Pixhawka crash

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Jarus10
Posty: 18
Rejestracja: sobota 26 gru 2020, 13:46
Lokalizacja: Sosnica

Pixhawka crash

Post autor: Jarus10 »

Cześć wszystkim odrazu przejdę do rzeczy zbudowałem hexe na pixhawku zrobiłem autotune ogólnie lata (latał świetnie ) w trybie loiter idealnie trzymał pozycje mam zamontowane 2 gps nie wiem czy to plus czy minus ale mam . Gdy latałem sobie i nagrywałem film w trybie loiter nic się nie działo dopóki nie spadł
Mam 3 podejrzenia
1-smiglo złamało się w trakcie lotu najbardziej dla mnie prawdopodobne bo nie znalazłem go w pobliżu upadku a nie uderzył tym ramieniem w ziemię
2-zla konfiguracja pixa mam logi i film z tego lotu podeślę niżej może wy bardziej doświadczeni zobaczycie coś w tym oprócz dużych wibracji bo je sam widzę
3-ramie do której przykręcony jest silnik w momencie upadku było całkowicie wypadnieye z konstrukcji czy przez wibracje silnika mogło się wysunąć ?ta opcja wydaje mi się najmniej prawdopodobną bo dokręcona było na maxa + supeł glue dodam że jednego dnia stało się tak 2 x identycznie jeśli ktoś by miał cAm mógłby fachowym okiem spojrzeć na te logi i filmik
Jarus10
Posty: 18
Rejestracja: sobota 26 gru 2020, 13:46
Lokalizacja: Sosnica

Re: Pixhawka crash

Post autor: Jarus10 »

Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Pixhawka crash

Post autor: pma_ »

A próbowałeś choć zrobić auto analysis?

Test: GPS = UNKNOWN - join() takes exactly one argument (2 given)
Test: IMU Mismatch = FAIL - Check vibration or accelerometer calibration. (Mismatch: 16.77, WARN: 0.75, FAIL: 1.50)
Test: Motor Balance = WARN - Motor channel averages = [1517, 1392, 1465, 1450, 1422, 1492]
Average motor output = 1456
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Jarus10
Posty: 18
Rejestracja: sobota 26 gru 2020, 13:46
Lokalizacja: Sosnica

Re: Pixhawka crash

Post autor: Jarus10 »

No robiłem to ale nie bardzo ogarniam jeszcze logi więc napisałem tutaj żeby ktoś z dużym doświadczeniem podpowiedział co mam źle co poprawić
ODPOWIEDZ