Pioneer 1400 problemy z lotkami

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

georgE
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 31 maja 2020, 13:15

Pioneer 1400 problemy z lotkami

Post autor: georgE »

Witam wszystkich. Jestem tu nowy więc jeśli napisałem coś w złym miejscu itp. to z góry przepraszam.
Mam od zeszłego roku Pioneera 1400. Polatałem nim trochę i generalnie bez problemów. Po przezimowaniu chciałem znów polatać ale pojawiła się taki problem: Lotki oraz ster wysokości bardzo nerwowo reagują na dotknięcie drążka. Wystarczy, że go dotknę a lotki machają góra-dół (również jak chcę wychylić tylko ster wysokości).
Robiłem test na wypiętych lotkach a później sterze wysokości z odbiornika i zarówno w jednym jak i drugim przypadku sytuacja się nie zmienia. Wpięte lotki - ster dalej wariuje, wypięty ster - lotki wariują pomimo, że drążkiem ruszam tylko góra/dół.
Akumulatory w aparaturze RCPlanes naładowane. Lipo w modelu również (sprawdzałem na 2 pakietach - ta sama sytuacja). Bindowanie również nie pomogło.
Będę wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Pioneer 1400 problemy z lotkami

Post autor: Verid »

Serwo, z reguły jak pada to jedno ale potrafi siać po wszystkich więc sprawdzaj po kolei. Sam ster wysokości - wariuje? Sama lotka prawa, sama lotka lewa. Najlepiej wpinaj je pod ten sam kanał - w ten sposób dojdziesz czy to.serwo czy może potencjometr w aparaturze ci szumi.
Piszesz o odbiorniku - rozumiem że nie masz tam żadnych wspomagajek typu stabilizatory lotu czy autopiloty?
Ten wredny...
georgE
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 31 maja 2020, 13:15

Re: Pioneer 1400 problemy z lotkami

Post autor: georgE »

Wariuje wszystko, nawet jak zmienię kanał. "Wspomagajek" nie mam.
Tak na moją obserwację to najbardziej prawdopodobne jest że właśnie szumi potencjometr? Da się go jakość przeczyścić/wymienić czy tylko zakup nowej aparatury? Obecnie mam tą z zestawu RTF.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Pioneer 1400 problemy z lotkami

Post autor: Verid »

georgE pisze:Wariuje wszystko, nawet jak zmienię kanał.
No to raczej ciężko obwiniać potencjometr. 1 potencjometr = 1 kanał. Jak podpinasz serwa pod inny i dalej masz świrowanie to spada prawdopodobieństwo że to poti w aparaturze. Mało prawdopodobne (choć nie niemożliwe) żeby padły wszystkie naraz. Miałem kiedyś taki objaw jak zepsułem odbiornik ale to tylko przypuszczenie. Kup albo znajdź kogoś z serwo testerem. Zawęzisz źródło przyczyny.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ