Obraz fpv

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Jarus10
Posty: 18
Rejestracja: sobota 26 gru 2020, 13:46
Lokalizacja: Sosnica

Obraz fpv

Post autor: Jarus10 »

Witam mam nadajnik ts5828l 600mw i odbiornik skydroid 5.8 org anteny dokupiłem pagoda 2b w nadajniku i odbiorniku takie same i mam pytanie do was dlaczego jak podłączam kamerkę czy to GoPro 3+czy sj4000 to na obrazie fpv ledwo cokolwiek widać jak Nie uzbroje silników jest w miarę ok ale i tak daje to wiele do życzenia po uzbrojeni silników obraz jest tak zły że nie można wogole się połapać co gdzie jest i w którą stronę leci kopter aplikacji jakiej używam na telefon to gofpv albo fpview czy ktoś z was ma jakiś pomysł dlaczego tak może być chciałbym sobie polatać trochę dalej ale nie mogę go z oczu stracić
oskare2345
Posty: 57
Rejestracja: sobota 17 sie 2019, 08:00
Lokalizacja: Okup Mały

Re: Obraz fpv

Post autor: oskare2345 »

Kanały dobre ustawiłeś?
X-UAV mini talon eLeReS i vtx 1.2GHz
TBS source one 7 inch ELRS 868 i vtx 5.8 GHz + GPS
TBS source one 5 inch ELRS 868 i vtx 5.8 GHz + GPS
Jarus10
Posty: 18
Rejestracja: sobota 26 gru 2020, 13:46
Lokalizacja: Sosnica

Re: Obraz fpv

Post autor: Jarus10 »

Wydaje mi się że dobrze na nadajniku dajmy na to mam ustawione 1 i na odbiorniku dałem automatycznie i wyszukalo samo a jak inaczej się ustawia to nie wiem
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: Obraz fpv

Post autor: Japim »

Skoro z uzbrojonymi silnikami jest kicha (a bez jeszcze coś widać) to znaczy że musisz dodać filtr na zasilaniu kamery/nadajnika.
Pozdrawiam,
Przemek
Jarus10
Posty: 18
Rejestracja: sobota 26 gru 2020, 13:46
Lokalizacja: Sosnica

Re: Obraz fpv

Post autor: Jarus10 »

Kamerkę zasilam z osobnego bec 5v możliwe że będzie potrzebny jakiś filtr mam jeszcze jedno pytanie czy da radę poprawić jakość obrazu wyświetlanego na telefonie na kartę nagrywa super tylko obraz przesyła kiepski nokia3310 gdyby miała aparat lepiej by filmy kręciła czy zmiana kamery na trochę lepsza coś da np sj 5000+ latałem mavicem i chciałbym chociaż 50procent tego co ma mavic
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Obraz fpv

Post autor: pawelsky »

Jarus10 pisze:Wydaje mi się że dobrze na nadajniku dajmy na to mam ustawione 1 i na odbiorniku dałem automatycznie i wyszukalo samo a jak inaczej się ustawia to nie wiem
Automatyczne wyszukiwanie kanalu nie gwarantuje ze trafisz we wlasciwy. Po skanowaniu powinienes sprawdzic czy czestotliwosc zgadza sie z ta na ktorej nadaje nadajnik, a jesli nie ustawic wlasciwa czestotliwosc recznie przy pomocy guzika.
oskare2345
Posty: 57
Rejestracja: sobota 17 sie 2019, 08:00
Lokalizacja: Okup Mały

Re: Obraz fpv

Post autor: oskare2345 »

Jarus10 pisze:chciałbym chociaż 50procent tego co ma mavic

Wiesz że analogowe video nigdy nie będzie miało jakości HD? Ustaw kanały na sztywno na tą samą częstotliwość a jak to nie pomoże to kombinuj z zasilaniem. BEC bywają rożnej jakości więc nei można byc pewnym co do tego czy nie wprowadza zakłóceń.
X-UAV mini talon eLeReS i vtx 1.2GHz
TBS source one 7 inch ELRS 868 i vtx 5.8 GHz + GPS
TBS source one 5 inch ELRS 868 i vtx 5.8 GHz + GPS
Jarus10
Posty: 18
Rejestracja: sobota 26 gru 2020, 13:46
Lokalizacja: Sosnica

Re: Obraz fpv

Post autor: Jarus10 »

Wiem że nie będzie tak samo jak cyfrowa udało mi się ustawić że po uzbrojeniu obraz nie sniezy a czy zmiana kamerki na lepsza poprawi trochę jakość czy szkoda pieniędzy wydawać
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: Obraz fpv

Post autor: Japim »

Jarus10 pisze:Wiem że nie będzie tak samo jak cyfrowa udało mi się ustawić że po uzbrojeniu obraz nie sniezy a czy zmiana kamerki na lepsza poprawi trochę jakość czy szkoda pieniędzy wydawać
Wysyłasz obraz droga analogowa. O ile nie kupisz jakiegoś totalnego szitu to nie ma znaczenia czy sygnał obrazu będziesz brał z kamerki FPV czy kamery HD tupu GoPro, SJ+ a może nawet REDa. To i tak po przesłaniu będzie ten sam efekt. To tak działa - a jak myślałeś ze inaczej to zrobiłeś złe założenia. Wszystkie nagrania w jakości HD (zanim pojawił się DJI) pochodzą bezpośrednio z karty w kamerze HD - nie jest to sygnał przesłany na ziemię.

Możesz też kupić inny system do przesyłu danych (ByteFrost) - ale to inna inszość.
Pozdrawiam,
Przemek
ODPOWIEDZ