Zamawianie w Aliexpress

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9752
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: pawelsky »

Nie, to nie przekret, numery sie zmieniaja bo grupuja paczki w jedna. Jak nie dotrze po 90 dniach zakladasz spor i tyle. Nie ma tu wiekszej filozofii.
krzyszo
Posty: 118
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:33
Lokalizacja: Jawor

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: krzyszo »

pawelsky pisze:Nie, to nie przekret, numery sie zmieniaja bo grupuja paczki w jedna. Jak nie dotrze po 90 dniach zakładasz spor i tyle. Nie ma tu większej filozofii.
prócz 3ech miechów w plecy i braku np rezystorów bądź innej elektroniki stoi się w miejscu. o zwrot się nie martwię.
I tak jak pisałem wcześniej zacznę od koszyków wysyłek Aliexpress Standard Shipping w granicach opłacalności
Na youtube znajdziesz mnie pod
ChrisRC_FPV

Moje latadła; VX210, HEXA F550, 250stka HSKRC freestyle (realnie 240)
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: mkrawcz1 »

Rezystory z Chin? Chce Ci się tyle czekać? Nie lepiej Lispol czy TME?
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9752
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: pawelsky »

krzyszo pisze:prócz 3ech miechów w plecy i braku np rezystorów bądź innej elektroniki stoi się w miejscu. o zwrot się nie martwię.
W Chnach nie kupuje sie rzeczy ktore potrzebujesz na szybko. Jak chcesz zaoszczedzic musisz poczekac - cos za cos.
krzyszo
Posty: 118
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:33
Lokalizacja: Jawor

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: krzyszo »

mkrawcz1 pisze:Rezystory z Chin? Chce Ci się tyle czekać? Nie lepiej Lispol czy TME?
A to nie wiedziałem ;\
Mój błąd.
pawelsky pisze:W Chnach nie kupuje sie rzeczy ktore potrzebujesz na szybko. Jak chcesz zaoszczedzic musisz poczekac - cos za cos.
Ten czas 60-90 dni kalkulowałem ale nie to że po 90 dniach Chińczyk chce abym poczekał jeszcze z 15 dni i zamknął spór, aby uwaga... skończyła się ochrona kupującego.
Oni nas mają za idiotów?
Na youtube znajdziesz mnie pod
ChrisRC_FPV

Moje latadła; VX210, HEXA F550, 250stka HSKRC freestyle (realnie 240)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9752
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: pawelsky »

Chinczyk paczke wyslal, wiec nie win Chinczyka. To w wiekszosci przypadkow ciezko pracujacy ludzie ktorzy dostaja po kieszeni z winy Twojej narodowej poczty i faktu ze chciales przyoszczedzic pare PLN. Ty kase z powrotem dostaniesz - on nie, wiec mysle ze powinienes troszke spuscic z tonu.
krzyszo
Posty: 118
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:33
Lokalizacja: Jawor

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: krzyszo »

pawelsky pisze:Chinczyk paczke wyslal, wiec nie win Chinczyka. To w wiekszosci przypadkow ciezko pracujacy ludzie ktorzy dostaja po kieszeni z winy Twojej narodowej poczty i faktu ze chciales przyoszczedzic pare PLN. Ty kase z powrotem dostaniesz - on nie, wiec mysle ze powinienes troszke spuscic z tonu.
ja to naświetle inaczej - nie toleruje złodziejstwa dlatego proszę nie pisać Twojej, z pocztą jestem związany z musowego wyboru - przesyłkami z Chin. Od X lat w Polsce korzystam z kurierów, inpostu bądź punktów odbioru. Dodatkowo Sama Poczta nie przyznaje się do swoich węzłów (rozdzielczych) logistycznych. To że dostają po kieszeni, każdy to wie - ilekroć przesyłka przyszła nawet po 5 miechach z mega zniszczonym opakowaniem bądź uszkodzona dokonywałem zwrotu kasy.
Każdy z nas kupuje tam gdzie taniej - po to są oszczędności - zrozumiesz kiedy będziesz musiał dokonywać wyborów finansowych (domyślam się że masz tak napchane kasą kieszenie że słowo wybór jest Ci obcy). Dzięki oszczędzaniu dokonujemy poprawnych wyborów ekonomicznych, więc nie naświetlaj oszczędzania jako jakiegoś problemu (osoby).
A ton jeśli zauważysz skierowany jest ku poczcie polskiej. Zwróciłem uwagę na tracking od chińczyka bo już kolejny raz miałem sytuację że otrzymywałem nie swój albo historyczny tracking (w ostatnim czasie) więc nie jest to kwestia przypadku. A jeśli Chińczyk chce abym czekał kolejne 15 dni niech napisze do Aliexpresu aby wydlużyli mu okres ochrony - ja nie mam nic przeciwko bo czekając 90 dni kolejne 5 czy 10 nic nie zmieni.
Na youtube znajdziesz mnie pod
ChrisRC_FPV

Moje latadła; VX210, HEXA F550, 250stka HSKRC freestyle (realnie 240)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9752
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: pawelsky »

krzyszo pisze:nie toleruje złodziejstwa dlatego proszę nie pisać Twojej, z pocztą jestem związany z musowego wyboru - przesyłkami z Chin.
Po pierwsze primo nie napisalem "Twojej" tylko "Twojej narodowej" - czytaj polskiej.
Po drugie z poczta jestes zwiazany tylko i wylacznie przez wlasna decyzje zaoszczedzenia paru zlotych. Nikt Ci w Chinach kupowac nie kazal.
Po trzecie - nie pasuje Ci poczta, nie rob zakupow w Chinach, zaplac normalne stawki za dostawe, cla, podatki i nie jecz.
krzyszo pisze:Każdy z nas kupuje tam gdzie taniej - po to są oszczędności - zrozumiesz kiedy będziesz musiał dokonywać wyborów finansowych (domyślam się że masz tak napchane kasą kieszenie że słowo wybór jest Ci obcy). Dzięki oszczędzaniu dokonujemy poprawnych wyborów ekonomicznych, więc nie naświetlaj oszczędzania jako jakiegoś problemu (osoby).
Dokonuj sobie wyborow jakich chcesz, ale bierz tez na klate ich konsekwencje i nie wyladowywuj swoich frustracji na Chinczyku, ktory w calej tej sytuacji jest zwykle najmniej winny. I nie baw sie w domysly bo kiepsko Ci to wychodzi.
krzyszo pisze:A ton jeśli zauważysz skierowany jest ku poczcie polskiej.
Jasne, "Oni nas maja za idiotow?" bylo zwrocone do poczty, tja... Ktos tu ma chyba czytajacych za idiotow. ;)
krzyszo pisze:A jeśli Chińczyk chce abym czekał kolejne 15 dni niech napisze do Aliexpresu aby wydlużyli mu okres ochrony - ja nie mam nic przeciwko bo czekając 90 dni kolejne 5 czy 10 nic nie zmieni.
Ochrony nie mozna przedluzyc gdy jej pierwotny okres minie. Wtedy pozostaje tylko spor, wiec zachowaj sie jak normalny czlowiek, poczekaj do konca terminu sporu i dzien przed koncem odrzuc lub zaakceptuj propozycje sprzedawcy. Byc moze do tego czasu przesylka dojdzie. Umow sie tez na forme ew. pozniejszej zaplaty gdy jednak przesylka kilka dni pozniej sie pojawi.
krzyszo
Posty: 118
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:33
Lokalizacja: Jawor

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: krzyszo »

pawelsky pisze:Po pierwsze primo nie napisalem "Twojej" tylko "Twojej narodowej" - czytaj polskiej.
Wystarczyło nie dodawać słowa Twojej, nie widzę celowości tego "Twojej"
pawelsky pisze:Po drugie z poczta jestes zwiazany tylko i wylacznie przez wlasna decyzje zaoszczedzenia paru zlotych. Nikt Ci w Chinach kupowac nie kazal.
Poczta odwala masę numerów, nie tylko w tym przypadku. Zakup to mój wybór, nie tylko z powodu $, powodów jest wiele.
pawelsky pisze: Po trzecie - nie pasuje Ci poczta, nie rob zakupow w Chinach, zaplac normalne stawki za dostawe, cla, podatki i nie jecz.
Dlaczego takie głupoty wypisujesz? Jaki to ma cel? Zauważ że przez podanym przykładzie kolegi powyżej można kupić także pewne paczki (o tym nie wiedziałem) w podobnej cenie, lecz niestety mniejszy rozrzut wartości rezystorów.
Druga rzecz opłacone jest ok 5 zł za przesyłkę w tym zamówieniu. Cło i podatki - jeżeli jesteś tak hojny aby dotować tych przekręciarzy na wysokich stołkach to dotuj. Ja zaoszczedzone pieniążki wysyłam na fundacje i pomoc osobom chorym. Widzisz różnicę? Chcesz potwierdzenia, bo zaraz napiszesz że wymyślam albo coś zaczniesz przekręcać?
I nie pluję złością i głupimi zaczepkami.

pawelsky pisze: Jasne, "Oni nas maja za idiotow?" bylo zwrocone do poczty, tja... Ktos tu ma chyba czytajacych za idiotow. ;)
Oj, dalej nie rozumiesz że po 90 dniach masz 15 dni na jakiekolwiek szanse rozmów z chińczykiem? To tak jak w Polsce 14 dni na zwrot towaru? Jeżeli on prosi o anulowanie i czekanie tych magicznych 15 dni wiedząc że 16 dnia będę mógł go pocałować w d... to wg Ciebie to jest uczciwe podejście? Włacz myślenie. O to mi chodziło.
pawelsky pisze: Ochrony nie mozna przedluzyc gdy jej pierwotny okres minie. Wtedy pozostaje tylko spor, wiec zachowaj sie jak normalny czlowiek, poczekaj do konca terminu sporu i dzien przed koncem odrzuc lub zaakceptuj propozycje sprzedawcy. Byc moze do tego czasu przesylka dojdzie. Umow sie tez na forme ew. pozniejszej zaplaty gdy jednak przesylka kilka dni pozniej sie pojawi.
Ochronę można przedłużać przed tymi 90 dniami wygaśniecia, pisałem że towaru nie ma jeszcze. Ale cisza w eterze. Spór też "jest szkodliwy" dla Chińczyka, zostawia ślad. Dlatego im też zależy na tym aby sporów nie zakładać. Temat poruszyłem bo może jakimś cudem temat się nagłosni i w końcu ktoś oberwie za takie pzłodziejskie podejście
Na youtube znajdziesz mnie pod
ChrisRC_FPV

Moje latadła; VX210, HEXA F550, 250stka HSKRC freestyle (realnie 240)
majek
Posty: 267
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2012, 22:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: majek »

Kupuj poniżej ok. $22, a będziesz mógł wybrać paczkomat.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9752
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: pawelsky »

krzyszo pisze:Wystarczyło nie dodawać słowa Twojej, nie widzę celowości tego "Twojej"
Wystarczylo czytac ze zrozumieniem a nie co drugie slowo.
krzyszo pisze:Zakup to mój wybór, nie tylko z powodu $, powodów jest wiele.
Wiec licz sie z konsekwencjami tego wyboru i sie nie mazgaj.
krzyszo pisze:Dlaczego takie głupoty wypisujesz? Jaki to ma cel?
Glupoty? To proste zaleznosci. Jak Ci sie je pare razy powtorzy to moze w koncu zrozumiesz.
krzyszo pisze:Zauważ że przez podanym przykładzie kolegi powyżej można kupić także pewne paczki (o tym nie wiedziałem) w podobnej cenie, lecz niestety mniejszy rozrzut wartości rezystorów.
Faktem ze nie ogarniasz wyszukiwarki i nie potrafisz znalezc polskiego sklepu badz sprzedawcy na Allegro sprzedajacego rezystory bym sie raczej nie chwalil.
krzyszo pisze:Cło i podatki - jeżeli jesteś tak hojny aby dotować tych przekręciarzy na wysokich stołkach to dotuj.Ja zaoszczedzone pieniążki wysyłam na fundacje i pomoc osobom chorym. Widzisz różnicę? Chcesz potwierdzenia, bo zaraz napiszesz że wymyślam albo coś zaczniesz przekręcać?
Janusz biznesu i Janosik w jednym. Chcesz medal czy dyplom wystarczy?
krzyszo pisze:I nie pluję złością i głupimi zaczepkami.
Za to plujesz na Chinczyka ktory bedzie musial zasponsorowac Twoja dzialnosc charytatywna.

krzyszo pisze:Oj, dalej nie rozumiesz że po 90 dniach masz 15 dni na jakiekolwiek szanse rozmów z chińczykiem? To tak jak w Polsce 14 dni na zwrot towaru? Jeżeli on prosi o anulowanie i czekanie tych magicznych 15 dni wiedząc że 16 dnia będę mógł go pocałować w d... to wg Ciebie to jest uczciwe podejście? Włacz myślenie. O to mi chodziło.
Po to masz mozg zeby samemu zdecydowac czy chcesz zrobic to o co Cie Chinczyk prosi czy nie. On swoja prace uczciwie wykonal, nawalila poczta, wiec frazesy o uczciwosci sobie podaruj.
krzyszo pisze:Ochronę można przedłużać przed tymi 90 dniami wygaśniecia, pisałem że towaru nie ma jeszcze.
Nie ma znaczenia czy towar jest czy nie ma, tylko czy minelo 90 od wysylki czy nie. Jesli minelo nie ma mozliwosci przedluzenia - koniec, kropka.
krzyszo pisze:Ale cisza w eterze.
Jesli rozmawiasz z Chinczykiem w rownie roszczeniowym tonie to sie nie dziwie. Tez by mi sie nie chcialo z Toba gadac.
krzyszo pisze:Spór też "jest szkodliwy" dla Chińczyka, zostawia ślad. Dlatego im też zależy na tym aby sporów nie zakładać.
Oczywiscie ze jest szkodliwy, bo to jego praca i zarobek, ktory przez pare rezystorkow dla Janosika moze stracic.
krzyszo pisze:Temat poruszyłem bo może jakimś cudem temat się nagłosni i w końcu ktoś oberwie za takie pzłodziejskie podejście
No tak, bo wiadomo ze prezes poczty z wypiekami na twarzy czyta forum modelarskie i przerazony wizerunkowa katastrofa zaraz zrobi porzadek w sortowni. Az chcialo by sie zacytowac:
krzyszo pisze:Włacz myślenie.
krzyszo
Posty: 118
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:33
Lokalizacja: Jawor

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: krzyszo »

pawelsky pisze:
krzyszo pisze:Wystarczyło nie dodawać słowa Twojej, nie widzę celowości tego "Twojej"
Wystarczylo czytac ze zrozumieniem a nie co drugie slowo.
krzyszo pisze:Zakup to mój wybór, nie tylko z powodu $, powodów jest wiele.
Wiec licz sie z konsekwencjami tego wyboru i sie nie mazgaj.
krzyszo pisze:Dlaczego takie głupoty wypisujesz? Jaki to ma cel?
Glupoty? To proste zaleznosci. Jak Ci sie je pare razy powtorzy to moze w koncu zrozumiesz.
krzyszo pisze:Zauważ że przez podanym przykładzie kolegi powyżej można kupić także pewne paczki (o tym nie wiedziałem) w podobnej cenie, lecz niestety mniejszy rozrzut wartości rezystorów.
Faktem ze nie ogarniasz wyszukiwarki i nie potrafisz znalezc polskiego sklepu badz sprzedawcy na Allegro sprzedajacego rezystory bym sie raczej nie chwalil.
krzyszo pisze:Cło i podatki - jeżeli jesteś tak hojny aby dotować tych przekręciarzy na wysokich stołkach to dotuj.Ja zaoszczedzone pieniążki wysyłam na fundacje i pomoc osobom chorym. Widzisz różnicę? Chcesz potwierdzenia, bo zaraz napiszesz że wymyślam albo coś zaczniesz przekręcać?
Janusz biznesu i Janosik w jednym. Chcesz medal czy dyplom wystarczy?
krzyszo pisze:I nie pluję złością i głupimi zaczepkami.
Za to plujesz na Chinczyka ktory bedzie musial zasponsorowac Twoja dzialnosc charytatywna.

krzyszo pisze:Oj, dalej nie rozumiesz że po 90 dniach masz 15 dni na jakiekolwiek szanse rozmów z chińczykiem? To tak jak w Polsce 14 dni na zwrot towaru? Jeżeli on prosi o anulowanie i czekanie tych magicznych 15 dni wiedząc że 16 dnia będę mógł go pocałować w d... to wg Ciebie to jest uczciwe podejście? Włacz myślenie. O to mi chodziło.
Po to masz mozg zeby samemu zdecydowac czy chcesz zrobic to o co Cie Chinczyk prosi czy nie. On swoja prace uczciwie wykonal, nawalila poczta, wiec frazesy o uczciwosci sobie podaruj.
krzyszo pisze:Ochronę można przedłużać przed tymi 90 dniami wygaśniecia, pisałem że towaru nie ma jeszcze.
Nie ma znaczenia czy towar jest czy nie ma, tylko czy minelo 90 od wysylki czy nie. Jesli minelo nie ma mozliwosci przedluzenia - koniec, kropka.
krzyszo pisze:Ale cisza w eterze.
Jesli rozmawiasz z Chinczykiem w rownie roszczeniowym tonie to sie nie dziwie. Tez by mi sie nie chcialo z Toba gadac.
krzyszo pisze:Spór też "jest szkodliwy" dla Chińczyka, zostawia ślad. Dlatego im też zależy na tym aby sporów nie zakładać.
Oczywiscie ze jest szkodliwy, bo to jego praca i zarobek, ktory przez pare rezystorkow dla Janosika moze stracic.
krzyszo pisze:Temat poruszyłem bo może jakimś cudem temat się nagłosni i w końcu ktoś oberwie za takie pzłodziejskie podejście
No tak, bo wiadomo ze prezes poczty z wypiekami na twarzy czyta forum modelarskie i przerazony wizerunkowa katastrofa zaraz zrobi porzadek w sortowni. Az chcialo by sie zacytowac:
krzyszo pisze:Włacz myślenie.




Czytając całe te Twoje wypociny stwierdzam jedno..
nie mylili się Ci którzy tu byli i omijają te forum szerokim łukiem, jednocześnie twierdząc że to forum klaunów.
Bo tam gdzie Twoje posty tam jeden wielki syf, nie wiem co na takim głupkowatej argumentacji chcesz osiągnąć w stosunku do każdego który dodaje jakikolwiek post, ale znacząco odstrasza innych użytkowników, bo serio na siłę próbujesz komuś dopiec jakby Cię życie skrzywdziło. Skończ być chamem i burakiem, taka moja rada.
I przez to te forum traci i będzie nadal tracić. Dziw że jeszcze tu ktoś zagląda i dodaje jakiś post.


I przestań pisać takich głupot z pisaniem Twojej - w argumentacji czytaj co drugie słowo.
Bo gdyby Twoje imię wykrzykiwał jakiś palant w jakimś kontekście na podwórku przy Tobie stwierdziłbyś że słyszysz "drugie: słowo a nie Twoje imię? Bo pierd.. takie farmazony że aż oczy bolą. A poczta jest Polska nie "moja", dlatego nazywa się Pocztą Polską. A narodowa to może być flaga. Nie wiesz to się doucz. Ja akcjonariuszem Poczty Polskiej nie jestem.
Dalszej części nie skomentuję, bo szkoda mojego czasu.
Na youtube znajdziesz mnie pod
ChrisRC_FPV

Moje latadła; VX210, HEXA F550, 250stka HSKRC freestyle (realnie 240)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9752
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: pawelsky »

krzyszo pisze:Dalszej części nie skomentuję, bo szkoda mojego czasu.
Sadzac po ilosci wylanego belkotu czasu masz az nadto, ale skoro juz sobie udzielamy rad - bylbym ostrozny w nazywaniu ludzi z forum klaunami...
ODPOWIEDZ