Zepsułem nowego Taranisa X9 Lite.

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zepsułem nowego Taranisa X9 Lite.

Post autor: pawelsky »

Na zdjeciach wszystko wyglada prawidlowo. Obstawiam ze odwrotnie podlaczyles zasilnie do koszyka...
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Zepsułem nowego Taranisa X9 Lite.

Post autor: Z.W15 »

Michal1325 pisze:Otóż z tego co rozumiem nie pomyliłem się ja tylko "fabryka". Pierwszy raz musiałem omyłkowo pomylić polaryzacje i podłączyć na odrwót minus do plusa i plus do minusa i o dziwo zadziałało


przestan kolego prawic farmazony,bo powodujesz zamieszanie w glowach nowych nabywcow tego Taranisa.
Michal1325
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2020, 21:21
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zepsułem nowego Taranisa X9 Lite.

Post autor: Michal1325 »

Zwróćcie uwagę na czerwony przewód który jest podłączony do lewej strony koszyka, która jest oznakowana MINUSEM. Ten sam czerwony przewód wchodzi do prawego skrajnego pina we wtyczce która jest oznaczona PLUSEM. Jak mi to wytłumaczycie?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zepsułem nowego Taranisa X9 Lite.

Post autor: pawelsky »

Michal1325 pisze:Zwróćcie uwagę na czerwony przewód który jest podłączony do lewej strony koszyka, która jest oznakowana MINUSEM. Ten sam czerwony przewód wchodzi do prawego skrajnego pina we wtyczce która jest oznaczona PLUSEM. Jak mi to wytłumaczycie?
Oznaczenia +/- o ktorych piszesz sa na srodku i dotycza biegunow baterii ktore sie ze soba stykaja. Chinczyk zrobil wszystko jak trzeba, to Ty mylnie odczytales oznaczenia.

Nauczka na przyszlosc zeby pokazywac zdjecia zamiast opisywac co zrobiles. Gdybys pokazal zdjecia koszyka z bateriami problem wychwycilibysmy natychmiast.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zepsułem nowego Taranisa X9 Lite.

Post autor: Adrián »

pawelsky pisze:Oznaczenia +/- o ktorych piszesz sa na srodku i dotycza biegunow baterii ktore sie ze soba stykaja. Chinczyk zrobil wszystko jak trzeba, to Ty mylnie odczytales oznaczenia
Dokładnie tak. widać to od razu po oznaczeniach na koszyku.
ODPOWIEDZ