Narzekanie na prawo, Unię, COVID itp. itd TU

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: lesz »

po 1,2,3 nie jecze :) raczej Twoje powtarzanie sie to nieco przypomina

wystarczylo odpisac bez tego dziwnego tonu "po 1, po 2, po 3" - byloby i bardziej tresciwie i bardziej kolezensko :)
a odnoszac sie do Twojego punktu 2, niestety nalozenie ww. przepisow jest na razie tylko na papierze :( przynajmniej ja nie spotkalem sie z zadna dodatkowa informacja, a akurat na dniach dokonywalem zakupu. wiec podtrzymuje stwierdzenie: mamy wiecej biurokracji, efekt nadal mizerny.
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: pawelsky »

lesz pisze:wystarczylo odpisac bez tego dziwnego tonu "po 1, po 2, po 3" - byloby i bardziej tresciwie i bardziej kolezensko :)
Kolezenska jest prosba w pierwszym poscie o niezasmiecanie watka narzekaniami, ale najwyrazniej trzeba Ci to przekazac bardziej dobitnie.
lesz pisze:a odnoszac sie do Twojego punktu 2, niestety nalozenie ww. przepisow jest na razie tylko na papierze :( przynajmniej ja nie spotkalem sie z zadna dodatkowa informacja, a akurat na dniach dokonywalem zakupu. wiec podtrzymuje stwierdzenie: mamy wiecej biurokracji, efekt nadal mizerny.
Istnieje cos takiego jak okres przejsciowy, nie mozna wymagac zeby producenci/importerzy/dystrybutorzy z dnia na dzien wycofali ze sprzedazy wszystkie swoje dotychczasowe drony, bo braki im papierka czy oznaczenia klasy. Przepisy wyraznie mowia o wprowadzeniu produktu na rynek "po raz pierwszy", wiec przestan biadolic, tylko zapoznaj sie z rozporzadzeniem delegowanym 2019/945.

Jesli apele do lesza o powstrzymanie malkontenctwa nie pomoga prosba do moda o przeniesienie jego narzekan do osobnego watka gdzie bedzie mogl sobie pouzywac do woli..
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: lesz »

pawelsky pisze: Kolezenska jest prosba w pierwszym poscie o niezasmiecanie watka narzekaniami, ale najwyrazniej trzeba Ci to przekazac bardziej dobitnie.
Nie uwazam, by dyskusja i wypowiedz nawiazujaca bezposrednio do postow labo i sajgona byla offtopem. dotyczy ona przeciez tematu egzekucji ww. przepisow, ktora powinna dla nas byc istotna i jest w temacie.
Szanuje Twoj wklad pracy w stworzenie tematu, nie zgodze sie jednak, ze robie tutaj smietnik. Jezeli post byl zbyt osobisty, bo przekazywal tez moj punkt widzenia (ale chyba o to chodzi w forum, o dyskusje - inaczej mozna po prostu zamknac temat by nikt nic nie dopisywal). Jesli moderacja uzna, ze ww. post nie mial zwiazku z przepisami - prosze o ich usuniecie :)
i wszystkim zycze wiecej usmiechu oraz zakladania dobrej woli drugiej strony
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: pawelsky »

lesz pisze:Jezeli post byl zbyt osobisty, bo przekazywal tez moj punkt widzenia (ale chyba o to chodzi w forum, o dyskusje - inaczej mozna po prostu zamknac temat by nikt nic nie dopisywal).
Ten watek ma sluzyc przekazywaniu konkretnych informacji o przepisach takich jakie sa, a nie osobistych utyskiwan nad nimi, bo te niczego do tematu nie wnosza i przepisow nie zmienia. Na marudzenie masz cale forum, dlaczego uparles sie zeby mimo kilkukrotnych prosb nadal robic to tutaj? Czy naprawde nie jestes w stanie uszanowac tej prosby, zalozyc sobie osobnego watka i tam wylewac swoje zale?
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: krall »

Dokładnie Panowie,
pawelsky stara się Wam to wszystko objaśnić, może już czasem bez matczynej cierpliwości, a tymczasem faktycznie głównie jest narzekanie.
Mi też nowe przepisy nie leżą ale co zrobić. Jeśli w tym wątku będziemy głównie natyskiwać to wątek będzie nieczytelny a przecież nie o to chodzi.

Pozwolę sobie zrobic wyjątek od reguły i pousuwamy Wasze posty niezwiązane z tematem. A na żale proponuję założyć nowy temat.
Tu dyskusję ograniczmy do konkretnych pytań w temacie i odpowiedzi.

PS
Wdrażanie nowych przepisów jest trudne bo:
1. EASA wymyśliła sobie zrobić rewolucję
2. EASA nie do końca to przemyślała i sama się poprawia i będzie jeszcze poprawiać
3. ULC musi to przełożyć na nasze i ma jeszcze kawałek swojej działki, którą musi utworzyć
4. do tego dochodzi jeszcze zagadnienie zapewnienia pewnej spójności z polskimi regulacjami
5. i jeszcze nieszczęsny temat konwersji starych uprawnień i przepisów przejściowych

Dlatego wszystkim, którym się aż tak nie śpieszy do latania po nowemu, proponuję wyluzować i czekać na rozwój wypadków
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: labo »

pawelsky pisze:Zgodnie z KPA Art 35. PULC powinien takie sprawy zalatwic bez zbednej zwloki, nie dluzej niz w ciagu miesiaca. Proponuje uswiadomic sobie ile takich wnioskow PULC od poczatku obowiazywania przepisow otrzymal i uzbroic sie w cierpliwosc...
Ma czas do 30dni, ale jak wspomniałem wcześniej, brak potwierdzenia zablokowało od 31.12.2020 latanie w kategorii szczególnej. Powiniennem wydać sprzęt na ten weekend i nie będę mógł tego zrobić.
krall pisze:Dlatego wszystkim, którym się aż tak nie śpieszy do latania po nowemu, proponuję wyluzować i czekać na rozwój wypadków
Niestety spieszy się. :(
krall pisze:pawelsky stara się Wam to wszystko objaśnić, może już czasem bez matczynej cierpliwości,
Krall, tu nie chodzi o matczyną cierpliwość. Podkreślałem na forum wielokrotnie, że pawelsky na niesamowitą wiedzę, jednak bardzo często język wypowiedzi budzi u wielu osób odruch obronny, bo jest nieodpowiedni. Nie chodzi o np. suche: "było w tym wątku, poszukaj", "nie oglądałeś dokładnie, oglądnij jeszcze raz", "mówi o tym usatwa nr" (w domyśle sam poszukaj - bo to jest ok. podał numer, ale poszukaj sam) itp. Chodzi o wypowiedzi typu: " nie jęcz", "nie marudź", "Ile razy mam Ci jeszcze powtórzyć" itd. Ja zwracam na te wypowiedzi uwagę i na prawdę Kol. pewelski dopiekł wielu osobom. Kol. kuczy to dobrze podumował:
kuczy pisze:zbanuj mnie, bo jeszcze za malo ludzi odeszło z tego forum przez Ciebie... zostanie archiwum dla potomnych
Podziwiam cierpliwość modów, bo ja już dawno bym dał Kol. pawelski krawat na przemyślenie stylu niektórych wypowiedzi. Podkreślam jeszcze raz, wiedzę ma niesamowitą, ale styl wypowiedzi niejednokrotnie niestosowny.
Sebaa pisze:Oświadczenie o NSTS też wysłałem na podany u nich na stronie adres e-mail. Po kilku dniach dostałem odpowiedź, że mam to wysłać przez e-PUAP. Więc coś tam się dzieje, szkoda tylko, że na stronie były błędne informacje. Teraz już to poprawili, ale jak ja wysyłałem to było podane, że skan z odręcznym podpisem wysyłać na e-mail. Wysłałem drugi raz i zobaczymy.
Ja wydrukowałem, podpisałem, zeskanowałem do pdf i puściłem przez ePUAP. Czekam na rozwój wydarzeń.



EDIT: Czy ktoś otrzymał potwierdzenie oświadczenia o NSTS-x? W jaki sposób: na ePUAP, maila, na profilu operatora na drony.ulc.gov.pl itd?
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: labo »

Zrobiłem dzisiaj rozeznanie w ubezpieczeniach w PZU, Hestii i jeszcze porozmawiałem sobie z Finansową Chatą.
Nie chcę siać defetyzmu, ale jak się nic nie zmieni w ubezpieczeniach, a wejdzie obowiązek ubezpieczenia Operatora, to na rynku nie ma takich ubezpieczeń. Aktualnie są, ale pilotów. We wszystkich rozmowach wspólnie dochodziliśmy do wniosku, że jeśli faktycznie taki wymóg wejdzie, to znając szybkość wprowadzania nowych ofert przez ubezpieczycieli, to od stycznia latanie może być nielegalne. Oby tak nie było.

Przy okazji dowiedziałem się, że tylko trzy kraje (w tym Polska) wprowadziły nowe przepisy. Szkoda, bo nasze poprzednie uważam były tylko do dopracowania.
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: sajgon »

Daj spokój ostatnio stwierdziłem spróbuję być "legalny" i postanowiłem zarejestrować swój lot w aplikacji... i przez pomyłkę zarejestrowałem go w kategorii A2 co ku mojemu zdziwieniu było możliwe pomimo braku moich "uprawnień" ogólnie nie ma żadnych kar w kodeksie karnym które miały by nam nakazywać widzimisię rozporządzeń UE...
Odsyłam do ostatnich newsów dotyczących wyższości prawa krajowego nad rozporządzeniami UE.
ODPOWIEDZ