Nie mogę podnieść drona Bayangtoys X21

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Colnet
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 03 cze 2018, 19:43
Lokalizacja: Mansfield, UK

Nie mogę podnieść drona Bayangtoys X21

Post autor: Colnet »

Dron Bayangtoys X21 kupiłem 3 lata temu i jeszcze nim nie latałem .... Teraz doszedłem "do siebie" ze zdrowiem i planuję go jakoś uruchomić. Zaraz po kupnie uruchamiałem go w domu bo lało i raz mi dron niespodziewanie wystartował - musiałem go łapać żeby nie narozrabiał. Dzisiaj ślęczę nad nim już 3-ci dzień i nie mogę go normalnie uruchomić tak żeby zmienił obroty z tych "wolnego biegu" na wyższe żeby na tej podstawie wiedzieć że się podniesie jak zamontuję mu śmigła. Robię tak :

1. Włączam najpierw dron, potem RC (tylko zasilanie) i czekam aż pojawi się min. 7 satelitów, łapie nawet 16 atelitów. (odwrotna kolejność włączania - nie za każdym razem działa).
2. Lewy "joystick" odciągam w dół-lewo-skos, i prawy w prawo-skos-góra - wtedy diodki z mrugania długi-krótki-krótki przechodzą w krótkie i szybkie mruganie.
3, Kręcę dronem w płaszczyźnie poziomejj 3 razy i po zakończeniu tego cyklu diodki zaczynają świecić ponownie: długi-krótki-krótki
4. Dalsze postępowanie to kręcenie w dwóch pozostałych osiach - ale nic to już nie zmienia.
5. Po zakończeniu "kręcenia" odciągam lewy "joystick" w dół-prosto - czekam jakieś 2-3 sekundy
6. Odciągam lewy "joystick" w lewo-skos-góra i prawy "joystick" w prawo-skos-dół.
7. Uruchamiam silniki : dwa "joysticki" w dół i "do siebie" - silniki startują, bieg jałowy.
8. Próbuję podnieść drona pchając lewy "joystick" do góry-prosto - ale nic się nie zmienia.
9. Próbuję też lewym-górnym przyciskiem, ale też ani drgnie i silniki tylko słychać na biegu jałowym.

Proszę o jakąś pomoc. Może da się go jakoś zresetować, lub w ogóle wymienić mu FW ?
PS: Nie mam instrukcji.
Colnet
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 03 cze 2018, 19:43
Lokalizacja: Mansfield, UK

Re: Nie mogę podnieść drona Bayangtoys X21

Post autor: Colnet »

Po obejrzeniu 8-10 filmików o przygotowaniu tego drona do lotu zauważyłem różnicę w miganiu diodek po pozycjonowaniu. Na filmikach diodki po tym zabiegu świecą na stałe, a u mnie już w czasie pozycjonowania przełączają się na miganie długi-krótki-krótki. Wina ktorejś z elektronik - ale której ?
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Nie mogę podnieść drona Bayangtoys X21

Post autor: wiesiek_kr »

Colnet
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 03 cze 2018, 19:43
Lokalizacja: Mansfield, UK

Re: Nie mogę podnieść drona Bayangtoys X21

Post autor: Colnet »

Dziękuję za odpowiedź. Instrukcja wprawdzie nie pomogła, ale dowiedziałem się kilku innych rzeczy. Problem rozwiązany. Pierwsze co zauważyłem to że dron zaczyna reagować na sterowanie po 20 minutach. Po kilku udanych próbach lotu czas ten skrócił się do 2-3 minut co mnie zastanowiło. Przypuszczalnie w czasie 3`letniego "leżakowania" rozformowały się kondensatory elektrolityczne w elektronice pokładowej. Postanowiłem więc ładować baterie przy włączonym dronie - no i chyba zgadłem z tą diagnozą bo już nie muszę czekać na start drona. Pozostał problem z kamerką bo nie umiem nią zrobić fotografii ani filmu, ale to już problem na inny temat.
ODPOWIEDZ