Jaka ładowarka Li-pol HV?

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

ewaxx
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2020, 18:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka ładowarka Li-pol HV?

Post autor: ewaxx »

Jest również wersja 400W tej ładowarki: ToolkitRC M8S 400W - jest to udoskonalona wersja M8.
Najtańsza wydaje się ładowarka Turnigy M8 z Hobbykinga - jest taka sama jak ToolkitaRC M8, kosztuje na wrzesień 2020 roku 40$ z dostawą z europy.
Za udoskonaloną wersje ToolkitRC M8S 400W trzeba wydać niecałe 50US dolars z przesyłką.
ewaxx
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2020, 18:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka ładowarka Li-pol HV?

Post autor: ewaxx »

Jeśli mogę coś dodać w kwestii ToolkitRC M8S 400W 18A, to pojawiły się na aliexpresie niestety już klony.
Znajomy kupił i mi użyczył do testów, główna różnica miedzy klonem o oryginałem to masa obu urządzeń. Klon posiada masę ok. 141-142g (tyle co waży M8), oryginał ok 172-173g (wg. Specyfikacji ToolkitRC M8S waży 170g), klon dodatkowo nie posiada zabezpieczenia/bezpiecznika z którym oryginalny Toolkit M8S miał problemy do bodajże ostatnie wersji oprogramowania v1.23 (po prostu paliły się).
Klon miał wgraną ostatnią wersje hardware 1.23 - przynajmniej tak pokazywał. Upgrade klona było możliwe tylko przy USB 3.0, przy USB 3.1 i 2.0 nie wykrywało mi w laptopie dysku od urządzenia - wgranie na nowo v1.23 powodowało to, że trzeba było kalibrować urządzenie i pojawiały się jakieś dziwne dodatkowe pliki.

Za tak niską masę klona M8S najprawdopodobniej odpowiada dużo lżejszy radiator (o ok. 30g aluminium), co powoduje dość sporą niestabilność termiczną urządzenia – z pokazywaniem temperatury też jest coś nie halo.

Brak bezpiecznika w klonie najbardziej przeszkadza przy pomiarze rezystancji ogniw (errory: time out!!!), szczególnie jak klon się zagrzeje – tutaj urządzenie nawet wariowało na maxa.

Rozmawiałem z suportem Toolkita RC (w obu urządzeniach był hardware toolkita) ponieważ najbardziej zmartwiło mnie to, że z urządzenia ustawionego w trybie zasilacza (OUTPUT->POWER->Typical: Customs) nie można wyciągnąć tych maksymalnych rzeczonych 400W.
Otóż gdy zasilimy go z 12V i chcemy z niego zasilić urządzenie na 25V to możemy maksymalnie uzyskać/ustawić prąd 8.2A, czyli tylko 205W – i tu mój zawód, bo chciałem używać urządzenia (i kupić go) jako zasilacza laboratoryjnego o mocy wyjściowej 300W-400W, a najbardziej popularne zasilacze dużej mocy są na 12V. Prąd jak i napięcie możemy ustawiać co 0.1A/0.1V, przy czym minimalny prąd można ustawić tylko na 0.5A, min. napięcie 1V. Tak jest i z tego co support pisał nie ulegnie to zmianie – parametry w specyfikacji są zawyżone. Najlepiej używać urządzenia z dużym zasilaczem 20V-30Voltowym, wówczas problemy z przetwornicą step-up znikną (właściwie ograniczenia) - tylko trudno taki trochę kupić w godziwej cenie.

Nie dajcie się nabić w butelkę – kupujcie tylko oryginalne urządzenia, z klonami zawsze jest coś nie tak!!! - tak przynajmniej twierdzi ToolkitRC.
Choć oba urządzenia z wierzchu wyglądają identycznie. Jam mam nauczkę jak to pare dobrych lat temu kupiłem za 20$ imax B6 na aliexpresie, był to klon - czego wówczas nie wiedziałem - po miesiącu się rozsypał, nie mogłem na ali otworzyć dyskusji i dodatkowo jedna bateria lipo poszła do kosza, bo ten marny klon przeładowywał baterie i źle balansował cele. Nie życzę wam tego!!!
PZD!!!
Awatar użytkownika
Sison
Posty: 22
Rejestracja: sobota 30 paź 2010, 22:13
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Jaka ładowarka Li-pol HV?

Post autor: Sison »

Przez moje ręce przewinęło się około 60 sztuk. Toolkity to zawodne ładowarki. Są niedopracowane i mają masę przypadłości i problemów. Cena kusi, ale to budżetowy wyrób. Można trafić na dobrą sztukę, nie trzeba. Stąd tak wiele skrajnych opinii.
Ja nie polecam

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka
majek
Posty: 267
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2012, 22:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jaka ładowarka Li-pol HV?

Post autor: majek »

Sison, chodzi o jakość części czy montażu? Rozebranie sprawnej i poprawienie lutów (na które miejsca zwłaszcza zwrócić uwagę?), wymiana pasty czy co tam jest pod radiatorem coś zmieni w kwestii długowieczności?
Czy po prostu jest zaprojektowana źle i nic się z tym nie zrobi? (chodzi mi głównie o M8S)
ODPOWIEDZ