QCZEK LRS

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: QCZEK LRS

Post autor: sajgon »

Mam Windowsa home mogę włączyć tryb dewelopera jak pokazałeś, ale nic to nie zmienia dalej nie mogę w żaden sposób ruszyć sterowników USB,
ostatnia nadzieja przetestować na drugim lapku i jeszcze ostatnia deska ratunku to stary PC stacjonarny, ale on jest używany do pracy w firmie a dawno do niego nie zaglądałem i obawiam się że też tam mam Windows 10... No nic wygląda na to że by cieszyć się Qleresem muszę odrobić parę lekcji ;-) nie mniej jakoś wydaje mi się że Windowsy sprzed 10 lat były bardziej przyjazne dla użytkownika, ale to może po prostu ja nie nadążyłem za postępem :-D
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: QCZEK LRS

Post autor: pawelsky »

PAwel_Z pisze:Czy standardowe radio Turnigy 9XR może wypluwać SBUS wymagany w wersji qczek 2.0?
Nie
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: QCZEK LRS

Post autor: Ben »

Przeczytałem wątek po raz kolejny i nadal nie znalazłem odpowiedzi na moje wątpliwości, więc zadam pytanie w prost. Do wgranie oprogramowanie potrzebujemy programatora np. ST-LINK V2, natomiast do konfiguracji używamy konwertera USB UART nap. CH340G. Czy dobrze myślę? SORRY za takie lapidarne pytanka ale ja już "stary" i ... :mrgreen:
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: QCZEK LRS

Post autor: janjazda »

Zgadza się
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: QCZEK LRS

Post autor: Ben »

janjazda pisze:Zgadza się
Dzięki za odpowiedź :-) A...le mam następne pytanko oraz prośbę pomocy z flash-owaniem, nigdy z tym nie miałem styczności a i w sąsiedztwie raczej mi nikt nie pomoże.

Pobrałem "programik/okno- dialogowe" (nie wiem jak to się fachowo nazywa) oraz pliki do wgrania. Komunikacja z ST-LINK-iem jest poprawna i nie wiem co dalej, jak wskazać który plik mam wgrać ... 1)wpisać z palca, 2)zaznaczyć i ctrl-C potem ctrl-V i kończymy enterem? Domyślam się że wgrywany plik powinien być w tym samym katalog/folderze co flash-er, lub trzeba podać ścieżkę gdzie jest umieszczony + nazwa pliku. Moja aparatura to Graupner.
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: QCZEK LRS

Post autor: pawelsky »

Ben pisze:jak wskazać który plik mam wgrać
File->Open
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: QCZEK LRS

Post autor: Ben »

pawelsky pisze:
Ben pisze:jak wskazać który plik mam wgrać
File->Open
Nie dało rady, chciałem sobie ułatwić - i jak to bywa ... "kto drogi skraca do domu na noc nie wraca" :lol:
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: QCZEK LRS

Post autor: pawelsky »

Ben pisze:Nie dało rady
Co nie dalo rady, w czym konkretnie jest problem?
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: QCZEK LRS

Post autor: Ben »

Mam jakieś kłopoty z ST LINK-LINK'em, od dłuższego czasu internet u mnie strasznie muli - wakacje. Często pliki które pobieram są uszkodzone, na pewno nie jest to wina jakiegoś wirusa, mam Kasperskiego i zawsze sobie ze wszystkim radził. Poczekam parę dni aż gracze sobie odpuszczą ;-)

edit:
-jakim napięciem powinien być zasilany moduł podczas wgrywania softu, mam E32 "EBYTE" i zasiliłem go 3,3V - może tu leży przyczyna?
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: QCZEK LRS

Post autor: pawelsky »

Ben pisze:Często pliki które pobieram są uszkodzone
To czy plik firmware jest uszkodzony czy nie mozesz latwo sprawdzic porownujac checksume po otwarciu pliku (oczywiscie musisz porownywac z checksuma od pobranej przez siebie wersji, nie z ta na obrazku)

Obrazek
PAwel_Z
Posty: 91
Rejestracja: poniedziałek 20 sty 2014, 13:58
Lokalizacja: Lubelskie / WWA

Re: QCZEK LRS

Post autor: PAwel_Z »

Dzisiaj właśnie zacząłem dłubać przy linku i programowałem moduły.

Te sumy kontrolne z tego zrzutu mnie właśnie zmyliły. Bo teraz jest wykorzystywane SHA256 i w tym samym ST Visual Programmer jest co innego.
Oczywiście można sprawdzić sumę pobranego pliku.
Ben pisze: -jakim napięciem powinien być zasilany moduł podczas wgrywania softu, mam E32 "EBYTE" i zasiliłem go 3,3V - może tu leży przyczyna?
3.3V jest ok. Jak tak zaprogramowałem.

Mój ST-Link przy 5V dawał tak 5,15V. Stwierdziłem, że bezpieczniej będzie programować 3,3V
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: QCZEK LRS

Post autor: Ben »

Dzięki Panowie za wskazówki, przyczyna jest inna. Odłożyłem "zabawę" na jakiś czas i mnie natchnęło żeby sprawdzić czy VCC z portu programowania to to samo co VCC na gold pinach. Ukazało się że to cosik innego czyli - usiłowałem z uporem maniaka flash-ować baz zasilania :mrgreen: Trzeba będzie jakoś się polutować do programming port.
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: QCZEK LRS

Post autor: maxiiii »

Moduły zostały zaprojektowane do napięcia zasilania max 5,5V i 5,2V na pinach sygnałowych.
Ben pisze:czyli - usiłowałem z uporem maniaka flash-ować baz zasilania
Można zasilać z pinów VCC i GND w czasie programowania.
farmaceuta
Posty: 132
Rejestracja: niedziela 14 lip 2019, 21:21
Lokalizacja: Mielec

Re: QCZEK LRS

Post autor: farmaceuta »

Witam Panowie, takie pytanie mam co prawda nie dotyczace QLRS, ale tez z Krzysztofem zwiazane..
mianowicie chodzi mi o antene z jego strony qczek moxon v2.
Mam wymiary;
krotszy odcinek - 31,2mm
dluzszy odcinek - 43.2mm
"przerwa" - 14.54mm
No a ile ma wynosic dlugosc anteny??
W sensie najdluzszy odcinek bo nigdzie tego nie widze..
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: QCZEK LRS

Post autor: df2 »

Wymiary ma mieć takie, żeby swr było niskie. Czyli zależy to od użytego materiału.
ODPOWIEDZ