Quadcopter hobbystycznie tani PIXHAWK

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Quadcopter hobbystycznie tani PIXHAWK

Post autor: pawelsky »

szymonSanok pisze:Jeśli chodzi o zasilanie to z Power Module idzie cały czas 5.08V nawet przy obciążeniu.
No wiec w czym problem?
szymonSanok pisze:Napięcie na wyjściach pixhawk mierzyłem po odpięciu wszystkich zewnętrznych urządzeń typu GPS itd.
A czemu mierzysz je na wyjsciach a nie na wejsciu do Pixhawka?

P.S. Tak przy okazji to zrobisz sobie pewnie duza przysluge na przyszlosc kupujac jakies bardziej renomowane ESC zamias tych zoltych budzetowcow. Podobnie z silnikami. Tak przy okazji, sprawdz czy sie nie wkreciles przypadkiem ze srubami w uzwojenia.
szymonSanok
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 09 lis 2020, 22:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Quadcopter hobbystycznie tani PIXHAWK

Post autor: szymonSanok »

Silniki zamówione:
https://a.aliexpress.com/_BTPMVT

Co do regulatorów, to znalazłem na forum, że są one wspierane przez Pixhawk, dlatego ich jeszcze nie zmieniłem, ale prawdopodobnie to będzie kolejna inwestycja (Przy okazji jakiejś premii Obrazek)

A napięcie mierzę na wyjściach, w celu sprawdzenia wewnętrznych spadków napięć. Sam qGroundControl mnie informuje i za niskim napięciu, mimo dostarczenia mu odpowiedniego.
Sprawdziłem w dokumentacji jakie powinny być napięcia wyjściowe na poszczególnych załączach i u mnie są niższe niż w specyfikacji.
Czy istnieje możliwość, że jakiś stabilizator napięcia w pixhawk za bardzo obniża napięcie tuż na wejściu? Wedle dokumentacji pix przyjmuje do 5.7V więc jeśli dostanę zewnętrzny zasilacz na ok 5.3-5.5V to spróbuje go podpiąć i wtedy sprawdzić.

Edit:
Jeśli chodzi o ESC, to taki sprzęt był by już bardziej ok?
https://a.aliexpress.com/_B0QC27
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Quadcopter hobbystycznie tani PIXHAWK

Post autor: pawelsky »

szymonSanok pisze:Czy istnieje możliwość, że jakiś stabilizator napięcia w pixhawk za bardzo obniża napięcie tuż na wejściu?
Tam nie ma po drodze regulatora napiecia. Spadek moze byc co najwyzej na diodzie Schottky
ODPOWIEDZ