Drony do przemytu papierosów z ukrainy - wielki sukces SG?

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

motykami
Posty: 55
Rejestracja: piątek 06 cze 2014, 22:42
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Drony do przemytu papierosów z ukrainy - wielki sukces SG?

Post autor: motykami »

Natknąłem się na taki artykuł:
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-d ... Id,4533672

Śmieszą mnie trochę zdjęcia - na których widać same ramy do wielo-wirnikowców oraz małe modele.
A już najbardziej rozbawił mnie moment w filmie w którym zrobiono zbliżenie na małą 250-tkę - no faktycznie tą to musieli przemycać tony papierosów :mrgreen:

Szczerze mówiąc wygląda to tak jakby wpadli do modelarni jakiegoś hobbysty - oczywiście nie znamy szczegółów sprawy, nie wiemy jakimi dowodami dysponuje straż graniczna ani jak wpadli ludzie dokonujący przemytu, jednak z zamieszczonych zdjęć i filmu nie wynika kompletnie nic a wręcz widać że 90% sprzętu tam przedstawionego nie nadaje się do przemytu/transportu czegokolwiek.
No bo ileż to paczek papierosów wejdzie do takiego skrzydła 1,2m, albo motoszybowca który ma nie więcej jak 1,9m?
Ktoś latał tylko po to żeby przetransportować 10 paczek papierosów? Bez sensu...
No inaczej sprawa by wyglądała z innym nielegalnym towarem którego współczynnik cena/masa-objętość jest znacznie wyższy.
Domyślam się że w takim przypadku transport np. 10kg miałby już realny sens, ale w artykule wyraźnie piszą o papierosach.

No co innego te ramy do dużych wielowirnikowców - tutaj już można by trochę załadować, aczkolwiek widzę same ramy, nie widzę ani jednego złożonego i nadającego się do lotu.

Swoją drogą ciekawe pakiety leżą na półkach, jakieś DIY z 18650?

Pozdrawiam, Michał.
ODPOWIEDZ