GoPro Hero 8 za 1300zł

ciekawe oferty sklepów, co, gdzie kupujemy...

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: GoPro Hero 8 za 1300zł

Post autor: TorFPV »

Zaznacz jakimś kółkiem które plamy bo ja tu same gwiazdy i galaktyki widzę :mrgreen: :lol:
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: GoPro Hero 8 za 1300zł

Post autor: Verid »

Jakby była pojedyncza fota to bym przyjął że to po prostu szum urządzenia które nie jest przewidziane do pracy w takich warunkach ALE szum ma to do siebie że jest losowy. Jak zrobisz 3 foty to powinieneś mieć 3 różne rozkłady smug i przebarwień. Tutaj ewidentnie widać powtarzający się schemat, tak jakby była wstawiona trzy razy ta sama fota. Na przykład:
-w prawym górnym rogu masz dwie jaśniejsze gwiazdy. Niższa na wszystkich trzech fotach jest otoczona ciemniejszym "halo"
-z kolei po lewej masz bardzo jasną gwiazdę na prawo od której masz ciemną plamę w przybliżeniu trójkątnego kształtu. Też się powtarza.
To samo jest z żółtawymi pasami, jakby gradientem idącym od dołu. Podejrzanie powtarzalny.
BTW - jakby mi ktoś tego nie pokazał to prawdopodobnie nigdy bym się tego nie dopatrzył bo po pierwsze do fot nocnego nieba mam inny sprzęt a dwa, po wykonaniu ewentualnej nocnej foty zwalił bym efekt na szum matrycy i nie roztkliwiał się nad tym.
Ten wredny...
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: GoPro Hero 8 za 1300zł

Post autor: rika2017 »

Verd bardzo profesjonalnie, ciekawe czy zrobią prezent na święta i wyślą nówke jeszcze przed świętami.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: GoPro Hero 8 za 1300zł

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:Tutaj ewidentnie widać powtarzający się schemat, tak jakby była wstawiona trzy razy ta sama fota.
Chwila, chwila, a to aby przypadkiem nie jest ta sama fota tylko wyciety jest inny fragment? Nalozylem pierwsza na druga w programie graficznym i sa identyczne. Trzeciej nie chcialo mi sie sprawdzac. @rika2017 podesli prosze niewykardowane oryginaly wszystkich 3 fotek (najlepiej RAW), to wtedy bedzie mozna porownywac...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: GoPro Hero 8 za 1300zł

Post autor: Verid »

pawelsky pisze:Chwila, chwila, a to aby przypadkiem nie jest ta sama fota tylko wyciety jest inny fragment?
Nie zakładam złej woli kolegi więc przyjąłem że są to kolejne klatki timelapsa ale...identyczne poza plamami być nie powinny. Z tego co pamiętam, GoPro potrzebuje około 30 sekund naświetlania żeby zrobić fotkę z widocznymi gwiazdami. Dwie fotki to minuta (plus ewentualna przerwa między nimi) a to już dość żeby gwiazdy minimalnie się przesunęły.
Ten wredny...
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: GoPro Hero 8 za 1300zł

Post autor: rika2017 »

To były te trzy zdjęcia, w raw podeślę gdy będę miał firmowy sprzęt przy sobie ObrazekObrazekObrazek


Edit pomyłka nie wiem z których to było wycięte.
Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: GoPro Hero 8 za 1300zł

Post autor: pawelsky »

No dobra, to czekajac na RAWy jeszcze raz - jaki problem z matryca przedstawiaja te zdjecia? Bo bad pikseli to sie na nich dopatrzyc raczej nie sposob. Jedyne co widze to (wynikajacy pewnie z bardzo wysokiego ISO) banding noise.
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: GoPro Hero 8 za 1300zł

Post autor: rika2017 »

https://drive.google.com/folderview?id= ... GsFVDW66WU tu JPG prosto z kamery. W raw mam tylko chyba dzień w nocy robione były JPG.
Widać ogrom uszkodzonych pikseli na tych zdjęciach
Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: GoPro Hero 8 za 1300zł

Post autor: Keri »

Możecie podać jakim programem konwertować pliki by móc oglądać je na TV starszego typu czyli oled Samsung 9 letni ? W tej chwili po włożeniu czytnika z kartą jest informacja o nieobsługiwanym kodeku - h.265. Laptop czyta tylko pliki zapisane w mniej niż 100 kl/sek, slow motion w ogóle nie czyta. Kamera z polskiego sklepu.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: GoPro Hero 8 za 1300zł

Post autor: pawelsky »

Keri pisze:Możecie podać jakim programem konwertować pliki by móc oglądać je na TV starszego typu czyli oled Samsung 9 letni ? W tej chwili po włożeniu czytnika z kartą jest informacja o nieobsługiwanym kodeku - h.265.
Nie ma potrzeby konwertowac. Wystarczy ustawic w GoPro zapisywanie rowniez w H.264.
https://gopro.com/help/articles/block/hevc
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: GoPro Hero 8 za 1300zł

Post autor: Keri »

W ustawieniach kamery mam opcję h.264 + HEVC albo h.265. Więc nie widzę możliwości by było tylko h.264 ale może coś przeoczyłem.
Dlaczego w takim razie nie czyta slow motion? Wrzucony na youtube klip widzę jako normalny.
I druga sprawa może trochę powiązana. Np. w sjcam 5000 na TV obraz przenosiłem przez kabel HDMI, z czytnika kart nie czytał zapisu video. Przez SP3 tak czytał. Do hero 8 mogę dokupić Media mod, który ma wyjście HDMI. Czy w ten sposób mógłbym już oglądać filmy przesłane na TV?
Dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: GoPro Hero 8 za 1300zł

Post autor: pawelsky »

Keri pisze:nie widzę możliwości by było tylko h.264 ale może coś przeoczyłem.
Przeczytaj uwaznie linka ktorego zalaczylem.
Keri pisze:Dlaczego w takim razie nie czyta slow motion?
Bo nie obsluguje takich framerate? Bo jest za slaby? Zmien program do odtwarzania, badz laptopa.
Keri pisze:Do hero 8 mogę dokupić Media mod
Jeszcze nie mozesz, chwilowo sa tylko pre-ordery
Keri pisze:ma wyjście HDMI. Czy w ten sposób mógłbym już oglądać filmy przesłane na TV?
Moglbys, ale w ograniczonej rozdzielczosci.
ODPOWIEDZ