Jak na razie najwiejszym utrudnieniem jest pogoda i covid - nie zas lotnisko czy developerka ;-)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Trójmiejskie Spotkania

Post autor: kuczy »

sajgon, MCTR EPOK - bo tak się nazywa nasza strefa lotniska wojskowego w Kosakowie - faktycznie jest spora bo od Władysławowa do Sopotu, ale......
1. Obszar nie jest "wyłączony z latania" - nie siej dezinformacji. Wyłączona z latania może być strefa P na przykład, ale nie MCTR.
2. "Pozwolenia na lot" - czyli zaznaczasz się w DroneRadar (i tak masz obowiązek jakaś covidowa ustawa to wprowadziła), po czym dzwonisz na wieżę, prosisz o lot, i w 99% pozwalają, a jak nie pozwalają to na pewno mają powód (sprawdzone kilka razy). Po locie dzwonisz, że zakończyłeś i "wielka mi procedura" no serio....

KrisM,
1. FIS jest służbą informacyjną (jak sama nazwa wskazuje). na FIS możesz zadzwonić, ale odeślą Ciebie na wieżę MCTR. (sprawdzone jak kiedyś na wieży nikt się długi czas nie zgłaszał) FIS NIGDY I NIGDZIE nie wydaje zgód. Powiedz mi jaka szkoła droniarska tego uczy - jeśli faktycznie od nich masz info.
2. Strefa MCTR to strefa wojskowa, więc także PAŻP nie ma nic do gadania w kwestii pozwoleń lub ich braku. Wieża, wieża i jeszcze raz wieża.
3. Panowie modelarze z Chwarzna? - dobrze, że nie dostałeś OPR, że wszedłeś na "ich lotnisko" - jest tam taki jeden, który nienawidzi każdego drobiarza i raz nasz kolega z UAVO Trójmiasto mało by po twarzy nie dostał, bo śmiał przyjechać w to miejsce. Upierają się, że "nasze miejsce" jest od strony Sokółki - tam jest rząd drzew iglaków - i szczerze mówiąc lepiej tam latać i się nie narażać na jednego takiego modelarza o którym wspomniałem wcześniej.
4. Bajki o tym, że można bez zgłaszania - mozesz schować w kieszeń - Panowie sami mają w dupie przepisy bo tak się nauczyli patrz ich niechęć, pkt. 3. Strafa MCTR obowiązuje od 0m a nie od 300m, więc ok fajnie jest jak nic się nie dzieje... - jak miałem incydent swoim dronem i chciałem skorzystać z ubezpieczenia OC - pierwsze pytanie ubezpieczalni było o zgodę lotniska wojskowego... - więc panowie... sorry.... mi tej jeden telefon tamtego dnia zaoszczędził ok 6.000zł

Pas asfaltowy nam nie potrzebny a jeśli wierzysz, Szczurkowi, że dla 5 osób powstrzymuje się od sprzedaży terenu to gratuluję... szybciej sprawdził bym kto jest właścicielem działki... ale już nie mieszajmy w to polityki.

PS - panowie, dla was ogólne info, UAVO Trójmiasto jakie powstało tutaj na forum, właściwie swoje życie przeniosło na fb - do grupy fb podpięliśmy naszą domenę: http://www.uavotrojmiasto.pl/
- zapraszam (jeśli oczywiście Was nie zraziłem swoim postem - ale włos się na głowie jeży jak czytam co za pierdoły gadają modelarze - co do których z zasady mam ogromny szacunek)
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Trójmiejskie Spotkania

Post autor: sajgon »

Jeszcze raz przeczytaj mój post, gdzie zadaje pytanie czy trzeba mieć pozwolenie na lot.. a nie sieje dezinformacje ;) nie mniej fajnie że wszystko sprostowałeś odnośnie przepisów jak i własnego doświadczenia. Jak byś przeczytał informacje w linku który udostępniłem w poście to byś wiedział że ten teren należy do miasta i choć miałem okazje lata temu przy okazji innego mojego hobby rozmawiać z Waszym Prezydentem odniosłem wtedy wrażenie że jest on bardzo prospołeczny, zgodzę się z Tobą że ten teren może być zbyt atrakcyjną działką żeby zagospodarować ją nawet w części na "lotnisko modelarskie". Ale opowiedz proszę jakich szkód trzeba narobić za 6tyś zł ? wylądowałeś na jakimś aucie ? podlinkuj kreta jak masz gdzieś nagranego :D swoją drogą byłem oglądać parę razy ten teren i za każdym razem gdy miałem samolot do oblotu nie zdecydowałem się bo zniechęcała mnie bliskość ruchliwej ul.Chwarznieńskiej, a gdy samolot już oblatany to no cóż są bardziej atrakcyjne tereny do lotów bez musu zgłaszania wszystkiego gdzieś tam..
KrisM
Posty: 81
Rejestracja: wtorek 11 lut 2020, 12:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: Trójmiejskie Spotkania

Post autor: KrisM »

kuczy pisze: KrisM,
1. FIS jest służbą informacyjną NIGDY I NIGDZIE nie wydaje zgód.
2. Strefa MCTR to strefa wojskowa, więc także PAŻP nie ma nic do gadania w kwestii pozwoleń lub ich braku. Wieża, wieża i jeszcze raz wieża.
3. Panowie modelarze z Chwarzna? - dobrze, że nie dostałeś OPR, że wszedłeś na "ich lotnisko" - jest tam taki jeden, który nienawidzi każdego drobiarza i raz nasz kolega z UAVO Trójmiasto mało by po twarzy nie dostał, bo śmiał przyjechać w to miejsce. Upierają się, że "nasze miejsce" jest od strony Sokółki - tam jest rząd drzew iglaków - i szczerze mówiąc lepiej tam latać i się nie narażać na jednego takiego modelarza o którym wspomniałem wcześniej.
4. Bajki o tym, że można bez zgłaszania - mozesz schować w kieszeń - Panowie sami mają w dupie przepisy bo tak się nauczyli patrz ich niechęć, pkt. 3. Strafa MCTR obowiązuje od 0m a nie od 300m, więc ok fajnie jest jak nic się nie dzieje... - jak miałem incydent swoim dronem i chciałem skorzystać z ubezpieczenia OC - pierwsze pytanie ubezpieczalni było o zgodę lotniska wojskowego... - więc panowie... sorry.... mi tej jeden telefon tamtego dnia zaoszczędził ok 6.000zł

Pas asfaltowy nam nie potrzebny a jeśli wierzysz, Szczurkowi, że dla 5 osób powstrzymuje się od sprzedaży terenu to gratuluję... szybciej sprawdził bym kto jest właścicielem działki... ale już nie mieszajmy w to polityki.
Nawiazujac do konca Twojego postu ... to troche zniechacajacy ton :-P ale spoko, trzeba miec dystans zarowno w czytaniu jak i w pisaniu ;-)

Ad1. Co do FiS to masz 100% - nie chcialem sie rozpisywac w tym temacie i poszedlem w skrot myslowy informowania FIS ze zwolniles wlasnie strefe, liczac ze przeciez wszyscy beda wiedzieli o co chodzi
Ad2. Tym bardziej ze wczesniej opisalem sytuacje "wiezy" z kontrolerem lotow z lotniska Babiedoly ktory sie pofatygowal po pracy.
Ad3. Ja odnosze wrazenie ze to bardziej problem ich niecheci do Copterowcow (szegolnie tych wiekszych) - obawiam sie ze w ich oczach "to nie jest modelarstwo". Osobiscie nie spotkalem sie z zadnym negatywnym zachowaniem z ich strony, raczej z zyczliwym lub obojetnym. Ale latam samolotami wiec moze jestem "taki swoj, tylko troche dziwak (fpv)". Swoja droga to dwa inne swiaty, tam nie ma na pokladzie fpv, czy kontrolera lotu i jak napisalem wczesniej wspolna plaszczyna jest tylko to ze tez latasz czyms ze skrzydlami.
Ad4. Zycie pokazuje ze do czasu kiedy nie robisz nic glupiego + wciaz masz szczescie , to sie udaje.. Wiem ze na papierze strefa jest od 0m ale latamy w powierzu a nie na papierze. Formalnosc formalnoscia a zycie zyciem. Argument kontrolera byl taki ze w tym miejscu przy podejscu do lotniska obowiazkowe jest urzymanie wysokosci ponad 300m, poza tym ze to nie sa rutynowe drogi podejscia nawet dla helikopterow i o ile nie ma jakiegos "zadanie" nic tu nie moze znalezc sie ponizej 300m.
(nie chce filozofowac powtarzam tylko co mowil). A co do firm ubezpieczeniowych to normalna procedura "sprawdz wszyskie warunki ktore nie maly wplywu na incycent ale mogly byc niedopelnione-moze uda sie nie wyplacic ubezpieczenia". Ciesz sie ze nie latales minute po zachodzie slonca bo gdyby byl na to jakis przepis tez by Ci odmowili ;-) . Ale zeby bylo jasne, uwazam ze trzeba zglaszac.

Piszesz ze "asfaltowy nam nie potrzebny" - nie tylko copterami zyje czlowiek. Szczurkowi nie wierze , jest poprostu wiele grup ludzi zrzeszonych pod roznymi stowarzyszeniami, ktore chca by ten teren pozostal rekreacyjny. W tej sytuacji sprzedac go deweloperowi i wziac ekstra do kieszeni, wywolalo by za duza burze, ,nie tylko ludzi lokalnie, ale ludzi z calej Gdyni ktorzy specjalnie przyjezdzaja samochodami wlasnie tutaj.
Co do modelarzy to oczywiscie ze Szczurek nie kocha "5 osob", ale lepiej dopisac sobie w osiagniecia kolejnej kadencji prezydenckiej "W dobie tak dynamicznego rozwoju dronow , Gdynia jako pierwsze innowacyjne miasto wspierajace rozwoj i nowoczesne technologie, wybudowalo dla mieszkancow wlasne dedykowane lotnisko dla UAV" , niz "kolejny skate park", "jeszcze jeden fitnes park"

Kuczy - czy w http://www.uavotrojmiasto.pl/ latacie tez samolotami ? Ja celuje w wieksze zasiegi, przynajmniej przyszlosciowo
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Trójmiejskie Spotkania

Post autor: kojak »

KrisM pisze:Czy ktos z forum lata moze na Gdynia - Chwarzno lub okolice?
Jak do tej pory niestety udalo mi sie spotkacy wylacznie kolegow modelarzy.
Niestety nie dziela oni fascynacji do FPV)
Cześć
Ja bywam tam prawie co weekend z moimi eksperymentami fpv. Nie znalazłem póki co lepszego terenu bliżej Gdańska...
ODPOWIEDZ