Turnigy 9x + moduł r9m

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

greg2804
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 01 gru 2019, 22:02

Turnigy 9x + moduł r9m

Post autor: greg2804 »

Cześć wszystkim,

Jestem nowym użytkownikiem forum i witałem się z wami z odpowiednim dziale ale zrobię to jeszcze raz tutaj.

Mam do was pytanie:

Posiadam radio turnigy 9x z wgranym softem 9xr i planuje wymienić moduł, planowałem kupił moduł r9m na daleki zasięg ale nie wiem czy będzie działał z tą aparaturą i czy trzeba to jakoś specjalnie konfigurować ??
zastanawiałem się również nad modułem DJT z telemetrią.
Co według was będzie lepszym wyborem do tego radia.
Djt są trochę tańsze oraz mają tańsze odbiorniki z tego co widziałem

pozdrawia
Grzegorz
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Re: Turnigy 9x + moduł r9m

Post autor: FlyPro »

Posiadam 9x z qlrs i polecam Ci:
Zainstalować er9x lub możesz zrobić to tu https://www.olx.pl/oferta/turnigy-9x-fl ... y4Q6G.html
Kupić moim zdaniem najlepszy, gotowy link Qlrs który nie sieje na Video i ma najlepszy zasięg http://qlrs.pl/kompletny-uruchomiony-ze ... stemu-qlrs
greg2804
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 01 gru 2019, 22:02

Re: Turnigy 9x + moduł r9m

Post autor: greg2804 »

RCkopter dziękuję ci bardzo za szybką odpowiedź jednak skupiłem się mocno ja nadajnikach DJT lub R9m i któryś z nich chciałbym kupić.
Do aparatury wgrałem już soft er9x teraz tylko kwestia czy R9m będzie działał
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Turnigy 9x + moduł r9m

Post autor: pawelsky »

greg2804 pisze:Co według was będzie lepszym wyborem do tego radia.
Zle pytanie. Link radiowy dobierasz nie pod aparature tylko pod potrzeby jakie masz. Do czego zamierzasz go uzywac?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Turnigy 9x + moduł r9m

Post autor: Verid »

greg2804 pisze:DJT lub R9m i któryś z nich chciałbym kupić.
Czyli napaliłem się jak szczerbaty na suchary a wy macie powiedzieć że dobrze wybrałem. Sorry chłopie, to tak nie działa.
Jak Pawelsky napisał - powiedz co chcesz osiągnąć to wtedy można z sensem doradzać. No chyba że wybór już zapadł ;-) wtedy dalsza dyskusja niespecjalnie ma sens.
Ten wredny...
greg2804
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 01 gru 2019, 22:02

Re: Turnigy 9x + moduł r9m

Post autor: greg2804 »

Ok to zacznijmy od początku. Będę budował swojego pierwszego drona. Chciałem zmienić nadajnik z oryginalnego turnigy bo wiem ze ten podstawowy jest kiepski i nie chciał bym stracić zasięgu.
Na początek nie będę latał daleko ale może w przyszłości wykożystam nadajnik o dalekim zasięgu dlatego pomyślałem o r9m. Będę do drona również chciał podpiąć kamerkę oraz telemetrię.
W przyszłości również planuje zmianę aparatury na taranisa i chciałbym żeby ten modół był również kompatybilny.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Turnigy 9x + moduł r9m

Post autor: pawelsky »

greg2804 pisze:może w przyszłości wykożystam nadajnik o dalekim zasięgu
Do czego? Co rozumiesz przez 'daleki zasieg'?
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Turnigy 9x + moduł r9m

Post autor: df2 »

Ciekawe jest branie pod uwagę mocno przestarzałego djt. Przecież to nie będzie sensownie działać (nie będzie wykorzystywać pełni możliwości) dla odbiorników XxR i RXxR. Jeśli chcesz zostać przy 9x to:
- telemetry mod
- BT telemetry mod
- mega sound
- xjt lub djt
I już przekraczasz koszt qx7. I masz 1/8 możliwości qx7 (brak luA, niepełna telemetria i funkcje logiczne, mniejsza pamięć na modele, brak podświetlenia, brak miejsca na kolejny moduł).

Kupując qx7, sprzedając x9 masz za 250-300 zł wbudowany xjt z d16 i d8.
Trochę więcej trzeba wydać na x9d+ lub t16 z internal modułem.
X9 w tej chwili jest tylko dla hardkorowcow albo mocno początkujących.
greg2804
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 01 gru 2019, 22:02

Re: Turnigy 9x + moduł r9m

Post autor: greg2804 »

Właśnie problem jest w tym że ja jestem mocno początkujący. Aparaturę 9x kupiłem jakieś 6 lat temu i jedyne co zrobiłem to wgrałem do niej oprogramowanie er9x i leżała w szafie.
Nie chce za dużo do tego dokładać przynajmniej nie na samym początku tym bardziej że wydałem na części do drona już sporo.

W tej chwili nie mogę podłączyć odbiornika przez s-bus czy ppm i muszę stosował encoder pwam/ppm co zajmuje miejsce i dlatego chce to zmienić.
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Turnigy 9x + moduł r9m

Post autor: df2 »

Skoro zależy Ci na miejscu to zobacz jak wygląda rxsr i xm+ i poczytaj czy da się to sensownie, o ile wogole, zbindowac z djt.

Potem zobacz jak wygląda r9mm.

Tak, czy inaczej, jeśli chcesz na siłę zostawać w 9x, to chyba r9m będzie lepszą opcją. Bo wlozysz go też do taranisa.

Natomiast IMHO kupowanie djt to bezsens. Można by się zastanowić nad xjt, tym bardziej że używki chodzą czasami poniżej 50zl. Ale napewno nie djt.

Tak czy inaczej, do telemetrii na 9x raczej uzylbym bluetooth i komórki.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Turnigy 9x + moduł r9m

Post autor: pawelsky »

greg2804 pisze:Właśnie problem jest w tym że ja jestem mocno początkujący.
Skoro jestes poczatkujacy to "daleki zasieg" nie bedzie Ci potrzebny. Warto przy okazji zapoznac sie z http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=562143#p562143 ze szczegolnym uwzglednieniem dwoch ostatnich punktow FAQ.

Jesli nie chcesz wydawac dodatkowych pieniedzy to optymalnym rozwiazaniem dla Ciebie bedzie w tej chwili modul XJT (koszt nowego to okolo 150PLN) i ktorys z miniaturowych odbiornikow ACCST telemetrycznych, np. xsr, rxsr, x4r (koszt okolo 60PLN). Da Ci wystarczajacy zasieg na poczatek. DJT jak pisal d2f jest przestarzaly, R9M jest konstrukcja srednio udana, dodatkowo wymagajaca zewnetrznego zasilania.

Jesli chcesz korzystac z telemetrii musisz zrobic telemetry moda (o ile nie zrobiles tego jeszcze w ramach aktualizacji do er9x). Pozostale mody sugerowane przez d2f nie beda Ci w tej chwili niezbedne.
greg2804
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 01 gru 2019, 22:02

Re: Turnigy 9x + moduł r9m

Post autor: greg2804 »

Dziękuję wam serdecznie za odpowiedz. Telemetry m Od wgraj sobie sam, podświetlane wyświetlacza mam zrobione, nie potrzebuje żeby apka gadała do mnie. Już zamówiłem mówił xjt zobaczymy co z tego wyjdzie
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Turnigy 9x + moduł r9m

Post autor: pawelsky »

greg2804 pisze:Telemetry m Od wgraj sobie sam
Telemetry mod to modyfikacja sprzetowa, wiec samo wgranie firmware tutaj nie wystarczy.
greg2804
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 01 gru 2019, 22:02

Re: Turnigy 9x + moduł r9m

Post autor: greg2804 »

Takie przeróbki to nie nie problem to ogarnę.
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Turnigy 9x + moduł r9m

Post autor: df2 »

Ogarnąłeś?
Zdecydowałeś się w końcu na xjt czy r9m?
ODPOWIEDZ