Szczepienia przeciw COVID-19

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Szczepienia przeciw COVID-19

Post autor: pawelsky »

Jezeli ktos z 40+ sie dzisiaj rejestrowal na termin kwietniowy (a wiec jego termin zostal anulowany) lub nie rejestrowal sie a chcialby to informuje ze ponownie zostaly otwarte zapisy - w tej chwili dostepne sa jeszcze terminy od ok. 11 maja.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Szczepienia przeciw COVID-19

Post autor: pma_ »

jeszcze jakby to działało
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Re: Szczepienia przeciw COVID-19

Post autor: zeman0 »

pma_ pisze:jeszcze jakby to działało
Mnie się udało na 11 maja.... :mrgreen:
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Szczepienia przeciw COVID-19

Post autor: pawelsky »

pma_ pisze:jeszcze jakby to działało
W nocy poszlo bez problemu. Teraz sie ludzie rzucili i zrobili DDOSa, ale warto probowac do skutku. Mozna tez telefonicznie - 989.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Szczepienia przeciw COVID-19

Post autor: pma_ »

hm ciekawa ta rejestracja, po zalogowaniu się do rejestacji mam tylko informację, ze nie mam żadnch skierowań
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Szczepienia przeciw COVID-19

Post autor: pawelsky »

pma_ pisze:hm ciekawa ta rejestracja, po zalogowaniu się do rejestacji mam tylko informację, ze nie mam żadnch skierowań
To znaczy ze nie zglaszales checi szczepienia wczesniej (styczen/luty) i bedziesz musial poczekac na zapisy swojego rocznika pod koniec kwietnia lub na poczatku maja.
https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szcze ... -40-59-lat
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Szczepienia przeciw COVID-19

Post autor: pma_ »

no właśnie zgłaszałem na tej śmiesznej stronie zrobionej przez studentów na kolanie (szczepimysie.....)
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Szczepienia przeciw COVID-19

Post autor: pawelsky »

pma_ pisze:no właśnie zgłaszałem na tej śmiesznej stronie zrobionej przez studentów na kolanie
A kliknales Potwierdz w mailu ktory dostales po rejestracji?
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Szczepienia przeciw COVID-19

Post autor: Adasko »

dziwnie sie prowadzi te szczepienia w Polsce
W UK niegdzie sie nie rejestrowalismy a jestem z zona 6 tygodni po szczepieniu
mialem dwa adresy do wyboru jeden 3km a drugi 5 km od miejsca zamieszkania
umawialem tylko godzine i dzien szczepienia , mialem trzy dni do wyboru dla jasnosci .
po przybyciu na 15"50 bo taki czas wybralem o 16'05 siedzialem w samochodzie
Jak slucham ze w polsce ludzie jezdza po 400km to nie wiem czy plakac czy sie smiac bo to komedia jakas
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Szczepienia przeciw COVID-19

Post autor: pawelsky »

Adasko pisze:umawialem tylko godzine i dzien szczepienia , mialem trzy dni do wyboru dla jasnosci .
po przybyciu na 15"50 bo taki czas wybralem o 16'05 siedzialem w samochodzie
Jak slucham ze w polsce ludzie jezdza po 400km to nie wiem czy plakac czy sie smiac bo to komedia jakas
W Polsce tez umawiasz godzine i dzien szczepienia. I rowniez trwa to 15 min. Nie ma koniecznosci jezdzenia 400km, jesli chcesz to oczywiscie mozesz, ale nie musisz. Mozesz poczekac na dostepnosc szczepienia w Twojej okolicy. Poziom zaszczepienia w Polsce miesci sie w sredniej europejskiej i z wyjatkiem kwietniowej wpadki proces szczepien zasadniczo przebiega sprawnie. Jedynym problemem jest dostepnosc szczepionek (m.in. dzieki nieladnym zagrywkom AZ, dzieki ktorym mogles sie stosunkowo szybko zaszczepic w UK) i wynikajacy z tego podzial na roczniki.
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Szczepienia przeciw COVID-19

Post autor: Adasko »

pawelsky pisze:
Adasko pisze:umawialem tylko godzine i dzien szczepienia , mialem trzy dni do wyboru dla jasnosci .
po przybyciu na 15"50 bo taki czas wybralem o 16'05 siedzialem w samochodzie
Jak slucham ze w polsce ludzie jezdza po 400km to nie wiem czy plakac czy sie smiac bo to komedia jakas
W Polsce tez umawiasz godzine i dzien szczepienia. I rowniez trwa to 15 min. Nie ma koniecznosci jezdzenia 400km, jesli chcesz to oczywiscie mozesz, ale nie musisz. Mozesz poczekac na dostepnosc szczepienia w Twojej okolicy. Poziom zaszczepienia w Polsce miesci sie w sredniej europejskiej i z wyjatkiem kwietniowej wpadki proces szczepien zasadniczo przebiega sprawnie. Jedynym problemem jest dostepnosc szczepionek (m.in. dzieki nieladnym zagrywkom AZ, dzieki ktorym mogles sie stosunkowo szybko zaszczepic w UK) i wynikajacy z tego podzial na roczniki.
nie wiem naprawde jak jest w PL ale jak slucham co gadaja w tv to wlos sie jezy na glowie.
ilosc szczepien i ilosc nowych zarazen tez poraza
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Szczepienia przeciw COVID-19

Post autor: pawelsky »

Adasko pisze:nie wiem naprawde jak jest w PL ale jak slucham co gadaja w tv to wlos sie jezy na glowie.
No i stad sie zazwyczaj plotki biora...
Adasko pisze:ilosc szczepien i ilosc nowych zarazen tez poraza
Szczepia w tej chwili tyle ile maja szczepionek, jak w calej unii. A co do ilosci zarazen to w przeliczeniu na mieszkanca lacznie jest ich praktycznie tyle samo co w UK. Bedzie oczywiscie wiecej, bo strategia zapobiegania rozprzestrzenianiu sie wirusa praktycznie nie istnieje, ale nawet mimo to wspolczynnik smiertelnosci jest w Polsce o 20% mniejszy niz w UK.
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Szczepienia przeciw COVID-19

Post autor: Adasko »

pawelsky pisze:
Adasko pisze:nie wiem naprawde jak jest w PL ale jak slucham co gadaja w tv to wlos sie jezy na glowie.
No i stad sie zazwyczaj plotki biora...
Adasko pisze:ilosc szczepien i ilosc nowych zarazen tez poraza
Szczepia w tej chwili tyle ile maja szczepionek, jak w calej unii. A co do ilosci zarazen to w przeliczeniu na mieszkanca lacznie jest ich praktycznie tyle samo co w UK. Bedzie oczywiscie wiecej, bo strategia zapobiegania rozprzestrzenianiu sie wirusa praktycznie nie istnieje, ale nawet mimo to wspolczynnik smiertelnosci jest w Polsce o 20% mniejszy niz w UK.
chyba sobie zartujesz
przegladnij dane przelicz na ilosc obywateli
co mnie obchodzi ile maja szczepionek mnie obchodzi ilu jest zaszczepionych
dzis w UK 10 zgonow z powodu covida w Polsce 204 zgony z powodu covid
nic dodac nic ujac do twojej niezbyt madrej wypowiedzi
cytat


Piątek był wprawdzie dniem wolnym od pracy i mogły wystąpić opóźnienia w rejestrowaniu zgonów, tak jak to się dzieje w weekendy, ale nie zmienia to faktu, że ich liczba wyraźnie spada. W trakcie minionych siedmiu dni stwierdzono 254 zgony z powodu Covid-19, czyli o 43,7 proc. mniej niż w poprzednich siedmiu dniach.

Spada także liczba wykrytych zakażeń koronawirusem. Ich bilans z ostatniej doby - 3 423 - jest drugim najniższym od 17 września. To zarazem trzeci przypadek w ciągu ostatnich siedmiu dni, gdy ich liczba była niższa niż 4 000. Łączny bilans siedmiu ostatnich dni to 27,9 tys. - o ponad 28 proc. mniej niż w poprzednich siedmiu dniach.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Szczepienia przeciw COVID-19

Post autor: pawelsky »

Adasko pisze:chyba sobie zartujesz
Nope, jestem smiertelnie powazny.
Adasko pisze:przegladnij dane przelicz na ilosc obywateli
Przegladnalem, przeliczylem, w Polsce laczna liczba zakazen na 1 mln mieszkancow to 64486, w UK 63962, czyli niemal tyle samo. W Polsce laczna liczba zgonow na 1 mln mieszkancow to 1453, w UK 1861 czyli czyli o 20% wiecej niz w Polsce.
Adasko pisze:co mnie obchodzi ile maja szczepionek mnie obchodzi ilu jest zaszczepionych
Jak AstraZeneca przestanie leciec w kulki z realizowaniem zamowien na szczepionki dla UE to u nas (i w calej Europie) tez wzrosnie odsetek zaszczepionych. Tak w ramach ciekawostki to odsetek calkowicie zaszczepionych (czytaj obydwoma dawkami) jest w Polsce i w UK niemal taki sam (odpowiednio 5% vs 6% populacji)

Wiele mozna zlego o Polskiej kontroli nad pandemia powiedziec, ale akurat szczepienia ida tak szybko jak moga.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Szczepienia przeciw COVID-19

Post autor: pma_ »

Zapominasz o drobnym szczególe nie na świecie nie traktuje informacji z PL poważnie. Więc liczby, które masz wartość mają średnią (choć jest niewkluczone, że jest niższa niż podają)
Natomiast co do UK jestem przekonany, że zgadzają się do 1 szt.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Zablokowany