KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
JaNoT
Posty: 340
Rejestracja: wtorek 30 sie 2011, 13:49
Lokalizacja: Żory

Post autor: JaNoT »

Marcin jest możliwość podpięcia czujnika prądu np. pitlaba czy zostaje nam tylko napięcie?
Drugie pytanko da rade dorobić wejścia analogowe np. pod czujniki temperatury?
Futaba 6j,Turnigy 9x,eleres,AV 200mw 5,8,tri,KFC v2,OSD,Hexa,H-quad,skrzydełka,naza v2,fox 800
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Wejście na czujnik prądu jest... zapomniałem dopisać zaraz dopiszę. A czujnik temperatury jest w gyro i działa już w OSD zwykłym jak i tym...
Awatar użytkownika
JaNoT
Posty: 340
Rejestracja: wtorek 30 sie 2011, 13:49
Lokalizacja: Żory

Post autor: JaNoT »

To elegancko,teraz tylko zbierać $ :mrgreen:
Futaba 6j,Turnigy 9x,eleres,AV 200mw 5,8,tri,KFC v2,OSD,Hexa,H-quad,skrzydełka,naza v2,fox 800
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1037
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

Czy jest Marcinie miejsce na jakiś stabilizator napięcie do zasilania elektroniki układu żeby nie wyposażać się w jakieś Bec-e - bo z zdjęć to nie bardzo można coś wywnioskować. A osobno wejście na zasilanie serw itp. No i chyba pod taką płytkę to już trzeba do konfiguratora dołożyć następna planszę z zakładkami ( MisionPlaner ;-) )
Krzysiek
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

krzysztof21 pisze:Czy jest Marcinie miejsce na jakiś stabilizator napięcie do zasilania elektroniki układu żeby nie wyposażać się w jakieś Bec-e
Marne szanse - jak mawiają we Francji ;-) Nie ma miejsca poza tym jeżeli jest mały model to i z BEC w silniku poleci, a jak większy to i tak duży BEC potrzebny.
krzysztof21 pisze:A osobno wejście na zasilanie serw itp.
Jest wejście na osobne zasilanie serw. Nie wiem czy przypadkiem małego moda nie zrobię jeszcze aby zasilanie z PWM1 szło zawsze na płytkę a serwa można było zasilić albo z zew. BEC'a albo zewrzeć zasilanie PWM1 i pozostałych kanałów serw. Wtedy IMU miało by "ładniejsze" zasilanie.
krzysztof21 pisze:No i chyba pod taką płytkę to już trzeba do konfiguratora dołożyć następna planszę z zakładkami ( MisionPlaner )
Zobaczymy... na PW często pytają mnie o WP dla kopterów, a od strony GUI to w sumie jeden diabeł... Zobaczymy, nie obiecuje.

Do Wszystkich Tych co zgłosili się na PW w sprawie płytki to w weekend napisze co i jak bo teraz byłem trochę zajęty innym równie ważnym tematem ale o tym niebawem...
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1037
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

trochę zajęty innym równie ważnym tematem ale o tym niebawem...
:mrgreen: no to sie będzie działo - jak ta zima tek dalej potrwa .


No dobra - na liniowy 7805 w obudowie TO220 w pionie ( czyli 3 dziurki w laminacie i 0.2cm2 widoku z góry nie ma miejsca ) trudno ale takie jak piszesz oddzielenie zasilania PWM1 od reszty z możliwością zalutowania_założenia_zworki to by było wskazane . (tak jak druga zworka do odseparowania +5V PWM1 od zasilania całej elektroniki na płytce - wtedy serwa ciągną sobie zasilanie z PWM1 czyli regulatora silnika a elektronika IMU z zewnętrznego BEC_lub_liniowego z pakietu . ? da się tak to rozegrać żeby było bez wiszących powypinanych + z wtyczek i odcinania ścieżki na "KFC_pleynie" :idea: :?:
Krzysiek
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

krzysztof21 pisze:No dobra - na liniowy 7805 w obudowie TO220 w pionie ( czyli 3 dziurki w laminacie i 0.2cm2 widoku z góry nie ma miejsca ) trudno
No wiesz jeszcze jakieś kondzioły do filtrowania... ciasno jest ;-)

Docelowo zrobię jak napisałem, a teraz da się to zrobić trzema sprawnymi cięciami i 2 krosami ;-)
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1037
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

Z tym MisionPlanerem to może trochę szybko sie wyrwałem ale jakby RTH działało to juz będzie z górki . I wtedy tylko w czasie lotu żeby sie dało którymś AUX zatrzaskiwać PH z krążeniem w jakimś promieniu sprawa na potem to "Zatrzaskiwać" z 2-4 punkty po drodze w locie z możliwością włączenia "LPP - Leć Po Punktach". Pełnia Szczęścia na ta chwilę ;-)
Krzysiek
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: zbipok »

Dobre zasilanie potrzebuje miejsca na płytce , a KFC32FTB ma wszystko co potrzebne i nie widzę potrzeby upychania więcej. Ja już okablowałem i i sprawdzałem moduł. Zewnętrzny zasilacz jest najlepszym rozwiązaniem. W przeciwieństwie do kopterów w samolotach są serwa , które w trybie stabilizacji ciągle pracują i nie ma co oszczędzać na jednym z tańszych elementów modelu FPV.
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1037
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

No nie załapałeś - nie chodziło mi o tworzenie zasilania na KFC dla wszystkiego w modelu - a tylko zasilania osobno dla samego KFC ( a dla serw i tak trzeba BEC ale troche niekorzystnie jest zasilać ze wspólnego stabilizatora IMU i serwa) . Tak dla jasności ;-)
Na razie jest jak jest - ale pewnie będzie v.2 tak jak z KFC dla copterów i tam pojawiło sie parę "przydasię" jak układ do usb i dodatkowy UART na tej samej wielkości płytki , wiec czasem daje się coś wcisnąć choć niby już ciasno .
Krzysiek
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: zbipok »

IMU ma swój stabilizator liniowy3,3V i nie ma sensu dokładać dodatkowego stabilizatora na 5 V.
Zbyszek
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1037
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

IMU ma swój stabilizator liniowy3,3V
no i jestem w kropce :?: bo IMU jako takie (czyli STM i jego sensory ) to wydaje się pracuje tak jak w KFC do copterów na 5V (i to z regulatora silnika czyli PWM1) - a 3,3V to pewnie potrzebne do RMF działającego jako eleres . Ale może sie mylę i stad moje wcześniejsze zupełnie niezobowiązujące propozycje .
Krzysiek
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: zbipok »

Tylko układ OSD jest na 5V cała reszta to 3,3V dla jasności
Zbyszek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Ja już dawno temu wypracowałem sensowny schemat zasilania samolotu. IMU/FC/AP, Odbiornik RC i ewentualnie OSD zasilamy z regulatora od silnika, a serwa z osobnego BEC'a. Taki układ sprawuje się najlepiej.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: zbipok »

Chwała Ci. Gdzie można zobaczyć ten schemat?
Zbyszek
ODPOWIEDZ