Jaki super-cieńki ekranowany przewód 1żyłowy?

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Jaki super-cieńki ekranowany przewód 1żyłowy?

Post autor: volender »

Może pytanie nie do końca w temacie modelarskim, ale:
- przerabiam sobie pickup w gitarze akustycznej, i chcę zmienić kawałek przewodu 1 żyłowego ekranowanego na jakiś super cienki (i elastyczny) - aktualny ma jakieś 1,5-2mm średnicy i jest w pcv.

Jakoś nie mogłem znaleźć nic pasującego na necie - może ktoś podpowiedzieć?
Myślałem trochę nad użyciem przewodu ze słuchawek dousznych, ale tam jest jeden drucik w środku - chyba bezpieczniejszy byłby wielodrutowy.

Aktualnie przewód wygląda tak:
Obrazek
tomtech1
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 25 paź 2018, 21:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki super-cieńki ekranowany przewód 1żyłowy?

Post autor: tomtech1 »

Moim zdaniem im cieńszy tym gorzej, spadek napięcia a w akustyce to bardzo ważne.
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki super-cieńki ekranowany przewód 1żyłowy?

Post autor: volender »

To i tak po kilku cm przejdzie w ten grubszy który teraz jest, a zaraz dalej będzie wchodzić do przedwzmacniacza.
Więc prąd praktycznie żaden tam nie popłynie. Więc i spadku napięcia nie będzie ;).

Ale muszę się jakoś wymanewrować tam, bo ten pickup wystawał do wnętrza gitary, a teraz musi być na płasko, więc ta gruba belka na zdjęciu wylatuje, w jej miejscu potrzebuję przykleić mikrofon.
Zostaną tylko te 3 "widełki" osobno, i muszę je połączyć przewodem - wcześniej łączyła je elektrycznie ta belka.
Miejsca tam jak na lekarstwo.

Obrazek
tomtech1
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 25 paź 2018, 21:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki super-cieńki ekranowany przewód 1żyłowy?

Post autor: tomtech1 »

To proponuje w laptopach przewody sygnałowe są cieniutkie i bardzo dobrej jakości sam wykorzystywałem je w miejscach gdzie było bardzo ciasno (max kilka cm).
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Jaki super-cieńki ekranowany przewód 1żyłowy?

Post autor: Verid »

No właśnie - przewód antenowy od jakiegoś laptopowego FiFiRiFi? Sluchawkowe to mordęga bo w tych najcieńszych izolacją jest tylko lakier. Jak ci przy lutowaniu odleci to masz po ekranowaniu/zwarcie do masy.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki super-cieńki ekranowany przewód 1żyłowy?

Post autor: volender »

Racja, dzięki! Że też na to nie wpadłem ;-)
Szukałem kabli po różnych sklepach typu tme, albo all, ale przecież mam jakieś odbiorniki od turnigy ;). W końcu się przydadzą do czegoś, jako dawcy antenki ;).
ODPOWIEDZ