Apm 2.6 gps

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Jarus10
Posty: 18
Rejestracja: sobota 26 gru 2020, 13:46
Lokalizacja: Sosnica

Apm 2.6 gps

Post autor: Jarus10 »

Witam mam pewien problem z kanałem althole a dokładnie nie trzyma pozycji dryfuje równo z wiatrem nawet lekkim niczym poprostu nie różni się od tryby stabilize jedynie tym że gaz jak dam na min to odrazu nie spada tylko powoli (tak powinno być tak wyczytałem) pozaym niczym się nie różni w domu przy konfiguracji znajduje mi 5-6 satelita czasami 7 na dworze nie wiem ile ale myślę że nie mniej kompas też niby skalibrowane dobrze jak ustawie drona na północ to w programie też pokazuje północ jak by ktoś umiał mi pomóc w tym byłbym bardzo wdzięczny jeśli można proszę o bardzo proste i jasne instrukcje bo jestem raczej z tych poczatkujoco-raczkujacym
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Apm 2.6 gps

Post autor: Verid »

Jak początkująco raczkujący to się weź za czytanie instrukcji. Jeżeli pod hasłem "kanał althole" masz na myśli tryb lotu althold to nie spodziewaj się trzymania pozycji. Althold czyli altitude hold trzyma tylko zadaną wysokość i zmienia sposób reakcji na gaz (do czego już doszedłeś).
Ten wredny...
Jarus10
Posty: 18
Rejestracja: sobota 26 gru 2020, 13:46
Lokalizacja: Sosnica

Re: Apm 2.6 gps

Post autor: Jarus10 »

Dużo czytałem może nie doczytałem dlatego piszę do bardziej doświadczonych bo dalej nie wiem dlaczego tak się dzieje
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Apm 2.6 gps

Post autor: pma_ »

Alt hold to altitude hold czyli trzymanie stałej wysokości, czego nie rozumiesz w tym zdaniu?
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Jarus10
Posty: 18
Rejestracja: sobota 26 gru 2020, 13:46
Lokalizacja: Sosnica

Re: Apm 2.6 gps

Post autor: Jarus10 »

Dobra ogarnięte już dzieki
ODPOWIEDZ