Sterowanie dronem.

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

grzechotek
Posty: 75
Rejestracja: środa 27 mar 2019, 11:45

Sterowanie dronem.

Post autor: grzechotek »

Mam takie dziwne pytanie, jak sterujecie dronem ? Samymi kciukami czy na dwa palce: kciuk i wskazujący ? Ja steruje kciukami i próbuję nauczyć się na dwa palce, ponieważ wydaje mi się że tak jest większa precyzja. Tak sadzę, gdy oglądam filmy inny pilotów.
Co tym sądzicie ?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Sterowanie dronem.

Post autor: Verid »

Kwestia przyzwyczajenia. Widziałem "lataczy" wyczyniających cuda kciukami i takich co owe cuda wyczyniali "szczypem".
Osobiście korzystam z obydwu metod. Samolotami latam "szczypem" - zaczynałem od dużej, pulpitowej aparatury która niemal uniemożliwiała latanie kciukami i tak już zostało.
Natomiast kopter (Mavic Air) poganiam kciukami bo tam drążki są dość krótkie i "szczyp" jest niewygodny. Poza tym podgląd mam na tablecie i całość wygodniej trzymać pełną garścią.
Ten wredny...
grzechotek
Posty: 75
Rejestracja: środa 27 mar 2019, 11:45

Re: Sterowanie dronem.

Post autor: grzechotek »

Miałem Sparka i tam zawsze latałem na kciuki, bo tam precyzji nie trzeba, gdyż ten dron sam lata. W acro freestyle częściej widzę na dwa palce a przy wyścigach na kciuki. Chodzi mi o to czy uczy się jak to nazwałeś "szczytem" czy dalej na kciuki, chcę być bardziej precyzyjny w lataniu.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Sterowanie dronem.

Post autor: Adrián »

Jak Ci wygodniej. Polataj tak i tak i zobacz jak jest precyzyjniej. Z moich dosw wynika, że kciukami jest mniej precyzyjnie, co też nie znaczy, że to zły sposób latania i tak często latam mało wymagającymi kopterami.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Sterowanie dronem.

Post autor: lesz »

Duzo zalezy od wielkosci radyjka(i lapek uzytkownika), dlugosci drazkow i czy masz zawieszone na szyji, czy trzymasz tylko w lapkach.
Ja tez mam wrazenie, ze na 2 palce/szczypanie mam wiecej precyzji niz na kciukach. Latam tak i tak, po prostu sprobuj co lepsze dla Ciebie :)
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
ODPOWIEDZ