Zamawianie w Aliexpress

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: pawelsky »

No to w czym problem? Masz wszystkie dowody na to, ze przesylka zostala dostarczona pod inny adres niz Twoj, zglaszasz spor, sprzedajacego wrzucasz na czarna liste i tyle.

Kupowanie na Ali zawsze wiaze sie z ryzykiem, nieuczciwi sprzedawcy sa czescia tego interesu, ale jakby kazdy zaczal pisac na forum o swoich nieudanych transakcjach, to by nie starczylo miejsca na forum na nic innego.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: maxiiii »

Tylko ta statystyka przeraża.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: pawelsky »

maxiiii pisze:Tylko ta statystyka przeraża.
hornet2 jest jakis wyjatkowo pechowy, albo rzuca sie na okazje ktore sa zbyt dobre zeby byly prawdziwe :)

U mnie na jakies 200 zakupow odsetek w rozny sposob nieudanych transakcji jest mniejszy niz 10%. Nigdy jednak nie stracilem ani grosza (czasem wrecz zyskalem podwojny towar).
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: hornet2 »

Dobrze że płaciłem poprzez PP . Trudno przetłumaczyć Alie że rzekomo moja przesyłka dotarła w drugi koniec Polski . Mają odnotowane że przesyłka o podanym przez sprzedającego numerze śledzenia została pomyślnie doręczona . Chciałem od razu założyć spór ale muszę odczekać 10 dni . Z Banggood czy też z Hobby King bądź innymi nigdy nie miałem problemu . Mam nadzieję że Aliexpress wyciągnie wobec tych sprzedawców odpowiednie konsekwencje ( Baby Town Store i Just for you- baby 66888 ) .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: pawelsky »

hornet2 pisze:Z Banggood czy też z Hobby King bądź innymi nigdy nie miałem problemu .
Malo kupujesz... :)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: miś »

hornet2 pisze: Mam nadzieję że Aliexpress wyciągnie wobec tych sprzedawców odpowiednie konsekwencje
Albo nagrodzi Cię blokadą konta na ali tak jak to było w moim przypadku. Kilka sporów zakończyło się właśnie w ten sposób. I nie obchodziło ich że za każdym razem miałem rację i byłem poszkodowany. Już nie kupuje nic na ali (bo drugie założone konto zablokowali mi na drugi dzień po otwarciu pierwszego na tym koncie sporu) i jest mi z tym dobrze :-)
Pzdr. -----MIŚ-----
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: hornet2 »

miś pisze:
hornet2 pisze: Mam nadzieję że Aliexpress wyciągnie wobec tych sprzedawców odpowiednie konsekwencje
Albo nagrodzi Cię blokadą konta na ali tak jak to było w moim przypadku. Kilka sporów zakończyło się właśnie w ten sposób. I nie obchodziło ich że za każdym razem miałem rację i byłem poszkodowany. Już nie kupuje nic na ali (bo drugie założone konto zablokowali mi na drugi dzień po otwarciu pierwszego na tym koncie sporu) i jest mi z tym dobrze :-)
Kiedyś miałem na Alie potężny problem z odzyskaniem kasy ( 1 tys. zł ) przy zakupie koptera . Nie było możliwości płatności poprzez PP . Jedynie kartą Visa . Na dodatek Alie tak jak u Ciebie zablokowało mi konto na którym był zakup tego koptera . Rzekomo przez dużą aktywność na tym koncie ;-) . Myślałem że już po kasie . Teraz też tak jak Ty Alie będę omijać szerokim łukiem .
Ostatnio zmieniony środa 07 sie 2019, 19:36 przez hornet2, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: tombstone »

hornet2 pisze: Trudno przetłumaczyć Alie że rzekomo moja przesyłka dotarła w drugi koniec Polski .
otóż bardzo prosto, ja robię zrzut ekranu z mapy Polski z gogla - w paincie na mapie wklejam swój adres ze strzałką gdzie to jest i adres domniemanego odbiorcy ze strzałką wg. trackingu gdzie dotarło i wysyłam jako dowód i gotowe. i płacę bezpośrednio w złotówkach z konta poprzez przelewy24
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: hornet2 »

tombstone pisze:
hornet2 pisze: Trudno przetłumaczyć Alie że rzekomo moja przesyłka dotarła w drugi koniec Polski .
otóż bardzo prosto, ja robię zrzut ekranu z mapy Polski z gogla - w paincie na mapie wklejam swój adres ze strzałką gdzie to jest i adres domniemanego odbiorcy ze strzałką wg. trackingu gdzie dotarło i wysyłam jako dowód i gotowe. i płacę bezpośrednio w złotówkach z konta poprzez przelewy24
Na moje nieszczęście rzekoma moja przesyłka została odebrana w Świętej Katarzynie . Miejscowość koło Wrocławia , jakieś ok. 70km od mojej miejscowości . Dla Alie było to samo co Jawor . Z ledwością ubłagałem pracownika Poczty Św. Katarzyna (RODO) by mi podał pełne dane adresata . Dopiero jak przesłałem Alie te dane i sprawdzili je w swoim systemie logistycznym okazało się że rzeczywiście numer śledzenia przesyłki podany mi przez sprzedającego nie był numerem mojej przesyłki .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: Gmeracz »

Mogę dodać, że kupuję z Ali od paru ładnych lat. W podanym (raczej wcześniej niż później) terminie wita mnie na podłodze koperta wrzucona przez klapkę na listy w drzwiach i tyle. Nic nie ginie.
Od śmigła...
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: hornet2 »

Wszystko rozumiem ale po kiego czorta dają numer śledzenia przesyłki kogoś innego ? Co ma wspólnego moje zamówienie z zamówieniem kogoś tam z drugiego krańca Polski ? Ale gościu zamawiał ze dwa bądź trzy tygodnie wcześniej niż ja a czas wysyłki się kończył to wcisnęli mi jego numer że niby moja już wysłana . Teraz skomlą bym podczas zakładania sporu podał przyczynę jako rezygnacja z zamówionego towaru bo inaczej to zepsuję im opinię !
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: Adrián »

hornet2 pisze:Znalazłem ten element na Ebayu i złożyłem zamówienie . Może tym razem się uda .
Sprawdziłeś komentarze sprzedawcy? :-)
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: hornet2 »

Adrián pisze:
hornet2 pisze:Znalazłem ten element na Ebayu i złożyłem zamówienie . Może tym razem się uda .
Sprawdziłeś komentarze sprzedawcy? :-)
Tak sprawdziłem , 99% pozytywnych opinii . Jednego dnia zamówione a następnego już wysłane . Nie tak jak w Aliexpress gdzie od chwili złożenia zamówienia gościu ma aż 10 dni czasu na wysyłkę .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: piwko »

Wszystko rozumiem ale po kiego czorta dają numer śledzenia przesyłki kogoś innego ?

Może ciśniesz ich o jak najszybszą wysyłkę i męczysz meilami, to podają cokolwiek na odczep się... Zauważ, że tylko ty masz takie problemy z lipnymi wysyłkami... Przypadek? Nie sądzę :)
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: hornet2 »

piwko pisze:Wszystko rozumiem ale po kiego czorta dają numer śledzenia przesyłki kogoś innego ?

Może ciśniesz ich o jak najszybszą wysyłkę i męczysz meilami, to podają cokolwiek na odczep się... Zauważ, że tylko ty masz takie problemy z lipnymi wysyłkami... Przypadek? Nie sądzę :)

Przed złożeniem zamówienia pytałem gościa czy aby na pewno ma ten towar na magazynie ? Zapewnił mnie że bez obaw mogę go u niego zamówić . Miał aż 10 dni czasu na wysyłkę . Dziewiątego dnia dostałem info że zamówienie zostało wysłane . Z numeru śledzenia przesyłki wynikało że przesyłka jest już na Wer Warszawa . Już wtedy domyśliłem się że podany numer śledzenia był nie mój . Nie tylko ja mam z Alie problem . Po prostu nie każdy chce o tym pisać . Przykładowo Kolega @ miś pisał że miał podobny problem .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
ODPOWIEDZ