Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Post autor: Verid »

4V3 JA pisze:Jedyną zagwozdkę mam z aparaturą (Turnigy 9X), która pokazuje napięcie na zasilającym ją pakiecie średnio 0,5V niższe od faktycznego (zakładam, że imax B6 ma lepszy czujnik prądu, jeśli się mylę to proszę o korektę)
Lepszy to może nie ale może być:
a)inaczej skalibrowany (kalibracja przesunięta o 0,5V)
b)mierzy pakiet pod obciążeniem (instalacja modelu) i wtedy delikatny spadek napięcia jest jak najbardziej możliwy.
Ten wredny...
4V3 JA
Posty: 130
Rejestracja: środa 16 gru 2015, 09:11

Re: Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Post autor: 4V3 JA »

Verid pisze: a)inaczej skalibrowany (kalibracja przesunięta o 0,5V)
Niestety nie znalazłem w necie jak skalibrować czujnik na zwykłym sofcie, także będę musiał mieć gdzieś z tyłu głowy, że pakiet ma te 0,5V zapasu
Verid pisze: b)mierzy pakiet pod obciążeniem (instalacja modelu) i wtedy delikatny spadek napięcia jest jak najbardziej możliwy.
imax podczas prób nie był podłączony do baterii (w sumie to nawet niezbyt wiem jak mógłby), mierzyłem za pomocą jakichś małych tanich chińskich mierników z buzzerami (kiedyś używałem jako zabezpieczenia przed zbytnim rozładowaniem baterii podczas lotu, nie pamiętam jak to się nazywa dokładnie)
Pozdrawiam, Antoni.
Turnigy 9X+ eLeReS MOD
Quanum v2+ fox800 (partom800 z BG)
RIP Bixler 1.1 [*]
SkySurfer 1400 + Sony Superhad 600tvl + KFC32FTB v2 + GPS G9 z Glonass [w trakcie]
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Post autor: Verid »

4V3 JA pisze:imax podczas prób nie był podłączony do baterii (w sumie to nawet niezbyt wiem jak mógłby), mierzyłem za pomocą jakichś małych tanich chińskich mierników z buzzerami (kiedyś używałem jako zabezpieczenia przed zbytnim rozładowaniem baterii podczas lotu, nie pamiętam jak to się nazywa dokładnie)
No nie spodziewałem się że podpinasz Imax'a do modelu - chodziło mi o to że pakiet podłączony do ładowarki nie jest obciążony a w modelu (gdzie mierzyłeś lipo moniotrem) już tak (nadajnik odbiornik i inne duperele) więc delikatny spadek napięcia jest czymś spodziewanym.
Ten wredny...
4V3 JA
Posty: 130
Rejestracja: środa 16 gru 2015, 09:11

Re: Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Post autor: 4V3 JA »

Verid pisze: No nie spodziewałem się że podpinasz Imax'a do modelu - chodziło mi o to że pakiet podłączony do ładowarki nie jest obciążony a w modelu (gdzie mierzyłeś lipo moniotrem) już tak (nadajnik odbiornik i inne duperele) więc delikatny spadek napięcia jest czymś spodziewanym.
Małe niedopowiedzenie z mojej strony – chodziło mi o napięcie pakietu zasilającego aparaturę, które jest przez nią wyświetlane na tym małym ekranie na dole i to właśnie ono jest średnio 0,5V niższe niż faktyczne
Pozdrawiam, Antoni.
Turnigy 9X+ eLeReS MOD
Quanum v2+ fox800 (partom800 z BG)
RIP Bixler 1.1 [*]
SkySurfer 1400 + Sony Superhad 600tvl + KFC32FTB v2 + GPS G9 z Glonass [w trakcie]
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Post autor: Verid »

Ta sama sytuacja. Pakiet podłączony pod aparaturę jest obciążony....aparaturą. Wyświetlacz, moduł nadawczy i reszta bebechów. To wszystko chce jeść.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Pengo
Posty: 172
Rejestracja: sobota 11 lut 2017, 14:46
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Post autor: Pengo »

Taka sytuacja u znajomego, 2 nowe pakiety 6s 5000mah pierwszy raz ladowane. Pierwszy naladowany, drugi naladowany i po odpieciu od ladowarki zaczal sie palic. Na szczescie tylko podloga do wymiany

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Re: Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Post autor: FlyPro »

Pengo pisze:Taka sytuacja u znajomego, 2 nowe pakiety 6s 5000mah pierwszy raz ladowane. Pierwszy naladowany, drugi naladowany i po odpieciu od ladowarki zaczal sie palic. Na szczescie tylko podloga do wymiany

Obrazek

Obrazek
Szacuję że coś nie teges z ładowarką...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Post autor: kuczy »

Pengo, - Jaka to była ładowarka ?
Awatar użytkownika
Pengo
Posty: 172
Rejestracja: sobota 11 lut 2017, 14:46
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Post autor: Pengo »

Redox alpha v2. Z tego co mi Piotr mowil, ladowal pradem 1A. Uzywam identycznej ładowarki jednak nie mam pakietow powyzej 4s a 6s robie z dwoch 3s. Gdy wypinal pakiet wszystkie cele mialy 4,2v.

Obrazek
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Post autor: misiekkk »

Jakie złącze główne pakietu ?
Nie odpiął przypadkiem bananków od ładowarki i nie zwarł ich ?
Nie odpiął przed wyłączeniem ładowania w ładowarce ?
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Awatar użytkownika
Pengo
Posty: 172
Rejestracja: sobota 11 lut 2017, 14:46
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Post autor: Pengo »

Jak to odpinał to nie mam pojecia. Złacze xt60, dokladnie to ta bateria

ZOP Power 22.2V 5000mah 75C 6S Lipo Battery XT60 Plug for RC Drone https://m.banggood.com/ZOP-Power-22_2V- ... 28334.html

Druga bateria ma juz problem z jedna cela, a mialy zasilac miga 29 na 2 edf 80mm

Obrazek
Awatar użytkownika
cesarz150
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 18 paź 2018, 08:04
Lokalizacja: Mielec, Dębica

Re: Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Post autor: cesarz150 »

Obstawiałbym jednak odpięcie bananków i ich przypadkowe zwarcie - sam tak kiedyś zrobiłem z podobnym skutkiem, używam tej samej ładowarki i nigdy nie miałem z nią problemów.
Nazgul 5, Crocodile Baby 5, GreenHornet 3, Twin Star 2, Talon, Taranis X9D plus - OSD+AP+GS by PitLab, Fox 1.2, eLeReS
ODPOWIEDZ