Orange OpenLRS - mały teścik

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Orange OpenLRS - mały teścik

Post autor: maxiiii »

Zostaw to, tak jest poprawnie. Nie ma sensu tego zmieniać zyski nie są większe niż strata. W prawym oknie masz wartość częstotliwości odświerzania ramek. Przy 19200 masz 39hz. Jest to wystarczająca wartość.
farmaceuta
Posty: 132
Rejestracja: niedziela 14 lip 2019, 21:21
Lokalizacja: Mielec

Re: Orange OpenLRS - mały teścik

Post autor: farmaceuta »

Nie no generalnie tego nie zmieniam poki co bo i tak nie latam (straszne ziu ziu na dworze ;-) ) pytalem tak teoretycznie bo w watkach openlrs lub eleres wyczytalem ze na wysokich predkosciach zasieg zaczyna dosc mocno uciekac.
Dzieki za szybka odpowiedz :-)
Pozdrawiam serdecznie :-)
farmaceuta
Posty: 132
Rejestracja: niedziela 14 lip 2019, 21:21
Lokalizacja: Mielec

Re: Orange OpenLRS - mały teścik

Post autor: farmaceuta »

Witam ponownie szanowne grono...
Posiadam komplet orangerx 1watt z tym nowym odbiornikiem w obudowie i mam takie pytanie..Jaki tu soft idzie?? Bo nie jestem pewny czy w nich pinout do SPI itp nie jest inny niz do openlrs i pasuje tylko do ulrs...wiem ze czesc modulow jest kompatybilna z jednym i drugim oprogramowaniem, tylko nie wiem jak jest z tym modulem wlasnie...(rx jak na zdjeciu)
Załączniki
86181.jpg
86181.jpg (41.63 KiB) Przejrzano 3893 razy
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Orange OpenLRS - mały teścik

Post autor: maxiiii »

Nie wiem ale się wypowiem.
Najprawdopodobniej jest to HW2. Ale aby to sprawdzić należy wgrać HW2 jako TX. W zakładce spectrum analizer powinien pojawić się znajomy wykres odczytu analizatora pasma. Jeżeli go nie ma należy wgrywać wszystkie TX aż uzyska się prawidłowy wykres. Będzie wtedy wiadomo na jakim HW jest zbudowany odbiornik. Reszta to już standard.
farmaceuta
Posty: 132
Rejestracja: niedziela 14 lip 2019, 21:21
Lokalizacja: Mielec

Re: Orange OpenLRS - mały teścik

Post autor: farmaceuta »

I tak zrobie :-)...a jezeli sie okaze ze to faktycznie lyka tylko ulrs na innym pinout to moge sobie "ot tak" zmienic piny od SPI w kodzie(gitsly) bez innych zmian/ceregieli?
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Orange OpenLRS - mały teścik

Post autor: maxiiii »

Tak można chociaż trzeba wczytać się w kod aby nie dublować pinów.
farmaceuta
Posty: 132
Rejestracja: niedziela 14 lip 2019, 21:21
Lokalizacja: Mielec

Re: Orange OpenLRS - mały teścik

Post autor: farmaceuta »

Tak tak to oczywiste...jest tam taka "zakladka" jak hardware.h bodajze i wszystkie piny sa przypisane do wszystkich wersji plytek...wiec nie powinienem balaganu narobic...ale najpierw sprobuje twojej metody, bo tak by bylo najpiekniej ;-)
Dziekuje za pomoc :-)

Pozdrawiam Andrzej.
DawidM
Posty: 138
Rejestracja: wtorek 10 mar 2015, 22:16
Lokalizacja: KRK

Re: Orange OpenLRS - mały teścik

Post autor: DawidM »

Ten odbiornik zasila atmege 5V, przez to jest też 5V na pinach IO modułu radiowego, przy dopuszczalnym 3.6V. Na rcgroups pisali, że przez to są problemy.
Najprościej wymienić R7 z oryginalnego 15k na 6.25k 3.3V lub 7.5k 3.8V (ja tak zrobiłem), ale to obniży także moc do ~300mW. Można też kombinować z cięciem ścieżki zasilania atmegi dodać 2 diody aby obniżyć napięcie. Używam z Ultimate LRS, chyba trzeba było też było wywalić rezystory i kondensatory z ścieżki RSSI bo ultimate lrs daje na tej ścieżce PPM.
farmaceuta
Posty: 132
Rejestracja: niedziela 14 lip 2019, 21:21
Lokalizacja: Mielec

Re: Orange OpenLRS - mały teścik

Post autor: farmaceuta »

DawidM pisze:Ten odbiornik zasila atmege 5V, przez to jest też 5V na pinach IO modułu radiowego, przy dopuszczalnym 3.6V. Na rcgroups pisali, że przez to są problemy..
Tak tak..doczytalem wszystko odnosnie tych problemow z napieciami logiki na RFM23, z przerobka napiecia poprzez diody dla atmegi etc..z tymi zamienionymi pinami RSSI/PPM tez...no i powiedz mi laskawie jak Ci sie ten ULRS sprawuje??? Masz jakies porownanie z OPENLRS??
DawidM
Posty: 138
Rejestracja: wtorek 10 mar 2015, 22:16
Lokalizacja: KRK

Re: Orange OpenLRS - mały teścik

Post autor: DawidM »

Jeszcze nie wiem jak się sprawuje. OpenLrs testowałem dawno z modułami TX 100mW, ale tylko koło nogi i poszedł do szafy. Teraz potrzebowałem MAVLinka, dlatego URLS. Z openlrsNG nie chciało mi się bawić.
I chyba działa, ale nie wiem jak ze stabilnością, jeszcze nie testowałem wystarczająco. W jesieni mi zrywało połączenie ale to przez kabel do anteny w TX, tym razem kolejny przylutowałem do modułu i w mieszkaniu działa. Jeszcze zobaczymy czy się nie spalił wtedy.
farmaceuta
Posty: 132
Rejestracja: niedziela 14 lip 2019, 21:21
Lokalizacja: Mielec

Re: Orange OpenLRS - mały teścik

Post autor: farmaceuta »

OpenLRS tez dziala z MAVLinkiem tylko trzeba sobie taka wersje "gitsly" pobrac...i telemetria dziala jak marzenie..szybko i nic nie tnie i do tego w dwoch kierunkach. No Ja 10km na 100mw zrobilem, ale jeszcze pewnie bym cos wycisnal na lepszych dipolach itp..
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Orange OpenLRS - mały teścik

Post autor: maxiiii »

Potwierdzam. Telemetria działa dwustronnie. Można zmieniać tryby lotu ustalać trasy w QC lub tower a nawet z MP w PC.
ODPOWIEDZ