Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Rctimer to teraz tak daje d..y że już nigdy u nich nic nie kupię. Zaznaczyłem że chcę HKpost, dodatkowo drukowanymi wpisałem że chcę wysyłkę HKpost a nie Posten.se to jak na złość wysłali posten.se Zapytałem dlaczego tak mnie wy..jali to powiedzieli że elektronike HKpostem im celnicy zawracają a zamówiłem 6 piast do silników... Teraz ta przesyłka pójdzie 2 miesiące zamiast 2 tygodnie...
Madfly
Posty: 491
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 12:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Madfly »

Ja też zaznaczyłem HK post, napsałem w komentarzu, że nie dopuszczam sytuacji, żeby to był posten.se a i tak poszedł DHL. Loteria :)
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pilot »

fragles pisze:...Drugie z eBaya wysłane przesyłką nierejestrowaną :evil: idzie od 1 marca i nie wiadomo gdzie jest :evil:
Spokojnie, z ebaya idzie ok. 1,5-2 miesięcy :-) Też nieraz tracę cierpliwość bo nie wiadomo czy gdzieś krąży, czy wsiąkła na amen. Przezornie warto założyć spór na Paypal, jak dojdzie to się zamyka i po sprawie.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: wrzech »

3 marca zamówiony Taranis z HK global, na stronie PP ostatnie info o wysłaniu dalej 25 marca i cisza :) Zakładam już spór bo ostatnie dni tykają.
Marek
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

i co Ci da spor
?
Taranis i tak wysylany jest rejestrowana przesylka
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Post autor: fragles »

pilot pisze:Spokojnie, z ebaya idzie ok. 1,5-2 miesięcy :-) Też nieraz tracę cierpliwość bo nie wiadomo czy gdzieś krąży, czy wsiąkła na amen. Przezornie warto założyć spór na Paypal, jak dojdzie to się zamyka i po sprawie.
Tak też zrobiłem.
Adasko pisze:i co Ci da spor
?
Taranis i tak wysylany jest rejestrowana przesylka
Spór można założyć najpóźniej w 45 dni od zakupu - jeśli tego nie zrobisz, termin minie a przesyłka całkiem zaginie - szanse na odzyskanie kasy marne...
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

Ty zalozysz spor , HK poda numer trackingu i co dalej ?
jakie szanse sa na zwrot kasy , zadne bo potwierdzenie wysylki jest
KYK
Posty: 158
Rejestracja: niedziela 06 maja 2012, 13:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: KYK »

Mi ostatnio szybko idą paczki, aż sam się zdziwiłem. Z ebaya 1,5-2 tygodnie. Z banggoda zamówiona tydzień temu jest już na WER w Warszawie :shock:
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Post autor: fragles »

Adasko pisze:Ty zalozysz spor , HK poda numer trackingu i co dalej ?
jakie szanse sa na zwrot kasy , zadne bo potwierdzenie wysylki jest
Przecież pisałem, że przesyłka jest nierejestrowana, więc potwierdzenia wysyłki nie ma. A nawet gdyby było, to taka paczka też może zaginąć.
Awatar użytkownika
efevee
Posty: 89
Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 08:15
Lokalizacja: Bdg

Post autor: efevee »

shaggee pisze:Rctimer to teraz tak daje d..y że już nigdy u nich nic nie kupię. Zaznaczyłem że chcę HKpost, dodatkowo drukowanymi wpisałem że chcę wysyłkę HKpost a nie Posten.se to jak na złość wysłali posten.se Zapytałem dlaczego tak mnie wy..jali to powiedzieli że elektronike HKpostem im celnicy zawracają a zamówiłem 6 piast do silników... Teraz ta przesyłka pójdzie 2 miesiące zamiast 2 tygodnie...
Spokojnie, do mnie posten.se ostatnio szlo 11 dni z rctimera.
Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: wrzech »

Właśnie, magiczne 45 dni po upływie których już nic nie mogę zrobić. W zeszłym roku tego nie zrobiłem a kase HK oddawal mi pół roku. Za kilka dni termin minie więc poczekam do ostatniego dzwonka. W końcu tysiak piechotą nie chodzi ;)
Marek
Awatar użytkownika
noker
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 01 maja 2011, 07:50
Lokalizacja: Puławy City

Post autor: noker »

nie czekaj, już składaj!
Nie ma litości dla kombinatorów, mi dopiero dzisiaj wysłali przesyłkę zamówiona 28.03
wszystko na stanie (raptem dwie pozycje, radio i zasilacz sieciowy :D :D :D ), ba numer do trakingu juz podawali, i dziwnym trafem dzisiaj się jakoś sam zmienił na inny, ale i tak będę zakładał spór po 40 dniu jak sie nie pojawi,
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

Specjalnie nie pisałem bo czekałem co będzie :D
W czwartek rano moja zguba z HK global werehouse doturlała się do Wawy po 3 tygodniach tułaczki, doturlała się i od razu wpadła na status zatrzymanie w cle...
W tym samym czasie przyszły jeszcze 2 inne na wer wawa. Dosłownie o tej samej godzinie z różnicą nie przekraczającą 15 minut, jedna z nich dosłownie od razu została wysłana do Lublina i w piątek już ją miałem w chacie, a druga nie wiedzieć czemu leżała cały czwartek, piątek i dopiero w sobotę wysłali ją do Lbn. W między czasie w piątek przyszła jeszcze jedna na wer wawa i przegoniła tą z czwartku :D
Odnoszę wrażenie (być może mylne) że te mniejsze jakoś szybciej idą i nie ważne czy pisze na nich priorytet czy nie priorytet.
Generalnie potwierdzam z BG ekspres wysyłają i ekspres dostawa, tydzień od zamówienia listonosz z paczką w drzwiach - czasem z alledrogo ekonomicznym się dłużej czeka.

A wracając do tej nieszczęsnej paczki z HK global - wpisały cymbały (HK) pełną wartość na kwicie pocztowym, no nie dziwie się że zatrzymali... Dopiero dziś przyszedł list, wysłałem wszytko i może w środę puszczą bo jutro wątpię.

Podsumowując to pierwsze i ostatnie tak duże moje zamówienie z HK global, pomijając już aspekty kosztowe to czas oczekiwania jest jakąś kpiną. Jedynie co opłaca się tam zamawiać to Lipo, ale wiadomo z EU. W IXX wieku szybciej by tą paczkę na koniu przywieźli niż ten ich singpost w dobie samolotów :lol:
Na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony z BG, z GLB też w miarę szybko dochodzi, ale dają ciała z wysyłaniem - musi swoje odleżeć.

@wrzech - pisałem już ze 3 razy na tym forum. PayPal to nie koniec świata - płacisz kartą masz 13 mc na reklamację/zwrot i to bez tworzenia sporów i durnych przepychanek w nich.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
techfreak
Posty: 222
Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 09:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: techfreak »

wrzech pisze:3 marca zamówiony Taranis z HK global, na stronie PP ostatnie info o wysłaniu dalej 25 marca i cisza :) Zakładam już spór bo ostatnie dni tykają.
Ja też zamówiłem 3 marca i cisza... rozumiem że zakładać na PayPalu sprawę?:)
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

Spór raczej :P
Pewnie że zakładaj, jak się wyjaśni i paczka się znajdzie to zamkniesz, nic nie ryzykujesz :-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ