Zlotowy przedłużacz

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Zlotowy przedłużacz

Post autor: Kowal »

Jako, że na zlocie się zadeklarowałem, zakładam temat o zakupie "zlotowego przedłużacza".
Potrzeba by było jakieś 150-200m przewodu 3x4² (chyba 32A wystarczy :roll:) aby doprowadzić zasilanie ze skrzynki na lotnisku. Ze względu na wagę takiego przedłużacza (200m to około 50kg), to trzeba by zrobić jakiś bęben, oraz skrzynkę przyłączeniową z zabezpieczeniami...
W związku z tym, że pomysł "wykluł się" w niedzielę, i nie było sił, aby dokonać pomiaru, to dobrze by było, gdyby ktoś mieszkający w pobliżu, podjechał, i zmierzył ile potrzeba tego przedłużacza do miejsca, gdzie mniej więcej stał w tym roku camper...

Dobra, temat rozpoczęty, zapraszam do dyskusji, bo do zlotu pozostało tylko jakieś 12 miesięcy :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zlotowy przedłużacz

Post autor: PiotrSz »

Artur, tu nie ma nad czym dyskutować, trzeba zobaczyć co ile kosztuje i założyć zbiórkę na portalu np zbieramy.pl
Myślę że ludzie jeżdzący na zlot spokojnie się zrzucą i na przyszły rok będzie jak znalazł.
Tylko faktycznie trzeba zmierzyć ile potrzeba kabla ze skrzynki pod "campera" ;-)
Trzeba liczyć cienkim szczochem że taki zestaw 200m kabla 3x4² + rozdzielnia hermetyczna z gniazdami i bezpiecznikamito około 1200zł

Kolega jest za granicą na urlopie więc nie mam dostępu do cen hurtowych ale jak wróci to mogę zapytać o ceny na jego konto.

Edit: zadzwoniłem do hurtowni i bez rabatów kabel 3x4² w porządnej izolacji gumowej jest w cenie 22zł/mb ale pewnie da się taniej znaleźć, kolejna sprawa że taki kabel jest sprzedawany w odcinkach 100m. Do tego trzeba by porządne wtyczka i gniazdo hermetyczne żeby to spiąć.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Zlotowy przedłużacz

Post autor: krall »

Co do odległości.
O ile dobrze zamarkowałem skrzynkę to 200m min musiałoby być
Clipboard02.jpg
Clipboard02.jpg (93.63 KiB) Przejrzano 17103 razy
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Zlotowy przedłużacz

Post autor: Kowal »

Na Alledrogo znalazłem nieco taniej taki: kabel OW 3x4 guma 300/500V
Ale rozdzielnica na wypasie :-D
krall pisze:O ile dobrze zamarkowałem skrzynkę to 200m min musiałoby być.
Jeśli to ta "kreska" zaznaczona na zdjęciu ma 200m, to potrzeba jeszcze co najmniej 50m
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zlotowy przedłużacz

Post autor: PiotrSz »

Artur, czyli taki zestaw 250m z rozdzielnią wyjdzie z przesyłką lekko ponad 2000zł, kupa kasiory ;-)
Ale jeśli zaczniemy zbierać teraz to może uzbieramy do przyszłego zlotu ;-)

Jeszcze by się przydała jakaś szpula albo ze dwie żeby to zwijać... 100m to około 50kg
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Zlotowy przedłużacz

Post autor: Głuś »

Nie lepiej zainwestować w agregat? Już nawet do tysiaka da się coś kupić - pierwszy przykład z googla: https://www.leroymerlin.pl/warsztat/urz ... lsrc=aw.ds
albo droższy https://specnarzedzia.pl/agregaty-prado ... mkEALw_wcB

ale nadal tańszy jak ten kabel do tego waga ponad połowę mniejsza i wygodniejsze, nie trzeba dźwigać szpuli, zwijać, rozwijać, do tego możecie użyć na innych zlotach w innych miejscach gdzie ten kabel będzie albo za długi (więc niepotrzebne dźwiganie), albo za krótki. Biorąc pod uwagę to, że zlot jest raz czy dwa razy do roku koszt paliwa i oleju jest pomijalny - wyjdzie pewnie po kilka zł od osoby, a wygoda nieporównywalna :)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zlotowy przedłużacz

Post autor: PiotrSz »

Głuś, na zlocie nie jest problemem brak prądu a problemem jest dociągnięcie do miejsca gdzie ludzie mogą sobie ten prąd pociągnąć do miejsc biwakowych.
Po za tym ten agregat z Twojego linka raczej nie ogarnie się jak rano kilka osób włączy czajniki po minimum 1,5kW, nie mówiąc o tym że w ciągu dnia non stop kotłuje się kilka ładowarek... to coś nadaje się raczej na działeczkę albo awaryjnie gdzieś do małego zużycia prądu ;-)
Żeby dał radę to musiał by być agregat przemysłowy ale to już kilkadziesiąt tysięcy zł...
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Zlotowy przedłużacz

Post autor: Kowal »

PiotrSz pisze:...to coś nadaje się raczej na działeczkę albo awaryjnie gdzieś do małego zużycia prądu ;-)
5-6 sztuk dało by radę :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zlotowy przedłużacz

Post autor: Assur92 »

Myślę że agregat mógłby nie przetrwać jednego dnia zlotu, szczególnie poranka gdzie właśnie działają czajniki, opiekacze, a nawet ekspresy do kawy ;)
Co do inicjatywy to jestem jak najbardziej za, w sumie co zlot powtarzają się praktycznie te same osoby więc może udało by się coś zorganizować.
Co do samego przewodu to nie wiem czy nawet 3x6 nie warto by było zainwestować. Skrzynki hermetycznej myślę że nie trzeba, wystarczyło by coś takiego https://allegro.pl/oferta/rozdzielnica- ... 7305472818 + dokupić 9 "esek" i zamocować to na kołku z daszkiem by ewentualnie bezpośrednio nie padało na to. A miejsce moim zdaniem optymalne by było na rogu "obozowiska" z namiotami, dalej jak będzie podłączone parę przedłużaczy to już nie będzie takiej masakry jak dotychczas.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Zlotowy przedłużacz

Post autor: Głuś »

Assur92 pisze:a nawet ekspresy do kawy
Ekspresy do kawy na biwak bierzecie? :D
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Zlotowy przedłużacz

Post autor: krall »

Głuś pisze:
Assur92 pisze:a nawet ekspresy do kawy
Ekspresy do kawy na biwak bierzecie? :D
A kto nam zabroni? :D
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zlotowy przedłużacz

Post autor: Piotrowy »

Głuś pisze:
Assur92 pisze:a nawet ekspresy do kawy
Ekspresy do kawy na biwak bierzecie? :D
Taki mały. Na kapsułki :-P U nas na końcu było rano 150V w kontakcie, wiec i kawy nie było :-(
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Zlotowy przedłużacz

Post autor: Kowal »

Cieniasy :mrgreen: Expresik na zlocie w Wincentowie :-P
IMG_20190615_105456_m_crop.jpg
IMG_20190615_105456_m_crop.jpg (581.15 KiB) Przejrzano 16782 razy
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zlotowy przedłużacz

Post autor: PiotrSz »

Assur92 pisze:Co do samego przewodu to nie wiem czy nawet 3x6 nie warto by było zainwestować.
Myślę 3x4² wystarczy skoro do tej pory jechaliśmy na ogrodowych gdzie na pewno któryś był 2x1² i jako tako dawało radę ;-)
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Zlotowy przedłużacz

Post autor: Kowal »

Powracając do tematu... bo zlot już tuż tuż :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
ODPOWIEDZ