DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: remzibi »

Napisze tutaj informacje o watku jaki zaczalem na elektrodzie, w kwestii zastosowania starych niepotrzebnych matryc z laptopow czy monitorow PC.

Watek na elektrodzie

W sumie za malutkie pieniadze mozna zmajstrowac sobie monitor i co najciekawsze z proporcjach 4 : 3 , gdzie znalezienie dzisiaj takiego nie jest proste. Najlepsze , ze moze byc dowolnej wielkosci od 12'' do 19''.
Oczywiscie jak ktos ma zachcianke i matryce 16 : 9 to moze stosowac wlasnie taka, zaden problem.

Nawiekszy bajer jest w tym , ze mozemy wylaczyc w menu Blue Screen, czyli zniebieszczenie przy slabym sygnale z odbiornika AV. Koniec klopotow z Blue Screen'em raz na zawsze :) .

Zrobilem tez na ten temat strone i powolutku dodaje informacje i fotki z moimi doswiadczeniami w kwestiach LCD'kow .

https://sites.google.com/site/lcd4hobby/

Na stronie sa linki do konkretnych tanich sklepow i do softu do pobrania.
Zapraszam do poczytania i komentowania.

Nataniej i najszybciej kontroler kupowac jako TEN KONTROLER
Jest mozliwosc wybrania przesylki z tracking number - wiec nie zginie i szybko dojdzie.
A softy do niego pobieramy z mojej stronki
https://sites.google.com/site/lcd4hobby ... ltidisplay
Ostatnio zmieniony niedziela 12 paź 2014, 15:33 przez remzibi, łącznie zmieniany 3 razy.
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Post autor: qczek »

Super sprawa.
Mam pytanie, czy masz jakieś doświadczenie z wymianą podświetlenia w matrycach ogólnie dostępnych, tak aby na polu przy świetle było cokolowiek widać?
Czy to się da zrobić?
Pozdrawiam
Krzysiek
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Assur92 »

Od pół roku leży mi matryca, może w końcu się do czegoś przyda :)
Widziałem temat na elektrodzie, ale z tego co pamiętam to było wtedy tylko na VGA. Czy poczyniłeś jakieś postępy i można podłączyć AV? Jaka jest cena?
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
sudik
Posty: 313
Rejestracja: niedziela 23 cze 2013, 17:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: sudik »

Można by zastosować do sterowania wyświetlaczami mniejszymi niż 3" z aparatów cyfrowych czy kamer wideo? Projekt home made gogli :) .
Bartek
Szpecu od kudlenia :)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Remzibi to bardzo fajny temat, szczególnie w kontekście pozbywania się blueścierwa w naszych zabawkach :lol:
Te rozwiązanie za 15$ wydaje się być idealne: http://www.dx.com/p/maitech-universal-l ... 72HiPl_vTo
O ile pociągnąłbyś temat jego dostosowywania do różnych matryc...
Obrazek
.
.
.
I do kompletu paczka kabli z różnymi końcówkami: http://www.dx.com/p/universal-26cm-lvds ... 72IP_l_vTo
I można szaleć z kombinacjami :idea: :idea: :idea:
Obrazek
Niecałe 30$ i dużo zabawy.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

Leżą mi dwie fajne matryce, żona kazała wyrzucić ale wiedziałem ze remzibi kiedyś rozkima temat wiec biorę się za czytanie!
Awatar użytkownika
joint
Posty: 158
Rejestracja: wtorek 11 gru 2012, 18:40
Lokalizacja: Blisko Wawy :)

Post autor: joint »

W kwestii sterowników do matryc polecam tego gościa EBAY Dobry kontakt i szybko wysyła. Akurat do mojej matrycy miał tylko on driver w przystępnej cenie. W menu rzeczywiście jest opcja bluescreen on/off ale u nie przy słabym sygnale włącza się blackscreen a nie wojna mrówek. Tak więc tak jak by tej opcji po prostu nie było..
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Post autor: remzibi »

Rurek pisze:Remzibi to bardzo fajny temat, szczególnie w kontekście pozbywania się blueścierwa w naszych zabawkach :lol:
Te rozwiązanie za 15$ wydaje się być idealne: http://www.dx.com/p/maitech-universal-l ... 72HiPl_vTo
O ile pociągnąłbyś temat jego dostosowywania do różnych matryc...
Obrazek
.
.
.
I do kompletu paczka kabli z różnymi końcówkami: http://www.dx.com/p/universal-26cm-lvds ... 72IP_l_vTo
I można szaleć z kombinacjami :idea: :idea: :idea:
..
Niecałe 30$ i dużo zabawy.
Przedzial cenowy jak najbardziej sluszny, tylko nie na DX, nie lubie tych padalcow bo sprzedaja klony mojego OSD, Ebay dobre miejsce do szukania i mozna tez ogarnac Paypalem.
Ten zestaw spokojnie ciagnie cala game matryc do full HD (1980x1020) wlacznie.
Ten skaler na TSUMV29 smiga bardzo przyzwoicie co osobiscie sprawdzilem.
Co do kabli pragne zaznaczyc, ze nie potrzebujemy calej garsci - tylko tego jednego do naszej matrycy :) , i polecam go zrobic samemu jesli mamy ramke w ktorej matryca siedziala.


joint pisze:W kwestii sterowników do matryc polecam tego gościa EBAY Dobry kontakt i szybko wysyła. Akurat do mojej matrycy miał tylko on driver w przystępnej cenie. W menu rzeczywiście jest opcja bluescreen on/off ale u nie przy słabym sygnale włącza się blackscreen a nie wojna mrówek. Tak więc tak jak by tej opcji po prostu nie było..
Akurat u tego goscia ceny sa sporo przesadzone.


Na koniec dodam, ze fotki na stronie sa ch...owej jakosci w porownanoiu do tego jak to dziala na zywo .
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

remzibi pisze:tylko nie na DX, nie lubie tych padalcow bo sprzedaja klony mojego OSD, Ebay dobre miejsce do szukania
Pozwolę się wyjątkowo niezgodzić :-)

Twoje OSD jest na każdym serwisie i w każdym chińskim sklepie :roll: a więc idąc tym tropem nigdzie nie powinniśmy kupować gratów do tego fajnego projektu :-)

DOWÓD: http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=re ... i&_sacat=0

:lol: :lol: :lol:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
joint
Posty: 158
Rejestracja: wtorek 11 gru 2012, 18:40
Lokalizacja: Blisko Wawy :)

Post autor: joint »

remzibi pisze:Akurat u tego goscia ceny sa sporo przesadzone.
Na ebay wyszukałem typ matrycy/drivera jaki mi odpowiada i poleciałem od najniższej więc nie wiem czy ma drogo. Za komplet z kablem do lcd, przetwornicą i zasilaczem 12V + darmo przesyłka, zapłaciłem 38$. Mam nadzieję że aż tak mocno nie zdarł ze mnie.
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Post autor: remzibi »

Rurek pisze:
remzibi pisze:tylko nie na DX, nie lubie tych padalcow bo sprzedaja klony mojego OSD, Ebay dobre miejsce do szukania
Pozwolę się wyjątkowo niezgodzić :-)

Twoje OSD jest na każdym serwisie i w każdym chińskim sklepie :roll: a więc idąc tym tropem nigdzie nie powinniśmy kupować gratów do tego fajnego projektu :-)

DOWÓD: http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=re ... i&_sacat=0

:lol: :lol: :lol:
OK , masz racje :) .
Ktos kiedys spytal jak to jest to byc sklonowanym,
Odpowiadam - wystarczy sie dobrze wypiac i rozluznic - mniej boli :) .
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

remzibi pisze:Odpowiadam - wystarczy sie dobrze wypiac i rozluznic - mniej boli :) .
Urocze i jakie prawdziwe :-)

No dobra , wracając do meritum - twierdzisz, że tym driverem który zalinkowałem można uleczyć niebieskie-ujstwo ? W sensie poprzez programowe wyłączenie blokady szumów jaką jest de facto bluescreen ... i w wyniku tej softowej operacji otrzymamy ulubioną wojnę mrówek?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Post autor: remzibi »

Rurek pisze:
remzibi pisze:Odpowiadam - wystarczy sie dobrze wypiac i rozluznic - mniej boli :) .
Urocze i jakie prawdziwe :-)

No dobra , wracając do meritum - twierdzisz, że tym driverem który zalinkowałem można uleczyć niebieskie-ujstwo ? W sensie poprzez programowe wyłączenie blokady szumów jaką jest de facto bluescreen ... i w wyniku tej softowej operacji otrzymamy ulubioną wojnę mrówek?
Tak dziala TV jak sie wyciagnie antene, po wylaczeniu BS z menu lataja mroweczki.
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

remzibi pisze:Tak dziala TV jak sie wyciagnie antene, po wylaczeniu BS z menu lataja mroweczki.
Taaa, a z odbiornikiem video podpiętym przez AV też tak działa. Bo widziałem TV pokazujące mrówki z wbudowanego tunera, ale po AV to już nie chciały, tylko albo blue albo black screen, nawet jak zewnętrzny odbiornik podawał szum.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Post autor: remzibi »

miś pisze:
remzibi pisze:Tak dziala TV jak sie wyciagnie antene, po wylaczeniu BS z menu lataja mroweczki.
Taaa, a z odbiornikiem video podpiętym przez AV też tak działa. Bo widziałem TV pokazujące mrówki z wbudowanego tunera, ale po AV to już nie chciały, tylko albo blue albo black screen, nawet jak zewnętrzny odbiornik podawał szum.
Sprawdze i zamelduje.
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
ODPOWIEDZ