Latanie przy maszcie telefonii komórkowej.

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

grzechotek
Posty: 75
Rejestracja: środa 27 mar 2019, 11:45

Latanie przy maszcie telefonii komórkowej.

Post autor: grzechotek »

Mam dziwne (i pewnie śmieszne) pytanie. Czy jeśli polatam sobie bardzo blisko masztu telefonii komórkowej (tzn. blisko anten) to urwie mi sygnał CF lub VTx ? Postawili dwa lata temu maszt ma chyba z 60m i trochę boję upadku drona z takiej wysokości.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Latanie przy maszcie telefonii komórkowej.

Post autor: Verid »

Pytanie nie jest śmieszne bo można przy odrobinie nieszczęścia stracić model.
Praktyka pokazuje że w większości przypadków latanie w okolicach BTSów jest bezpieczne ALE były opisywane przypadki gleb lub failsafe bo może się tak zdarzyć że się odbiornik RC "zapcha" jak trafi w bardzo silny sygnał. Na wideo, o ile wpływ będzie to będziesz widział od razu bo odbiornik masz przy sobie.
Oczywiście wszystko zależy od tego jak zdefiniujesz "blisko" i jakiego latadła używasz ale generalnie jak nie musisz to unikaj. Po co ryzykować że akurat ten twój będzie podatny?
Ten wredny...
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Latanie przy maszcie telefonii komórkowej.

Post autor: kiu86 »

Ja dji mini 2 latając w poblizu nadajników GSM (nadajnik około 200-300m ode mnie bez problemu uzyskałem odległość 2km i nie miałem problemu ani z RC ani z wizja. Najbliżej nadajnika byłem w okolicach 100m nie miałem problemem z dji mini 2 fimi X8 oraz samolotami z odbiornikiem frsky rxsr.
grzechotek
Posty: 75
Rejestracja: środa 27 mar 2019, 11:45

Re: Latanie przy maszcie telefonii komórkowej.

Post autor: grzechotek »

Blisko tzn. ze 2m od anten, a potem chciałem pocisnąć w dół wzdłuż masztu. Ale jak mówisz by nie ryzykować, to nie będę.
Na YT widziałem film jak ktoś leciał dronem tuż nad liniami wysokiego napięcia i złapał FS.
ODPOWIEDZ