Expresslrs HappyModel 2.4

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

noman1
Posty: 94
Rejestracja: piątek 23 cze 2017, 10:19
Lokalizacja: Wrocek

Expresslrs HappyModel 2.4

Post autor: noman1 »

Zalożyłem temat ogólny, jeśli w złym dziale, proszę o przeniesienie.
Niedawno do mnie dotarł zestaw od HappyModel ES24 TX + 3x EP2 RX czy z ceramicznymi antenami.

Czy ktoś używa i ma jakieś doświadczenia ??
Po małch problemach udało mi się wgrać firmware RC1 do TX i RX po wifi.
W końcu bidowanie bez głupich "naciśnij bind i podepnij zasilanie", w końcu upgrade po wifi i żadnych kabelków :)
Jeszcze nie oblatane bo pogoda do d... i wieje..

Czy warto wgrywać kolejne upgrady RC2 do RC7 ??
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Expresslrs HappyModel 2.4

Post autor: pma_ »

Zabrałem się dziś za próby na biurku. Konfigurator działa ok.
Moduł tx zaktualizowałem przez USB ale trzeba było przestawić jumpery na ESP32 (domyślnie były ustawione po środku) bo inaczej słusznie wywalał błąd.
Odbiornika EP nie udało mi się zaktualizować przez BF passthtrough choć mapował poprawny port w BF. Zadziałało wgranie nowej wersji przez WiFI ale "ręcznie", najpierw należy zrobić tylko build wtedy pokazuje folder gdzie jest fw bo inaczej znalezenie jego to koszmar. Potem otwiera się tylko stronę rx i robi się upload. Nie wiem dlaczego ale zadziałało dopiero za drugim razem.
Nie wgrywałem OpenTx 2.3.12 przy wersji .11 działa (akurat testowałem pod kątem samolotu więc CRSF shot mało mnie interesuje)
Pudełko z zestawu jest nieco za luźne w Jumper Tx16, za to wchodziło całkiem ciasno do RM.
Jedyna dziwna rzecz (ale może czegoś jeszcze nie zrobiłem) w telemetrii nie widzę napięcia baterii. Pozatym na biurku działa.
Na razie drukuję nową wersję pudełka.

EDIT: ciekawostka na temat passthrough https://www.rcgroups.com/forums/showpos ... tcount=309
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Expresslrs HappyModel 2.4

Post autor: lesz »

moje leza w pudle i czekaja na wolny czas ;)
tez mam 2.4 zarowno ten "zwykly" jak i drugi slim pod t-lite, z rx to ep2
ogolem trzeba wbic na discorda, tam sie toczy dosc aktywne zycie. na forach to jakies przebitki problemow tylko
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Expresslrs HappyModel 2.4

Post autor: pma_ »

Discord nie jest wygodny jako źródło wiedzy, nie mam czasu śledzić na bieżąco, wyszukiwanie jest ok.
Postanowiłem potestować na AR Wing (nie pro) było na bg w niezłej promocji. Zobaczymy jak będziesz działało bo testy na yt wyglądają zajerewelacyjnie.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
noman1
Posty: 94
Rejestracja: piątek 23 cze 2017, 10:19
Lokalizacja: Wrocek

Re: Expresslrs HappyModel 2.4

Post autor: noman1 »

Wazna rzecz.
Jeżeli wpiszemy hasło w Configuratorze ( oczywiście takie samo do RX i TX) to w RX nie działa tryb bindowania ( 3x zasilanie).
Tryb bindowania bedzie tylko bez hasła.
pma_ pisze: Jedyna dziwna rzecz (ale może czegoś jeszcze nie zrobiłem) w telemetrii nie widzę napięcia baterii.
A ustawileś rozszerzoną telemertię w Configuratorze?

Podobno polaczenie BF Pass nie z każdym FC chce działać.
Nalepiej podpiąć zasilanie akumulatora zaraz przed momentem jak bedzie sie łączył z COM. Na samym USB także może nie zadziałać.
Dla mnie wifi jest najlepsze, inne tryby połączeń są zbędne :)
Ostatnio zmieniony środa 16 cze 2021, 23:26 przez noman1, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ