Dywagacje nad polityką FrSky

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Dywagacje nad polityką FrSky

Post autor: Verid »

Sorry _pma ale niestety twoje wypowiedzi są tak nacechowane jakąś prywatną krucjatą przeciw FrSky że coraz ciężej traktować je serio bo się człowiek zaczyna zastanawiać czy rzeczywiście coś jest na rzeczy czy tylko znowu ci się ulało niechęcią. Gdzie by się nie przewijał jakikolwiek wątek odnośnie FrSky to wsadzasz tam swoje Carthago delenda est a jak przypadkiem za długo o FrSky jest cicho to zaczynasz tworzyć własne, w identycznym tonie.
Jakby bugi w sofcie maiły być przyczyną rezygnacji z jakiegokolwiek systemu czy firmy to obawiam się że nie zostałoby ci wiele do wyboru, no może poza kilkoma archaicznymi, "bezkomputerowymi" wynalazkami albo całkowicie zamkniętymi systemami (a i to nie do końca). Jak się z aparatury robi wielozadaniowy superkomputer na modłę ewolucji telefonu komórkowego do smartfona, z kolorowymi animowanymi wyświetlaczami dotykowymi, godziliardem funkcji i przydasiów, z możliwością rozszerzenia o własne to w końcu coś w sofcie siądzie. Stara testerska zasada - nie da się sprawdzić wszystkiego w każdej możliwej konfiguracji. Jak napisał pawelsky - jak jest babol to będzie i łatka.

BTW - to są failsafe a nie filesafe. Żadnych plików tam nie ma.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Ciekawy problem z FrSKy

Post autor: pma_ »

@Verid niestety latam na FrSky i takie rzeczy mnie ruszają, więc może kogoś też zainteresują.
Z drugiej strony polityka zmian tej firmy mnie wq.. dlatego też nie kupuję nic nowego od nich.

EDIT: ok z tym porzucaniem to może lekka przesada ale może to być pewien problem, szczególnie jeśli jest tak jak napisał Pawelsky.
I nie FrSKy nie naprawi tego buga, bo nie naprawiają softu do starszych odbiorników więc jest to duży problem.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ciekawy problem z FrSKy

Post autor: pawelsky »

pma_ pisze:I nie FrSKy nie naprawi tego buga, bo nie naprawiają softu do starszych odbiorników więc jest to duży problem.
Pomijajac fakt ze KAZDY producent po jakims czasie zaprzestaje wydawania poprawek do starszych produktow to akurat w przypadku FrSky trafiles jak kula w plot i niestety mijasz sie z prawda - ostatnia poprawka (nawet do wiekowych, niedostepnych juz w sprzedazy odbiornikow jak X4R czy X8R) naprawiajaca problem drzacych serw zostala wydana w tym roku...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Ciekawy problem z FrSKy

Post autor: Verid »

pma_ pisze:@Verid niestety latam na FrSky i takie rzeczy mnie ruszają, więc może kogoś też zainteresują.
Tak, oczywiście - ewentualna nieprawidłowość w pracy sprzętu (FrSky czy jakiegokolwiek innego) jest warta zgłoszenia szerszej publiczności. Natomiast fakt że
pma_ pisze:Z drugiej strony polityka zmian tej firmy mnie wq.. dlatego też nie kupuję nic nowego od nich.
Już nie obchodzi nikogo więc dobrze by było żebyś unikał nacechowania emocjami przy opisywaniu tego pierwszego elementu, jakiekolwiek uczucia by tobą targały wobec tego czy innego producenta. Łatwiej się wtedy czyta i nie odnosi się wrażenia że zgłaszający czepia się bardziej w imię zasad niż z rzeczywistej potrzeby. Mieliśmy tu już etatowe płaczki z jednej strony wyrzekające jakie to DJI jest złe, jak nas łańcuchuje, szpieguje i stawia się ponad prawem ale z drugiej strony wciąż korzystające z zabawek tej firmy mimo solennych zapewnień o sprzedaży tychże, w ramach "kary" dla producenta. Zdecydowanie odradzam żebyś podążał ich drogą.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Ciekawy problem z FrSKy

Post autor: pma_ »

OK, o poprawce nie widziałem, niestety ona jest tylko dla ACCST 2, a ich implementacja w taranis nie pozwala mieć równoczeście 2.x i 1.x.
Niestety część odbiorników mam tak głęboko zakopanych, że nie jestem w stanie ich zaktualizować.
Alw jak się okazuje, że wielki problem to nie jest bo MPM jakoś to obsługuje.
Do tego podejście do sprzętu gdzie kupujesz topowy nadajnik i w następnym roku nie można go używać z nowym modułem R9 też mocno zniechęca. (Pwel SPychalski miał fajne wideo o tym)
Umyślne "zepsucie" Q7 żeby crossfire nie chodził z pełną predkością też jest bardzo pro-kliencie.
FrSky było bardzo pro-kliencką firmą z bardzo innowacyjnym sprzętem, a teraz podąża w stronę spektrum.
Więc wybacz ale przy takim podejści do klienta każdemu będę odradzał inwestowanie w ekosystem FrSky bo za 3 lata się okaże, że musisz kupić nowe radio bo firma wpadła na nowy pomysł.

DJI jest inną historią, ale nie pamiętam narzekań, że nowa wersje FW powoduje, że połowa twojego sprzętu nie nadaje się do użytku.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ciekawy problem z FrSKy

Post autor: pawelsky »

pma_ pisze:OK, o poprawce nie widziałem, niestety ona jest tylko dla ACCST 2, a ich implementacja w taranis nie pozwala mieć równoczeście 2.x i 1.x.
A po co Ci rownoczesnie 2.x i 1.x?
pma_ pisze:Niestety część odbiorników mam tak głęboko zakopanych, że nie jestem w stanie ich zaktualizować.
Czekaj, czyli najpierw narzekasz ze FrSky nie wypuszcza aktualizacji, a jak juz wypusci to narzekasz, bo nie chce Ci sie wykonac odrobiny wysilku zeby zaktualizowac sobie odbiornik? Chyba sam nie wiesz czego chcesz...
pma_ pisze:Umyślne "zepsucie" Q7 żeby crossfire nie chodził z pełną predkością też jest bardzo pro-kliencie.
Jasne i jeszcze jak wlaczysz radio to mleko w okolicy kwasnieje a krowy przestaja sie cielic...
pma_ pisze:FrSky było bardzo pro-kliencką firmą z bardzo innowacyjnym sprzętem, a teraz podąża w stronę spektrum.
A potem protokoly zostaly zhackowane i nastapil wysyp tanich chinskich odbiornikow (o niekoniecznie dobrej jakosci i stabilnym zasiegu). Firmy nie sa instutuacjami charytatywnymi i zyja ze sprzedazy. Niestety jak wprowadzili innowacje (ACCESS) to zaraz wylalo sie wiadro pomyj. Niektorym po prostu nie dogodzisz.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Ciekawy problem z FrSKy

Post autor: Verid »

pma_ pisze:DJI jest inną historią, ale nie pamiętam narzekań, że nowa wersje FW powoduje, że połowa twojego sprzętu nie nadaje się do użytku.
Może dlatego że nie używasz ale ja za to pamiętam całkiem dobrze jak ostatnia albo przedostatnia aktualizacja wepchnęła NoFly zones do Ph2 ku utrapieniu tych którzy w nich mieszkają bo niekoniecznie pokrywające się z polską legislacją, inna usadziła Ph3 całkowicie do czasu wydania kolejnej, a jeszcze inna powodowała rzeczywiste i urojone problemy w Mavic Air. Innych sprzętów od nich nie mam więc nie śledziłem ale śmiem twierdzić że jest tego wincyj. A schodząc z garba DJI - ostatnia aktualizacja do GoPro2 praktycznie usadziła tą kamerę bo zapis dwóch plików naraz wzorem GoPro3 powodował nie występujące wcześniej problemy ze stabilnością pracy a co gorsza przestał działać rollback do starszej wersji softu. Przykładów z innych podwórek też można by mnożyć, także - nic nowego pod słońcem. Może się to nie podobać, można przejść nad tym do porządku dziennego co nie zmienia faktu że nadal jestem za oddzieleniem prywatnych odczuć od faktów w przypadkach takich jak ten.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Ciekawy problem z FrSKy

Post autor: pma_ »

Z jakością softu masz oczywiście rację ale to o czym piszesz to bugi głupie lub nie.
Ale nie widzę by FrSky planowało zrobić radio, które będziesz obsługiwało ACCESS razem z oboma ACCST i bardziej o to chodzi.

Wspomniałeś wcześniej o Futabie, ja do tego się nawet nie zbliżam jak widzę ile tam jest niezgodnych ze sobą prokotołów ale jak na razie są wspierane wszystkie.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ciekawy problem z FrSKy

Post autor: pawelsky »

pma_ pisze:Ale nie widzę by FrSky planowało zrobić radio, które będziesz obsługiwało ACCESS razem z oboma ACCST i bardziej o to chodzi.
FrSky zrobilo juz kilka aparatur z ACCESS wstecznie kompatybilnych z ACCST wiec albo kiepsko sie rozgladasz, albo na sile szukasz dziury w calym...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Ciekawy problem z FrSKy

Post autor: pma_ »

Faktycznie masz rację i się pomyliłem. Powiedz jeszcze, ze któreś radio obsługuje ACCST 1.0 i 2.1 to stawiam dowolnie wybrany napój.


@Verid wywal proszę dyskusję o FrSky do hydepark, a zostaw tylko część o mikro failsafe
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ciekawy problem z FrSKy

Post autor: pawelsky »

pma_ pisze:Powiedz jeszcze, ze któreś radio obsługuje ACCST 1.0 i 2.1
Kazde radio z wewnetrznym modulem FrSky i gniazdem na modul zewnetrzny.
ODPOWIEDZ